رشد درآمد ثروتمندان جهان از بورس در سال 2017
 
تاریخ انتشار:   ۲۱:۴۴    ۱۳۹۶/۱۰/۹ کد خبر: 143973 منبع: پرینت

ثروتمندان جهان در سال 2017 میلادی در پی رشد بازارهای سهام در کشورهای مختلف، یک تریلیون دالر ثروتمندتر شدند که این رقم نسبت به سال 2016 بیش از چهار برابر افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه از بلومبرگ، شاخص میلیاردرهای بلومبرگ که یک رتبه بندی روزانه از 500 فرد ثروتمند جهان است، امسال رشد 23 درصدی داشت؛ در حالی که شاخص جهانی «ام.اس.سی.آی» و شاخص «استاندارد اند پورز» به طور تقریبی این افزایش را 20 درصد برآورد کردند.

«جف بزوس» موسس شرکت آمازون، بیشترین رشد ثروت را در سال 2017 به خود اختصاص داد و 34 میلیارد و 200 میلیون دالر بر دارایی خود افزود و در ماه اکتبر رتبه «بیل گیتس» را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان تسخیر کرد.

موسس 62 ساله شرکت مایکروسافت که از ماه می 2013 این عنوان را در اختیار دارد وعده داده است چهار میلیارد و 600 میلیون دالر به بنیاد خیریه «بیل اند ملیندا گیتس» ببخشد.
خالص دارایی بزوس در پایان ماه نوامبر به بالای یکصد میلیارد دالر رسیده بود اما اکنون 99 میلیارد و 600 میلیون دالر ثروت دارد، در حالی که رقم دارایی بیل گیتس به 91 میلیارد و 300 میلیون دالر می رسد.

«جورج سوروس» نیز در ماه اکتبر اعلام کرد در هفت سال گذشته، 18 میلیارد دالر از دارایی دفتر خانوادگی به بنیاد «جامعه باز» اختصاص یافته که متعلق به خود وی است.
بدین ترتیب سوروس با هشت میلیارد دالر دارایی به رتبه یکصد و نود و پنجم شاخص میلیاردرهای بلومبرگ تنزل یافت.

تا پایان معاملات سه شنبه بیست و ششم دسامبر، 500 میلیاردر تراز اول جهان حدود پنج تریلیون و 300 هزار میلیارد دالر دارایی در اختیار داشته اند؛ در حالی که این رقم در بیست و هفتم دسامبر 2016، چهار تریلیون و 400 هزار دالر بود.

شاخص میلیاردرهای بلومبرگ یک رتبه بندی روزانه از ثروتمندترین افراد جهان است.
اطلاعات مربوط به محاسبات تجزیه و تحلیل ارزش خالص در هر صفحه پروفایل میلیاردرها ارایه و در پایان هر روز معاملاتی در نیویورک به روز می شود.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
بورس
2017
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است