جنجالی که نخست وزیر فرانسه به پا کرد
 
تاریخ انتشار:   ۲۱:۰۵    ۱۳۹۶/۹/۳۰ کد خبر: 143514 منبع: پرینت

هزینه 350 هزار یورویی ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه و همراهانش برای یک پرواز از جاپان به پاریس در فرانسه جنجال سیاسی به پا کرده است.

هواپیمای حامل فیلیپ و همراهانش رو پنجم دسامبر و در زمان بازگشت از کالدونیای جدید (از جزایر تحت حاکمیت فرانسه در اقیانوس آرام) برای بررسی‌های معمول فنی در توکیو توقف کرد. با این حال نخست وزیر فرانسه از ادامه سفر با این ایرباس مدل A340 ارتش که به صورت ویژه و برای جابجایی وی و هیات همراهش آماده شده بود، منصرف شد و به جای آن با پرداخت سیصد و پنجاه هزار یور، یک A340 لاکچری اجاره کرد. این پرواز پرهزینه روز ششم دسامبر ساعت 7 و نیم صبح، در فرودگاه اورلی پاریس به زمین نشست. هواپیمای ارتش هم تنها دو ساعت بعد، بدون مسافر به پایتخت فرانسه رسید.

دفتر نخست وزیری فرانسه در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران، با دفاع از هزینه آقای فیلیپ اعلام کرد هواپیمای A340 ارتش فاقد صندلی‌های «بیزنس کلاس» بوده و بنابراین شرایط یک پرواز طولانی و شبانه را نه برای فرماندهان ارتش و نه اعضای دولت داشته است. این نهاد همچنین می‌گوید که فیلیپ تنها برای صرفه‌جویی مسیر نومئا (مرکز کالدونیای جدید) به توکیو را با این هواپیما طی کرده است.

هیات دولت فرانسه می‌گوید دو ساعت زودتر رسیدن فیلیپ هم بسیار با ارزش بوده است؛ چرا که روز 6 دسامبر، امانوئل ماکرون عازم الجزایر بوده است. در همان روز، ساعت 8 صبح شورای دفاع کشور با حضور نخست وزیر و رییس جمهور جلسه داشته است.

ادوارد فیلیپ بامداد چهارشنبه با حضور در یک برنامه رادیویی، از تصمیم پرهزینه خود دفاع کرد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فرانسه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است