بنیاد امور کشور وابسته به شناسنامه های الکترونیکی
 
تاریخ انتشار:   ۲۲:۳۰    ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ کد خبر: 144681 منبع: پرینت

هرچند دستور توزیع تذکره های الکترونیکی صادر شد و رییس جمهور غنی گفت که هر چه زودتر ادارات آماده توزیع تذکره های الکترونیکی باشند اما برای بار دیگر توزیع با بن بست مواجه شد و روند شناسنامه های برقی متوقف گردید.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، نظری پریانی روزنامه نگار در برنامه «خط کابل» در خصوص ضرورت شناسنامه های الکترونیکی گفت: اگر شما بخواهید که ده سال بعد یک انتخابات شفاف و مطلق داشته باشید و اگر بخواهید امنیت خوب داشته باشید اگر بخواهید که فساد کاهش پیدا کند و به یک دولت مدرن دسترسی پیدا کنید و از هر چیزی یک حساب و کتاب داشته باشید بنیادش بر همین تدکره های الکترونیکی بسته است و باید این روند عوض شود. یعنی بنیاد امور افغانستان وابسته به شناسنامه های الکترونیکی است اما هر بار مشکلی فراراه این برنامه ایجاد می شود و این پروسه را به تعویق می اندازد و این انتظارات مردم را از یک دولتی که باید کاری کند که فردا مردم نتیجه آن را ببنند برآورده نمی سازد.

این روزنامه نگار معتقد است توزیع باید شروع شود و مشکلات احتمالی در روند کار حل شود و افزود: این از وظایف دست اندرکاران این پروسه است که چقدر سرسختانه می خواهند کار خود را پیش ببرند و همچنان اراده خود دولت که چقدر با آن موانعی که برشمردیم مبارزه می کند.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شناسنامه
تذکره
نظرات بینندگان:

>>>   انتخابات اگر صد بار هم برگزار شود به درد مردم افغانستان نمیخورد ، شما بسیار ساده می اندیشید ، این جاسوسان با باران زیرک شان به همه کار بلد اند . خود را فریب ندهید . در انتخابات آیند بد تر از غنی و وطنفروش تر ازان رئیس خواهید داشت که ازین روبا زیرک تر باشد و به این شکر بکشید .باید گفت که تا جلو تان در دست استعمار باشد حال تان همین است .
و برای پشتون ها گفتنی هستم که همین نام افغانستان برای تان کافیست کاری نکنید که ازین هم بی نصیب شوید .

>>>   کدام دولت - دولت یک نفر قوماندان ویک نفر والی را پس کرده نمی تواند . باز می گوید - دولت


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است