مسعود: این حکومت لیاقت حکومت کردن را ندارد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۳    ۱۳۹۶/۱۱/۸ کد خبر: 145678 منبع: پرینت

بعد از ظهر روز گذشته کابل به شهر ارواح شبیه بود که فقط در اطراف شفاخانه ایمرجنسی ارواح متحرک، روح های سرگردان، خلق به شدت سرگشته و دست به دعا را می‌ بینيد که دامن خدا را گرفته اند تا عزیزان شان نجات یابند.

گزارشات رسیده این است که در فاصله ی يک هفته امنیت ملی کشور از هردو فاجعه پی هم کانتینانتال و تراژدی چهاراهی صدارت با مواد جابجا شده در آمبولانس اطلاع قبلی داشت اما اینکه جلوگیری نکرد یا نتوانست به شدت سوال برانگیز است.

کدام نهاد امنیتی مسوول و پاسخگو می‌ باشد، امنیت ملی، شورای امنیت، وزارت داخله، دفاع يا فرماندهی کل؟ آیا این تراژدی های پی هم مولد سیاست خارجی نامتعادل و نامتعارف می باشد که به جنگ های استخباراتی و جنگهای نیابتی کشانیده است؟ کدام مهره ها یا نهادهای دولتی در تبانی با بازیگران خارجی زمینه ساز این فجایع خونین می‌ باشند؟

آیا حکومت کنترل وضعیت را دارد یا در اختیار بازيگران خارجى بوده و حکومت قادر نيست کاری انجام دهد؟ حکومت در مجموع مشکوک و غیرقابل اعتماد است یا ستون پنجم درون دولت به شدت فعال گردیده است؟ وقتی حكومت در 5 کلیومتری خود تضمین جان مردم را كرده نمی توانید رمز جنجال هـا و غوغاهـاى یک ماهـه ی رهـبرى حكومت با بلخ در 500 کیلومتری و حذف عمده ترین پایگاه ضدتروریزم در شمال چیست؟

حکومتی که مسوولیت جان مردم را گرفته نمی تواند، میان دوست و دشمن تعریف روشن ندارد، بين حکومت و تروریزم خط سرخی کشیده نتوانسته است. حکومتی که به جای پرداختن به مسوولیت های اصلی، اولویت های ملی، امنیت و معيشت مردم، شبانه روزی در تلاش حذف رقبای سیاسی، قوم بازى، استفاده ی غير قانونى پول دولت مي باشد آيا قابليت اعتماد و لیاقت حکومت کردن را دارد؟ سوال سرنوشت مردم و گزينه ی جديد مي باشد كه بايد به آن پاسخ داد؟

احمدولی مسعود


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حکومت افغانستان
مردم بیگناه
نظرات بینندگان:

>>>   مسعود جان بخیالم پشت ملوک الطوایفی های دهه 70 حکومت تان دق شدی

>>>   مسئول درجه اول ترورها و انتحارهای کابل استانکزی، اتمر و شخص غنی است باید این قاتلان مردم و رهبران ترویستان داعش و طالب در حضور مردم محاکمه و بدار مجازات آویزان شوند و دولت مردمی تشکیل شود

>>>   سلام به وطن رنج دیده.تو مسعود ..........کجا در غم ملت استی.در قصه چوکی خود استی.همه این بدبختی ها هم از تو شروع به عطا خام می شود.از کجا معلوم کی خود شماو عطا به خاطر چوکی خود این جنایت را انجام دادید.اگر طالب هم بگوید.شما اصل در این جنایت سهم دارید.بخدا شرم است.اولاد مردم را قربانی خود نکنید.روزی شود.کی استخوان ها شما را از زیر زمین بکشند.........خداوند به شما.این پول و دارایی را کی پیدا کردی.از کجا می کنی.باز کابل را شما ویران گردید.سرمایه پول پیدا کردید.بخاط کی برادر شما یک وقت ............تو هم باید بدهی.برادرات مثل گلبدین جنایت کار بود.مسعود برادرات عبدالله جان قومندان حزب را توسط حامد برادر شهید اسماعیل گفت و امر داد.بکش.اویک جوان کی کی چهار برادر خود را از دست داده .بود.تحریک کردی.در خودی پنجشیر کشتند.بعد نماز شأن حامد را کی از جمعیت بود.همراه شش نفر تو و سیاف امر اعدام دادید.کشتند.تا فردا دوازده به.چون این جوان ها را تحریک کردی.یکی بالای دیگه کشتی.هفته را پور نکردی.........................................................

>>>   مسوول همه مصیبت ها شما شروفساد هستید به یقین باید ګفت که در این حملات اخیر دست شروفساد چوچه های عاق شده امریکا است و کوشش دارند که اب را ګل الود کند و ماهی بګیرد ولی به این باور داشته باشید که به هر نیرنګ وحیله پیش بروید و تمام نفوس کابل را به قتل برسانید باز هم ذلیل و ..........خدا بالای تان ناذل شد چون اراده خدا و از شما فرق دارد شما دین اسلام را در مقابل دالر فروختید و خداوند نګهبان دین خود است از اینکه به اینقدر بی شرمی و بی حیایی سخن به زبان نیاورید جای بس خجالت است برای شما منافقین.

>>>   Bakhshi
واقعن !
تا فى الحال مزدور هاى خود ما، فروخته شده هاى ناديده، چهار پيسه را ديدند خود شان را گم و گور كردند، چه رسد به آرمان هاى مسعود !
فروخته شدگان و بى همه چيز هاى خود ما اينها را سر پا ايستاده نموده اند و مينمايند هم.
ورنه من ديدم سال ها بيش، هنوز فقط آوازه اى آمدن مسعود به شهر كابل بود، كه فرار نمودند، حتى در را هم نبستند.
خانه ها با مال ها ماند، بدون آنكه در هاى خانه هاشان را ببندند، سر كن و پاى كن ، حتى به قفاء هم نگاهى نكردند، گريختند، به مآمن و ماواى اصلى شان، آنطرف خط !!!

>>>   چه خوب کپکها ملایی مسعود ترا به خدا قسم که همین صحبت ها را پیش روی یک آئینه بکن شاید بعد دریافتی که بدبختی ها از کجا شروع میشود ، مگر خودت و امثالت از پدر چیزی داشتید و یا علم و هنری دارید که چنین پولهای بیشمار را در جیب هایتان سرازیر کند، نه شما افراد استفاده جو هرروزه به هر طرف پتاقی بازی میکنید صرف بخاطر حفاظت اندوخته های نا مشروع تان که از خون ملت بدست آوردید، شخص خودم بسیار بیسوادها را می شناسم که از پدر سقو بود و امروز بی فن و بی هنر به میلیونها دالر رسیده اند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است