ترامپ سران ممالک را مسخره می کند، اینبار هند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۸    ۱۳۹۶/۱۱/۴ کد خبر: 145420 منبع: پرینت

روزنامه 'هافینگتون پست' روز سه شنبه در گزارشی نوشت: «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا ادای لهجه «نارندرا مودی» نخست وزیر هند را درآورده است.

ترامپ، مودی را به عنوان دوستی واقعی توصیف کرده، اما این تعریف و تمجید رییس جمهوری آمریکا را از مسخره کردن نخست وزیر هند پشت درهای بسته باز نداشته است.

چند رسانه هندی از جمله «تایمز هند» و «هندوستان تایمز» اخبار مختلفی در خصوص تقلید لهجه هندی نخست وزیر هند از سوی ترامپ را پوشش خبری داده اند.

پیش تر نیز رفتار ترامپ به دلیل به مسخره گرفتن لهجه کشورهای دیگر زیر ذره بین قرار گرفته است. وی چندی پیش به هنگام تلفظ واژه پورتوریکو، از لهجه غلیظ اسپانیایی استفاده کرد.

ماجرای تقلید لهجه نخست وزیر هند در گزارشی در روزنامه واشنگتن پست در مورد مداخله نظامی آمریکا در افغانستان جای گرفت.

این گزارش به طور مبسوط مکالمه بین ترامپ و مودی در جریان دیدار نخست وزیر هند از کاخ سفید در سال گذشته را شرح داد.

از قرار معلوم مودی در این مکالمه با اشاره به حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان به ترامپ گفته است: هرگز کشوری در ازای دریافت چیزی اندک، چیزی بزرگ را اهدا نکرده است.

ترامپ گفت که سخنان نخست وزیر هند، گواهی بر این مساله است که دیگر کشورهای دنیا، آمریکا را کشوری تلقی می کنند که در افغانستان از فرصت استفاده کرده است.

این اولین بار نیست که ترامپ لهجه هندی را به مسخره گرفته است. وی در بهار سال 2016 در جریان کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا، این لهجه را مورد تمسخر قرار داد.

مودی و ترامپ احتمالا در جریان برگزاری مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوییس، با هم دیدار و گفتگو می کنند. اجلاس داووس از روز (سه شنبه) آغاز شد و قرار است تا روز جمعه ادامه یابد. ترامپ نیز در این اجلاس سخنرانی می کند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترامپ
هند
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است