ازدواجی پر سود برای اقتصاد انگلیس
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۳    ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ کد خبر: 144255 منبع: پرینت

برآوردها نشان می‌دهد ازدواج «پرنس هری»، شاهزاده انگلیسی با «مگان مارکل»، مدل و بازیگر آمریکایی، 500 میلیون پوند به اقتصاد انگلیس تزریق می کند.

بر این اساس، ازدواج سلطنتی یکی از مهمترین وقایع امسال در انگلیس است و به نظر می رسد موج گسترده‌ای از گردشگران را راهی این کشور کند.

هری، نوه ملکه الیزابت دوم و پنجمین وارث تاج و تخت در انگلیس است. مراسم ازدواج سلطنتی او و مگان مارکل قرار است در 19 مه سال جاری میلادی در قلعه ویدزور – کاخ سلطنتی پادشاهان و ملکه های انگلیس طی 1000 سال اخیر--برگزار شود.

بنابر گزارش دفتر آمار ملی انگلیس، ازدواج پرنس ویلیام، برادر بزرگتر هری و کیت میدلتون در آوریل 2011 موجب سرازیر شدن موج بزرگی از گردشگران به این کشور شد. آمارها نشان می دهد حجم ورود گردشگر به انگلیس در ماه آوریل سال 2011 حدود 350 هزار نفر بیش از آوریل سال قبل از آن بوده است. همچنین ازدواج سلطنتی در برهه ای از زمان موجب ایجاد اشتغال موقت نیز شد.

«دیوید هیت»، مدیر اجرایی شرکت «برند فایننس» معتقد است ازدواج سلطنتی مبلغی بالغ بر 500 میلیون پوند (680 میلیون دالر) به اقتصاد انگلیس کمک می کند. او گفت: احتمال می رود حدود 200 میلیون پوند از طریق گردشگران و اقامت در هتل های به اقتصاد کشور تزریق شود. تماشای ازدواج سلطنتی نیز مبلغی حدود 150 میلیون پوند را به همراه دارد. همچنین مبالغ زیادی از طریق خرید تی شرت، کلاه و اقلام یادبود برای اقتصاد کشور ایجاد خواهد شد.

این مقام انگلیسی افزود: بخش تبلیغات نیز حدود 100 میلیون پوند از ازدواج سلطنتی سود می برد.

مدیران گردشگری انگلیس پیش بینی می کنند سال 2018 رشد اقتصادی این بخش را به دنبال دارد و ازدواج سلطنتی باعث می شود بخش عمده ای از خسارات ناشی از کاهش ارزش پوند و تبعات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، جبران شود.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انگلیس
ازدواج
نظرات بینندگان:

>>>   خدا شانس بده - ای خدا به ما هم از این شانس ها میدادی - زنهای زیبا و مقبول مال آدمهای معروف و سرشناس و پولدار - ای گور پدر این روزگار که توی هیچی شانس نداشتم


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است