والی بلخ باید بحران را به فرصت تبدیل کند
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۱۱    ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ کد خبر: 144196 منبع: پرینت

جنگ قدرت میان ارگ و بلخ بخاطر چیست؟ اهداف ارگ برای برکناری والی بلخ واضح و روشن در راستای سیاست حذف و تمامیت خواهی است. اما اهداف والی بلخ چیست؟ آیا اهداف والی بلخ چند تا چوکی بی ارزش است؟

واقعیت این است ‌که حمایت گسترده مردم افغانستان از عطا محمد نور از شمال تا قندهار، از هرات تا مشرقی ، جنوبی و مرکزی کشور بخاطر چند تا چوکی بی ارزش برای عطا و یا جمعیت اسلامی افعانستان نیست.

مردم خواست های گسترده و مشروع دارند ‌که آنرا در شخصیت دلیر و داعیه داری نظیر عطا جستجو می کنند. این خواست ها از تامین امنیت گرفته تا عدالت اجتماعی، مبارزه علیه فساد، فقر زدایی و اصطلاحات از طریق تغییر عادلانه قدرت است.

والی بلخ باید نیازها و خواست های مردم و موقعیت بی نظیر خود را درک کند. باید از موضع ملی و قدرت مردمی با ارگ وارد مذاکره قدرت شود نه از موضع جمعیت اسلامی و یا چند تا دلال سود جو.

شرایط عینی و ذهنی بی سابقه برای یک تحول بنیادی در افغانستان در حال شکل گرفتن است اما والی بلخ باید بحران را به فرصت تبدیل کند و با همکاری شخصیت های باورمند به تغییر، بحران را به نفع مردم و شکست تمامیت‌خواهان ارگ مدیریت کند.

آیا استاد عطا دارای چنین ظرفیت و توانایی مدیریت بحران را دارد؟

امیرزاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
والی بلخ
ارگ
نظرات بینندگان:

>>>   شما افلاطون ها مثل طوطی استید دیروز بافوری کته ایران از تبدیل بحران به فرصت جفید امروز شما نیمچه هر چیز از وی کاپی میکنید پس معلوم میشود که خود شما برابر یک مگس هم عقل و منطق ندارید.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است