مبارزه با آمریکا راهکار آزادی قدس است
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۸    ۱۳۹۶/۹/۲۸ کد خبر: 143361 منبع: پرینت

طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که آزادی قدس شریف با شعار و تلاش‌های بی معنای سیاسی تحقق نمی‌یابد، بنابراین باید حمله های علیه آمریکا و رژیم اسراییل تقویت شود.

گروه طالبان اعلام کرد تصمیم رییس جمهور آمریکا برای انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس بار دیگر دشمنی این کشور با اسلام و مسلمانان را آشکار کرد.

گروه طالبان در این بیانیه تاکید کرد تصمیم نادرست ترامپ نشان داد که شعارها و تبلیغات 70 ساله آمریکا مبنی بر تمایل به مصالحه میان فلسطین و اسراییل درست نیست و اظهارات فریبکارانه‌ای بیش نبوده است.

در ادامه بیانیه آمده است مسلمانان با قیام در برابر این حماقت ترامپ نشان دادند که برعکس سران خفته و غلامان حلقه به گوش آمریکا چه اندازه درایت و شجاعت دارند.

این گروه همچنین ابراز امیدواری کرد با تقویت وحدت و همبستگی مسلمانان، آمریکا دیگر فرصتی برای اعمال پروژه‌ها و استراتژی خود در کشورهای اسلامی نخواهد داشت.

طالبان در ادامه اعلام کرد با وجود محکوم کردن تصمیم ترامپ توسط بیشتر کشورهای جهان و سازمان ملل، این تظاهرات پس از چند روز آرام خواهد شد و اسراییل های غاصب به ریختن خون مسلمانان ادامه خواهند داد.

این گروه با تاکید بر مبارزه علیه اشغال آمریکا ضمن اشاره به افغانستان خواستار قوی‌تر و گسترده‌تر شدن این مبارزات در مناطقی شد که درگیری‌ها علیه واشنگتن آغاز شده است.

طالبان افزود: آزادی قدس و دیگر مناطق غصب شده با شعار و تلاش‌های بی معنای سیاسی تحقق نمی‌یابد و طالبان نیز با درک این واقعیت مبارزه مسلحانه علیه اشغالگران را در اولویت قرار داده است.

گروه طالبان پیش از این نیز در واکنش به تصمیم ترامپ برای تعیین قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم اسراییل آن را نشانه دشمنی آشکار آمریکا با اسلام دانسته بود.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی این گروه با انتشار بیانیه‌ای اظهار داشت: طالبان به رسمیت شناخته شدن نخستین قبله مسلمانان جهان را به عنوان پایتخت رژیم اسراییل محکوم می‌کند و این اقدام آمریکا را گامی مملو از تعصب و دشمنی علیه امت اسلامی می‌داند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
فدس
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است