گیلانی: طالبان 14 نظامی اسیر را آزاد کردند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۴    ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ کد خبر: 144589 منبع: پرینت

طالبان 14 سرباز ربوده شده را آزاد کردند و در مقابل خواست هایی نیز دارند.

سید حامد گیلانی رهبر حزب محاذ ملی افغانستان روز سه شنبه 19 جدی 96 در یک نشست خبری در کابل در خصوص واکنش ها علیه اظهارات اخیر خود گفت:
در خصوص حضور رهبران طالبان در کشور، سو تفاهم بوجود آمده است و من گفته بودم بیشتر رهبران طالبان در افغانستان هستند.

گیلانی بیان کرده است که شماری از اعضای طالبان قصد پیوستن به پروسه صلح را دارند و برای نشان دادن حسن نیت شان 14 سرباز ربوده شده را آزاد کرده اند و طالبان نیز در بدل این رهایی خواست هایی دارند.

وی قبلا گفته بود که "این شایعه‌ها را دیگر نمی‌پذیرم که می‌گویند رهبر طالبان در جای دیگر است. آنان (حکومت) این سخن را از روی ضعف می گویند و بیشتر رهبران طالبان در وطن خودشان هستند."

این سخنان موصوف باعث واکنش تند رییس اجرایی، سیاسیون، رهبران احزاب، اعضای دو مجلس شورای ملی و نگرانی شهروندان کشور شده بود تا جاییکه جنرال رزاق فرمانده پولیس قندهار عکس هایی را از محل زندگی سران طالبان در شهرهای مختلف پاکستان منتشر کرد.

بسیاری از اعضای شورای ملی، گیلانی را سخنگوی استخبارات پاکستان خطاب کردند و عده ای دیگر از رابطه نزدیک وی با شبکه حقانی پرده برداشتند.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
گیلانی
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   Abdali
مه به این نتبجه رسیدم که دولت .....میخواهد همگی را مصروف بسازد گاهی همرای نور تذکره یک بهانه است ازنطرف داعش را جابحا میکند فقط برای ویرانی وطن و کشتار مردم بیگناه و بس

>>>   Sadid
جناب رادمنش کدام کتابی در باره قوم،قبیله ملت ومملکت مطالعه کرده اید ملت چیست چطور تکامل کرده فرق بین قوم وقبیله ملت در چه است تکامل تاجک از قوم وقبیله گذشته به ملت تبدیل شده وزارت اقوام وقبایل را بخاطر دارید جهت کدام هدف ساخته شده وبه جز افغان های ما کسی دیگر شامل خدمات رسانی آنها میشود که البته نمیشود

>>>   گیلانی خودش مادری طالب است

و حالا پدر داعش هم شده

.....بر این حکومت و بر این وطن

ننگ بر تو پشتون های خایین

>>>   وزارت دفاع افغانستان می‌گوید حملات انتحاری اخیر که داعش مسئولیت آنرا بر عهده گرفته، همه بوسیله شبکه حقانی انجام شده است. این وزارت می‌گوید داعش در افغانستان قدرت چندانی ندارد و طالبان با استفاده از نام داعش حملات مرگبار را راه اندازی می‌کند
شما چه فکر می‌کنید؟

>>>   طالبان تروریستان خودرا را رها کردند تا حکومت هم تروریستان دیگر را برایشان رها سازند من که دیدم تمام رها شده گان هم طالب و داعشی هستند نه مردم عام. اگر اینقدر دلسوز هستید اشخاص مانند اجمل نقشبندی را از زندانهای تروریستان اوغان تان رها میکردید.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است