حکومت نهادهای مبارزه با فساد را حذف می کند
 
تاریخ انتشار:   ۲۲:۲۶    ۱۳۹۶/۹/۲۶ کد خبر: 143287 منبع: پرینت

برخی ها از صاحب نظران کشور معقتد هستند که اصلاح فساد از پایین به بالا باید انجام شود که این موضوع در نظر بسیاری های دیگر مضحک است.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، رحمت الله بیژن پور آگاه مسایل سیاسی در برنامه «تحول» معتقد است فساد در نزد حکومتداران و مقام های بالای کشور است و بیان داشت: وقتی نظام عدلی، نظام قراردادی و نظام مالی و نظام سیاسی ما به عاریه در اختیار مافیا است و آن مافیا هم کسی جز افراد رده بالای نظام نیست. پس چگونه با فساد مبارزه کنیم؟

وی افزود: برای مبارزه با فساد اراده ضد فساد لازم است. نظریه پردازانی که می گویند اصلاح را از پایین شروع کنیم باید بدانند که افراد پایین اصلاح شده هستند. قانون بر افراد پایین رتبه به شدت تطبیق می شود. اما این قانون برای زورمندان نیست. این قانون در نزد زورآورها هیچ است و برای بیچارگان دریایی از وحشت و نابودی است. به همین منظور عمق فساد چندان است که نمی شود آن را تصور کرد.

این آگاه سیاسی معتقد است از آنجایی که حکومت اراده ای برای مبارزه با فساد ندارد، نهادهایی را که اراده برای این کار دارند را حذف می کند و افزود: نهادهایی وجود داشتند که به خاطر اراده مبارزه با فساد از میان برداشته شده اند.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مبارزه بافساد
حکومت
نظرات بینندگان:

>>>   Salam
كمر ها تان را براى مبارزه عليه اوغانيزه كردن در شناسنامه ها سخت بنديد و به ميدان آيد . همه با هم .

>>>   Ariaie
به نظر شما كدام يكى براى وطن ما بيشتر مفيد است:
١- شوراى نام نهاد صلح
٢- تشناب و مستراح براى شهريان كابل
شهر كابل با نفوس چند ميليونى از ناحيه نبود تشناب و عدم رعايت نظافت به شدت رنج مى برد ، بدون شك پول هاى كه بايد مصرف رفع نيازمندى هاى أوليه مردم بايد شود ، به جيب مشاوران بيكاره و سود جريان شكم پرور به نام شوراى صلح و ديگر نهاد هاى مشابه و همسان ميشود. بناً اگر گوش شنوا وجود دارد اگر خرد وجود دارد ، شوراى صلح لغو و پول ان تشناب ساخته شود!

>>>   نهاد های با اصلاح مبارزه برضد پساد و شورای عالی صلح باید لغو شوند چون دست آوردی ندارند

>>>   آب از بالا خت است اگر مقام ها دست به فساد نداشت باشند پائین رتبه ها هرگز به فساد دست زده نمی توانند باید جلوفساد از بالاگرفته شود
جانباز


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است