آمادگی ارتش آمریکا برای جنگ با کوریای شمالی
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۳    ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ کد خبر: 144906 منبع: پرینت

افسران و سربازان ارتش آمریکا بی سر و صدا در حال آماده شدن برای جنگی هستند که امیدوارند رخ ندهد.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت ارتش آمریکا بی سر و صدا در حال آخرین آماده سازی ها برای جنگ با کوریای شمالی است. در این گزارش به قلم هلم کوپر و اریک اشمیت آمده است: افسران و سربازان ارتش آمریکا بی سر و صدا در حال آماده شدن برای جنگی هستند که امیدوارند رخ ندهد.

این روزنامه آمریکایی نوشت ماه گذشته در فورت برگ Fort Bragg در کارولینای شمالی، چهل و هشت فروند چرخبال جنگی آپاچی و چرخبال های باری چینهوک در رزمایشی حضور یافتند که شامل انتقال سربازان و تجهیزات در شرایط وقوع جنگ و شلیک به سوی اهداف تهاجمی می شد. دو روز بعد، در آسمان نوادا، صد و نوزده سرباز از گردان هشتاد و دوم هوابرد شب هنگام از هواپیمای باری-نظامی سی17 به پایین پریدند تا یک تهاجم خارجی را شبیه سازی کنند.

ماه آینده، در پایگاه های ارتش در سراسر آمریکا، بیش از هزار سرباز ذخیره به تمرین استقرار مراکز خواهند پرداخت که سبب انتقال نیروهای نظامی به خارج در شرایطی فوری و اضطراری می شود و در آغاز ماه آینده با شروع بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ در کوریای جنوبی، پنتاگون قصد دارد نیروهای عملیات ویژه بیشتری را به شبه جزیره کوریا اعزام کند که یک اقدام اولیه برای آن چیزی محسوب می شود که به گفته برخی مقامات، در نهایت سبب تشکیل یک نیروی ضربت مستقر در شبه جزیره کوریا می شود، شبیه به همان نیرویی که در سوریه و عراق در حال جنگیدن است.

در دنیای نظامی آمریکا، جایی که طرح های احتیاطی در ذهن همه افسران وجود دارد، این اقدامات بخشی از برنامه های عادی آموزش وزارت دفاع آمریکا برای سربازان محسوب می شود. اما حجم و زمان برگزاری این رزمایش ها نشان دهنده تمرکزی جدید بر آمادگی نظامی آمریکا در مقابل کوریای شمالی است.

این در حالی است که جیمز ماتیس، وزیر دفاع و جوزف دانفورد، رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا هر دو بر استفاده از دیپلماسی برای مقابله با کوریای شمالی تاکید دارند. ماتیس اعلام کرد وقوع یک جنگ با کوریای شمالی «فاجعه بار» خواهد بود. با این حال، چندین تن از مقامات فعلی و سابق پنتاگون و همچنین فرماندهان بلندپایه آمریکایی در مصاحبه های خود اعلام کردند برگزاری این رزمایش ها منعکس کننده واکنش ارتش به دستورات صادر شده از سوی ماتیس به منظور کسب آمادگی برای هر گونه اقدام نظامی احتمالی در شبه جزیره کوریا است.

سخنان خود رییس جمهور ترامپ سبب شده است مقامات بلندپایه نظامی آمریکایی و همچنین سربازان این کشور به این نتیجه برسند که آنها باید به طرح های احتیاطی خود سرعت ببخشند. ترامپ در سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام کرد اگر کوریای شمالی آمریکا را تهدید کند، واشنگتن «کوریای شمالی را به طور کامل نابود خواهد کرد». او همچنین کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی را «مرد راکتی» توصیف کرد. رهبر کوریای شمالی در واکنش به سخنان رییس جمهور آمریکا گفت «بالاترین سطح اقدامات سخت گیرانه را در تاریخ» علیه آمریکا اعمال خواهد کرد و او ترامپ را «یک فرد خرفت که از نظر روانی مشکل دارد»، توصیف کرد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
کوریای شمالی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است