توافق جاپان و استونیا بر اعمال فشار بر کوریای شمالی
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۷    ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ کد خبر: 144722 منبع: پرینت

نخست وزیر جاپان در حالی که به دنبال اعمال فشار حداکثری بر کوریای شمالی است، در اولین مقصد تور اروپایی اش وارد استونی شده و با مقامات این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، با وجود کاهش تنش ها در شبه جزیره کوریا به دلیل بازی‌ های المپیک زمستانی در سئول، شینزو آبه، نخست وزیر جاپان اصرار دارد که باید بیشترین فشار علیه پیونگ یانگ به دلیل برنامه هسته‌ای و موشکی این کشور اعمال شود.

آبه در استونی با رییس جمهور و نخست وزیر این کشور دیدار کرده و درباره همکاری‌های دو جانبه درباره مسایل مختلف از جمله امنیت سایبری گفتگو و تبادل نظر کردند.

آبه قرار است پس از استونیا به کشورهای دیگر حوزه بالتیک ازجمله لتونیا و لیتوانیا و سپس بلغارستان، صربستان و رومانی سفر کند.

آبه به خبرنگاران گفت در دیدار با همتای استونیا خود بر این موضوع توافق کردند که مسلح شدن کوریای شمالی به تسلیحات هسته‌ای غیر قابل قبول بوده و در همین راستا لازم است که فشار حداکثری بر این کشور وارد شود.

همچنین سخنگوی دفتر نخست وزیری جاپان اعلام کرد که توکیو با کشورهای ناتو از جمله استونی در حوزه امنیت همکاری می‌کنند.

یوری راتاس، نخست وزیر استونی نیز گفت: دو کشور اگر چه هزاران کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند اما روابط نزدیکی بایکدیگر به خصوص در حوزه امنیت سایبری دارند. جاپان به زودی به عنوان عضو فعال به مرکز همکاری‌های تدافعی سایبری ناتو که در تالین(مرکز استونیا) قرار دارد، می‌پیوندد.

مسوول مطبوعاتی وزارت خارجه جاپان اعلام کرد: ما به تدریج درک کرده‌ایم که بر اساس چه مسیری ناتو می‌تواند یک موسسه سودمند برای جاپان باشد و در مقابل در چه مسیر توکیو می‌تواند برای کشورهای عضو ناتو پر ثمر باشد.

وی ادامه داد: با توجه به تهدیدات ناشی از تروریسم سایبری ما نیاز داریم که همکاری و هماهنگی بیشتری میان کشورهایی که ارزش‌های مشترک دارند، وجود داشته باشند.

هم چنین نمایندگان بیش از ۳۰ شرکت جاپانی، آبه را در این تور اروپایی در راستای توسعه روابط اقتصادی جاپان در منطقه همراهی می‌کنند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جاپان
کوریای شمالی
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است