بازندگان سیاسی سال ۲۰۱۷ از نگاه آلمانی ها
 
تاریخ انتشار:   ۲۱:۰۵    ۱۳۹۶/۱۰/۹ کد خبر: 143966 منبع: پرینت

نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می‌دهد که اکثر شهروندان آلمانی "مارتین شولتز"، رییس حزب سوسیال دموکرات و "آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان را بازندگان سیاسی سال ۲۰۱۷ می‌دانند.

به گزارش روزنامه آلمانی "دی ولت"، در سال جدید میلادی اتحادیه احزاب متحد مسیحی و حزب سوسیال دموکرات آلمان مذاکرات مقدماتی جهت تشکیل ایتلاف بزرگ در کشورشان را آغاز می کنند. البته سیاستمداران بلند پایه این احزاب از دید شهروندان آلمانی برنده محسوب نمی شوند.

در صورتیکه مذاکرات مقدماتی بین احزاب متحد مسیحی و حزب سوسیال دموکرات که از اوایل ژانویه آغاز می شود باموفقیت پیش رود مارتین شولتز، رییس حزب سوسیال دموکرات آلمان به دولت آینده این کشور راه خواهد یافت.

بر اساس نتایج نظر سنجی موسسه تحقیقاتی امنید، با این حال سال 2017 از نظر پیشرفت های سیاسی سال موفقی برای مارتین شولتز نبوده است. بر این اساس حدود دو سوم شهروندان آلمانی شولتز را به عنوان بازنده سال 2017 ارزیابی می کنند.

نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که حدود 67 درصد شهروندان آلمانی مارتین شولتز را به عنوان بازنده سیاسی سال 2017 دانسته و تنها 23 درصد وی را برنده سیاسی می دانند. 10 درصد شهروندان نیز نظری در این باره نداشتند.

همچنین نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که 61 درصد شهروندان آلمانی همچنین هورست زیهوفر ، رییس حزب سوسیال مسیحی را به عنوان بازنده سال 2017 ارزیابی کرده و 25 درصد هم وی را برنده می دانند.

در ردیف سوم این لیست آنگلا مرکل، رییس حزب دموکرات مسیحی و صدر اعظم آلمان قرار می گیرد که 53 درصد شهروندان آلمانی وی را به عنوان بازنده سال 2017 و 41 درصد نیز او را برنده می دانند.

همچنین نتایج یک نظر سنجی اخیر موسسه یوگو که به سفارش خبرگزاری آلمان انجام شده است نشان می دهد که محبوبیت مرکل در بین شهروندان آلمانی کاهش چشمگیری داشته است به گونه ای که حدود 47 درصد شهروندان آلمانی در صورت انتخاب مجدد مرکل به عنوان صدر اعظم آلمان خواهان کناره گیری پیش از موعد وی هستند و تنها 36 درصد شهروندان آلمانی خواستار این هستند که مرکل یک دوره چهار ساله دیگر صدر اعظم کشورشان باشد.

نتایج نظر سنجی موسسه امنید نشان می دهد که "مارکوس زودر" از سیاستمداران بلند پایه حزب سوسیال مسیحی از نظر شهروندان آلمانی موفق تر بوده است و تنها 23 درصد وی را به عنوان بازنده سیاسی سال 2017 و 43 درصد وی را در موضع برنده ارزیابی می کنند. به اعتقاد 34 درصد شهروندان آلمانی نیز "سم ازمیر"، رییس سبزهای آلمان بازنده سیاسی سال 2017 و از نظر 45 درصد شهروندان هم برنده سیاسی این سال است. 40 درصد شهروندان آلمانی نیز رییس حزب لیبرال دموکرات را بازنده و 38 درصد وی را برنده سیاسی سال 2017 می دانند.

"فرانک ولتر اشتاین مایر"، رییس جمهور آلمان از حزب سوسیال دموکرات هم در این نظر سنجی شرایط بسیار خوبی داشته و تنها 19 درصد وی را به عنوان بازنده و 65 درصد هم او را برنده سال 2017 ارزیابی کرده اند.

موسسه امنید این نظر سنجی را در فاصله زمانی 18 تا 21 دسامبر سال 2017 از بین 1005 نفر از شهروندان آلمانی انجام داده است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آلمان
2017
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است