منافع افغانستان با صحبت های گیلانی زیر پا شد
 
تاریخ انتشار:   ۲۲:۳۴    ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ کد خبر: 144683 منبع: پرینت

سید حامد گیلانی رهبر محاذ ملی افغانستان در نشستی گفت که رهبری طالبان در حال حاضر در خاک افغانستان است. در حالیکه از شانزده سال بدینسو حکومت افغانستان با شرکای استراتژیکش در پی آن است تا مستند سازی کند تا این داعیه را به حقانیت برساند.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، احمد سعیدی آگاه مسایل نظامی در برنامه «تحول» در خصوص گفته های گیلانی می گوید: من به عنوان یک مسلمان و افغان رسالت دارم که حقیقت را بگویم. صحبت هایی را که دو روز قبل گیلانی کرد، از الف یا تا ی با منافع ملی هیچ مطابقت نداشت. یعنی منافع افغانستان با این صحبت ها کفشی بود که زیر پا شده بود.

گیلانی، این صحبت را در نقطه حساسی انتخاب کرده بود زمانی که دونالد ترامپ گفته بود که گروه های تروریستی در پاکستان هستند و آنها به افغانستان ضربه می زنند و ما کمک های خود را قطع می کنیم. گیلانی این صحبت ها را به این دلیل در این نقطه انتخاب کرده است که یک بار دیگر بتواند اداره استخبارات پاکستان را برائت بدهد و به عنوان رهبر یک حزب، یک شخصیت روحانی و یک شخصیت ملی حرف بزند. آن هم با یک محفلی که ظاهرا به نام علما ترتیب شده است. یعنی گویا علمای افغانستان و شخصیت های سیاسی به این باور هستند که گویا تروریستان طالبان نیستند.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
گیلانی
منافع افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   محفل تر تیب داده شده بدستور ای اس ای از طریق حامد گیلانی جاسوس خاین مخفی شده با حرف های دروغین و همسویی با پاکستان چنین محفل خود سازی بنام علمای کشور در حالیکه علمای کشور یکی هم وجود نداشت جز پیروان خودش واقعا طبق فرموده اقای سعیدی یک عمل خاینانه و ضد ملی همسویی با پاکستان و ضدیت با ملت و کشور ما چیزی بیش نبود و ایجاد و سازماندهی چنین مجلس خاینانه با هیچ دلیلی خود وانمود میکند که خیانت در کار بوده که چنین محفل برگذار گردیده بود تا حرف های خاینانه جاسوس پاکستان رسانوی شود ای اس ای از ان بهربرداری کند چون پاکستان سخت زیر فشار امریکا است به جاسوس اش چنین وظیفه را سپرده بود .

>>>   اگر این بد را شخص دیگری مرتکب میشد تاحال حکم سه محکمه به حبس دوام او صادر و قطعی میشد . اما این گیلانی............ جاسوس ای اس آی با کدام معافیت قانون تا حال به سارنوالی کشانده نه شده ؟؟؟
نصرالله نایبی

>>>   این ... حق ندارد برضد افغانستان تبلیغ کند

>>>   اگر این پیر ... هزاره میبود حالا رئیس جمهور امر اعدامش را صادر میکرد
اما این فامیل ...، ... و... را میراث دارند از جاسوسی انگلیس تا آی اس آی
یک کار شان خوب است که منکر نمیشوند وعلنا میگویند بلی ما ... پاکستان بودیم وهستیم ایرا همان پیر قبلی که چند ماه پیش فوت کرد واین ... علنی گفت ما با آنها ارتباط داریم
ر

>>>   این ... در برنامه پرس وپال طلوع با وقاحت اقرار کرد که عکس پرویزمشرف دشمن سوگند خورده مردم وکشور افغانستان در خانه اش نصب است .

>>>   واقعا اگر اين گيلاني به جلو ميكروفون به طور واضح ... ميكرد قابل بخشش بود، ولي اين صدا از ... و از ... كردن هم بدتر بود.
اگر قانون ازين شخص به خاطر ... وي نپرسد، خداوند عالميان يك روزي خواهد پرسيد. ملت هم قضاوت ميكند.
م


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است