بمب‌های آمریکایی در ترکیه قلابی است
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۵    ۱۳۹۶/۹/۳۰ کد خبر: 143474 منبع: پرینت

یک فرمانده ترکیه‌ای در مصاحبه‌ای با یکی از روزنامه‌های این کشور مدعی شده بمب‌های ساخت آمریکا که در اختیار ترکیه قرار گرفته قلابی است.

یک فرمانده پولیس مرزی ترکیه گفت بمب‌های ساخت آمریکا که ترکیه اخیرا از آنها برای هدف قرار دادن مواضع «پ‌ک‌ک» استفاده کرده قلابی است.

به گزارش المانیتور، این فرمانده در مصاحبه با «سوزچو»، چهارمین روزنامه پرتیراژ ترکیه‌ این اظهارات را مطرح کرد. او گفت: «متاسفانه، بمب‌هایی که هواپیماهای ما می‌اندازند قلابی هستند.»

روزنامه ترکیه‌ای اشاره‌ای به نام این فرمانده که ظاهرا در حال انجام ماموریت در منطقه کردنشین جنوب شرق ترکیه است نکرد.

او در توضیح اظهارات خود به 2 حادثه که ظرف یک ماه گذشته در نزدیکی ولایت های «وان»، «شرناق» و «بیتلیس» به وقوع پیوسته‌اند اشاره کرد.

«با 3 بمب به 7 تروریست [پ‌ک‌ک] حمله کردیم. با آنکه بمب‌ها در فاصله 25 تا 30 متری [هدف] فرود آمدند، یکی از تروریست‌ها زنده ماند. در یک مورد دیگر، بمبی در فاصله 8 متری 2 تروریستی که زیر درخت نشسته بودند فرود آمد ولی آنها بلند شدند و رفتند، انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده.»

وی اضافه کرد: «چطور چنین چیزی امکان‌پذیر است؟ معمولا یک بمب هر چیزی که در فاصله 300 متری هدف قرار دارد را می‌کشد. این بمب‌ها را یک کارخانه آمریکایی می‌سازد.»

فرمانده ترک در ادامه مدعی شد آمریکا تعمدا این بمب‌ها را در اختیار ترکیه قرار می‌دهد. المانیتور به نقل از وی نوشت: «ارتش ما تعمدا [با بمب‌های ساختگی که در اختیارش قرار داده می‌شود] به عرصه جنگ کشانده می‌شود. این نقشه برای این است که [سربازان ما] قتل عام شوند.»

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
ترکیه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است