نام قطر از نقشه موزه لوور پاک شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۰    ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ کد خبر: 145136 منبع: پرینت

پژوهشگر موسسه مطالعات خاور نزدیک واشنگتن گفت بخش کودکان موزه «لوور» ابوظبی نقشه‌ای از منطقه خلیج (فارس) را به نمایش گذاشته که در آن نام قطر از روی نقشه حذف شده است.

به گزارش آناتولی ترکیه، سایمون هندرسون -- پژوهشگر موسسه مطالعات خاور نزدیک واشنگتن -- اعلام کرد بخش کودکان موزه «لوور» ابوظبی نقشه‌ای از منطقه خلیج (فارس) را به نمایش گذاشته که در آن نام قطر از روی نقشه حذف شده است.

هندرسون در مقاله ای با عنوان «خصومت فزاینده بین امارات و قطر» که روی پایگاه این موسسه نمایه شد نوشت نام کشور قطر به‌طور کامل از روی نقشه به نمایش گذاشته شده در بخش کودک موزه لوور در ابوظبی به‌ طور کامل حذف شده است. وی تاکید کرد در نقشه ای که از منطقه جنوب خلیج (فارس) به نمایش گذاشته شده است، به هیچ وجه نامی از قطر دیده نمی شود و این تحریف جغرافیایی ممکن است با مواضع فرانسه مغایرت داشته باشد؛ زیرا فرانسه به ابوظبی اجازه استفاده از برند و نام موزه لوور را داده است.

نوامبر 2017 امارات، موزه لوور با مجوز فرانسه با نام «لوور صحرا» در ابوظبی آغاز به کار کرد. این طرح پس آن صورت گرفته بود که 10 سال پیش از این تاریخ، 2 کشور فرانسه و امارات درباره این مساله به توافق رسیده بودند. امانویل ماکرون، رییس جمهور فرانسه در مراسم گشایش این موزه که با اعتبار بالغ بر یک میلیارد دالر افتتاح شد، حاضر شد. ساخت این موزه 10 سال به طول انجامید و دربرگیرنده 600 اثر هنری است که به‌طور دایم به نمایش گذاشته می‌شود. افزون بر این، فرانسه نیز 300 اثر تاریخی را به‌طور موقت به این موزه سپرده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
قطر
نقشه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است