میلاد پیامبر رحمت و عطوفت گرامی باد
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۶    ۱۳۹۶/۹/۹ کد خبر: 142402 منبع: پرینت

بيش از هزار و چهار صد سال پيش نبی اکرم (ص) دیده به جهان گشود.

آن حضرت (ص) در سال 570 میلادی در شهر مکه معظمه متولد شد، عبدالله پدر حضرت پیامبر اسلام که یک بازرگان بود در بازگشت از شام در شهر يثرب چشم از جهان پوشید و پیامبر (ص) تا چهار سالگی در پیش مادر رضاعی اش حلیمه سعدیه ماند و پس از آن دو سال را نزد مادرش آمنه سپری کرد.

پیامبر اسلام هنگامی که تنها 6 سال داشت مادرش را نیز از دست داد و سرپرستی اش را عبدالمطلب پدر کلانش بر عهده گرفت اما دو سال بعد از سایه پدر كلانش نیز محروم شد و ابو طالب کاکایش سرپرستی وی را به عهده گرفت. حضرت محمد (ص) که 25 سال سن داشت با خدیجه زن ثروتمندی از اهل مکه ازدواج کرد.

هنگامی که حضرت محمد (ص) 40 سال از عمرش را سپری کرده بود، به پیامبری مبعوث گردید و در غار کوه حرا سوره اقرا نخستین آیت قرآن عظیم الشان به وی نازل شد.

در سن چهل سالگی هنگامی که محمد (ص) در غار حرا بود جبرییل (ع) نزد وی آمد و گفت: "اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ ﴿۱﴾ خَلَقَ الْإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ ﴿۲﴾ اقْرَأْ وَرَبُّكَ الْأَكْرَمُ ﴿۳﴾ الَّذِي عَلَّمَ بِالْقَلَمِ ﴿۴﴾ عَلَّمَ الْإِنسَانَ مَا لَمْ يَعْلَمْ ﴿۵﴾"
"بخوان بنام پروردگارت که آفرید ، انسان را از خون بسته آفرید، بخوان و پروردگار تو کریمترین است، همان کسی که به وسیله‌ی قلم آموخت،آنچه را که انسان نمی دانست به او آموخت.

پس از اين، دعوت آن حضرت برای ترويج دين مبين اسلام آشكارا و علنی شد.

حضرت محمد (ص) 23 سال عمرش را در راه اشاعه‌ دين مبين اسلام صرف كرد و قرآن شريف نيز در همين مدت بگونه‌ تدريجی به وی نازل شد. سرانجام آن حضرت (ص) در سن 63 سالگی به روز دوشنبه دوازدهم ربیع الاول سال یازدهم هجری چشم از جهان فروبست و در خانه‌ عایشه‌ صدیقه (رض) که در همانجا وفات یافته بود در شهر مدينه‌ منوره به خاک سپرده شد.

در روایات اهل سنت میلاد حضرت رسول مکرم اسلام 12 ربیع الاول قمری ذکر شده است اما در روایات اهل تشیع 17 ربیع الاول قمری آمده است. به همین مناسبت مسلمانان فاصله یکهفته ای تاریخ میلاد پیامبر اعظم را هفته میلاد و یا هفته وحدت مسلمانان اعلام کرده اند.

این هفته مسلمانان اعم از سنی و شیعه از سالروز تولد حضرت پیامبر با شیرینی و شربت از مردم پذیرایی می کنند و پخش نذورات و خیرات برای نیازمندان مشغول هستند.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پیامبر
میلاد
نظرات بینندگان:

میلاد حضرت رسول گرامی اسلام برهمه مسلمانان جهان مبارکباد
شیما کابل

>>>   باآنکه بیش از 1400 سال از رحلت آن حضرت ازین جهان میگذرد، ولی ایشان هنوز بر دل ها حکومت دارند.
درود بی پایان و صلوات بر روح پرفتوح حضرت سیدنا و مولینا محمد (ص) . جان و مال و زن و فرزندان مان فدای نام مقدسش باد.

>>>   الهم صلی علی محمد وال محمد کما صلیت علی ابراهیم وال ابراهیم الهم صلی علی رحمت اللعالمین وعلی آله آل الله وعلی صحبه عبادالله
علی

>>>   میلاد باسعادت سرورکائنات حضرت مجمد ص را به کافه ملت مسلمان جهان و افغانستان اسلامی تبریک گفته و امیدوارم که که سرزمین ما هزگر مورد اشغال دایمی امریکا و بقیه استعمار گران تاریخ قرار نگیرد .
شهلا کریمی ازکابل

>>>   بسیار عالی میلات مبارک بی تمامآ مسلمانان جهان تبریک
بدخشانی

>>>   ایا ما هم عرب هستیم؟؟؟؟؟

>>>   بسیار زیبا بود قربان پیامبر میبروم

>>>   حیف که سرزمین وحی در دست وهابی های عنود و معاند با خاندان رسول الله (ص) است.

>>>   این عید مبارک برکلیه خواهران و برادران مسلمان بویزه افغانستان مظلوم مبارکباد. آرزومندم که سال آینده سال سربلندی و عاری از ظلم و بیدادگری و خروج نیروهای اشغالگر باشد.
راحله از قزوین

>>>   به نام خداوند (ج)! میلادبا سعادت پیامبر حضرت محمد(ص) را برای تمام مسلمانان جهان تبریک میگویم. در باره این بزرگ مرد هر چه بنویسیم کم است اما یک چیز بسیار مهم
است که هر مسلمان باید بداند که مقام پیامبر(ص) آنقدر نزد خداوند(ج) عزیز است که خداوند(ج) در قرآن پاک این معجزه الهی میفرماید: خداوند عا لم و فرشتگان پاک به پیامبر(ص)
درود میفرستند. شما فکر کنید که خداوند آفریده گار خود به ایشان درود میفرستد پس ما بنده گان خاکی چطور از اوامر و سنت او میتوانیم سر کشی کنیم. هر که از سنت پیامبر آخرزمان
حضرت محمد (ص) پیروی کرد بداند که بر خود رحم کرده و با عث خوشنودی الله پاک شده و فضل و رحمت الله پاک را بدست آورده در غیر آن از راه راست به دور مانده.
خداوند همه انسان ها را به راه راست هدایت فرماید. آمین

>>>   میلاد پر برکت حضرت محمد مصطفی ص به همه مسلمانان جهان فرخنده باد
زنده و جاویدان باد اسلام
جاوید احمدی محصل در ترکیه

>>>   بسمه تعالی
ولادت پیامبر اسلام (صلّی الله علیه و آله و سلّم)
پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) در شهر مکه، واقع در منطقه حجاز، در شبه جزیره عربستان متولد شدند. زمان ولادت ایشان مقارن با دوران جاهلیت بود.
دوران جاهلیت
تقریباً از 200 سال قبل از بعثت، تا زمان بعثت پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) را دوران جاهلیت می‌گویند؛ و منظور از جاهلیت انجام هر عمل خلاف و نادرست است که از روی جهل باشد. عرب صحرانشین به صورت جدی پایبند به دین خاصی نبوده و ظاهربین و مادی بوده است. اعراب شهرنشین هم معمولاً بت‌پرست بوده و بتهایی از سنگ و چوب و خرما را می‌پرستیدند، که گاهی در هنگام فقر همین بتها را آرد کرده و می‌خوردند. رسم دخترکشی در میان آنها امری عادی بوده و جنگ و نزاع میان قبایل به صورت یک سنت معمول درآمده بود. اعتقاد به ارواح در میان آنها رواج داشته و توهم و خرافات در زندگی آنها تأثیر گذاشته بود. ولی پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم)، بت پرستی را برانداخت و زندگی عرب را که یکسره غرور و تعصب بود، جاهلیت خواند و محکوم کرد. آزادیهای بی‌حد آنها را با گسترش اخلاق و عفت محدود کرد و از آنها که همیشه با هم نزاع می‌کردند، مردمی متحد پدید آورد.

قبیله قریش و نیاکان پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم):
قبیله قریش که پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) از میان آنها بپاخاست، یکی از بانفوذترین قبایل عرب بوده و بعد از اسلام نیز تا قرنها بر جهان اسلام حکومت کرده است. بیشتر شهرت قریش مربوط به "قصی بن کلاب" جد چهارم پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) است. "عبدمناف" فرزند قصی، جد سوم پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم)، از نجابت و خوشرفتاری خاصی با مردم برخوردار بود. "هاشم" جد دوم پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) نیز جزو چهره‌های درخشان قریش بود، و فرزند او "عبدالمطلب"، جد اول پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) از نامی‌ترین و عاقل‌ترین افراد عرب در زمان خود به شمار می‌رفت. او بود که چاه زمزم را که پر شده بود حفر کرد و وظیفه آب دادن به حاجیان و رسیدگی و پذیرایی از آنها به او رسید. نسل پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) به حضرت اسماعیل‌ (علیه السلام) رسیده که همه آنها حنیف یعنی یکتاپرست بوده‌اند.

عبدالله، پدر پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) کوچکترین پسر عبدالمطلب، در میان قریش از لحاظ زیبایی و حجب و حیا مشهور بود. او با آمنه (سلام الله علیها) دختر وهب که به پاکی و عفت معروف بود ازدواج کرد. عبدالله برای تجارت به شام رفت و در راه بازگشت از شام بیمار شد و در مدینه بستری گردید. او در سن 25 سالگی در مدینه وفات یافت.

بدین ترتیب پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در روز هفدهم ربیع الاول عام الفیل (مطابق سال 580 میلادی) در شهر مکه متولد گردید. عام الفیل، یعنی سالی که فردی به نام ابرهه به دستور پادشاه حبشه (نجاشی) با سپاه زیادی تصمیم به ویران کردن خانه خدا گرفت. ولی قبل از انجام این عمل دسته‌ای از پرندگان که با منقار و پاهای خود، سنگهایی را حمل می‌کردند در بالای سر سپاه ظاهر شدند و این سنگها را روی سر سپاهیان ریختند که باعث از بین رفتن سپاه شد.

در روزی که حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) به دنیا آمدند، گفته‌اند که:
1- تمام بتها به رو، بر زمین افتادند.
2- ایوان کسری در آن شب به لرزه درآمد و چهارده کنگره آن ریخت.
3- دریاچه ساوه که سالها آن را می‌پرستیدند خشک شد.
4- در بیابان سماوه که سالها کسی در آن آب ندیده بود، آب جاری شد.
5- آتشکده فارس که هزار سال خاموش نشده بود، خاموش شد.
6- تختهای پادشاهان جهان سرنگون شد.
7- در همان شب، نوری از سرزمین حجاز تابید و تا مشرق ادامه پیدا کرد و ...

آمنه (سلام الله علیها) در زمان بارداری می‌گفت که هرگز احساس نکرده که باردار شده و هیچگاه باری سنگین همچون زنان دیگر را در خود نیافته است. گفته‌اند پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در هنگام متولد شدن پاکیزه و تمیز بود و خون و چیزهای دیگر به همراه او از شکم مادر خارج نشد. همینطور می‌گویند زمانی که پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) متولد شد سر به سوی آسمان بلند کرد و سپس برای خداوند تبارک و تعالی سجده نمود.

آمنه (سلام الله علیها) می‌گوید در هنگام ولادت پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم)، کسی به او گفته بود که او سرور آدمیان را به دنیا آورده است، پس او را "محمّد" بنامد. وقتی عبدالمطلب از این جریان اطلاع یافت، گوسفندی را کشت و گروهی از بزرگان قریش را دعوت کرد و در آن جشن نام پیامبر را محمد یعنی ستوده شده قرار داد.

من هم به نوبه خودولادت باسعارت اشرف مخلوقات واستوره اخلاق وصبروبردباری را به جامعه بشریت وآذادیخواهان بشریت تبریک وتهنیت عرض میکنم...

نعمت الله محمدی استرالیا

>>>   صد سخن از كلمات پيامبر صلى الله عليه و آله

از كلمات كوتاه حضرت رسول (15) صلى الله عليه و آله

1.هر چه فرزند آدم پيرتر مى‏شود،دو صفت در او جوانتر مى‏گردد:حرص و آرزو.

2.دو گروه از امت من هستند كه اگر صلاح يابند،امت من صلاح مى‏يابد و اگر فاسد شوند،امت من فاسد مى‏شود:علما و حكام.

3.شما همه شبان و مسؤول نگاهبانى يكديگريد.

4.نمى‏توان همه را با مال راضى كرد اما به حسن خلق،مى‏توان.

5.نادارى بلاست.از آن بدتر،بيمارى تن،و از بيمارى تن دشوارتر،بيمارى دل.

6.مؤمن همواره در جستجوى حكمت است.

7.از نشر دانش نمى‏توان جلو گرفت.

8.دل انسانى همچو پرى است كه در بيابان به شاخه درختى آويزان باشد،از وزش بادها دائم در انقلاب است و زير و رو مى‏شود.

9.مسلمان آن است كه مسلمانان از دست و زبان او در آسايش باشند.

10.رهنماى به كار نيك،خود كننده آن كار است.

11.هر دل سوخته‏اى را عاقبت پاداشى است.

12.بهشت زير قدمهاى مادران است.

13.در رفتار با زنان،از خدا بترسيد و آنچه درباره آنان شايد،از نيكى دريغ ننماييد.

14.پروردگار همه يكى است و پدر همه يكى.همه فرزند آدميد و آدم از خاك است.گرامى‏ترين شما نزد خداوند پرهيزگارترين شماست.

15.از لجاج بپرهيزيد كه انگيزه آن،نادانى و حاصل آن،پشيمانى است.

16.بدترين مردم كسى است كه گناه را نبخشد و از لغزش چشم نپوشد،و باز از او بدتر كسى است كه مردم از گزند او در امان و به نيكى او اميدوار نباشند.

17.خشم مگير و اگر گرفتى،لختى در قدرت كردگار بينديش.

18.چون تو را ستايش كنند،بگو اى خدا مرا بهتر از آنچه گمان دارند بساز و آنچه را از من نمى‏دانند بر من ببخش و مرا مسؤول آنچه مى‏گويند قرار مده.

19.به صورت متملقين خاك بپاشيد.

20.اگر خدا خير بنده‏اى را اراده كند،نفس او را واعظ و رهبر او قرار مى‏دهد.

21.صبح و شامى بر مؤمن نمى‏گذرد مگر آنكه بر خود گمان خطا ببرد.

22.سخت‏ترين دشمن تو همانا نفس اماره است كه در ميان دو پهلوى تو جا دارد.

23.دلاورترين مردم آن است كه بر هواى نفس غالب آيد.

24.با هواى نفس خود نبرد كنيد تا مالك وجود خود گرديد.

25.خوشا به حال كسى كه توجه به عيوب خود،او را از توجه به عيوب ديگران باز دارد.

26.راستى به دل آرامش مى‏بخشد و از دروغ شك و پريشانى مى‏زايد.

27.مؤمن آسان انس مى‏گيرد و مأنوس ديگران مى‏شود.

28.مؤمنين همچو اجزاى يك بنا همديگر را نگاه مى‏دارند.

29.مثل مؤمنين در دوستى و علقه به يكديگر مثل پيكرى است كه چون عضوى از آن به درد بيايد،باقى اعضا به تب و بى خوابى دچار مى‏شوند.

30.مردم مانند دندانه‏هاى شانه با هم برابرند.

31.دانش جويى بر هر مسلمانى واجب است.

32.فقرى سخت‏تر از نادانى و ثروتى بالاتر از خردمندى و عبادتى والاتر از تفكر نيست.

33.از گهواره تا گور دانشجو باشيد.

34.دانش بجوييد گرچه به چنين باشد.

35.شرافت مؤمن در شب زنده‏دارى و عزت او در بى‏نيازى از ديگران است.

36.دانشمندان تشنه آموختن‏اند.!.

37.دلباختگى كر و كور مى‏كند.

38.دست خدا با جماعت است.

39.پرهيزگارى جان و تن را آسايش مى‏بخشد.

40.هر كس چهل روز به خاطر خدا زندگى كند،چشمه حكمت از دلش به زبان جارى خواهد شد.

41.با خانواده خود بسر بردن،از گوشه مسجد گرفتن،نزد خداوند پسنديده‏تر است.

42.بهترين دوست شما آن است كه معايب شما را به شما بنمايد.

43.دانش را به بند نوشتن در آوريد.

44.تا دل درست نشود،ايمان درست نخواهد شد و تا زبان درست نشود،دل درست نخواهد بود.

45.تا عقل كسى را نيازموده‏ايد،به اسلام آوردن او وقعى نگذاريد.

46.تنها به عقل مى‏توان به نيكيها رسيد.آن كه عقل ندارد از دين تهى است.

47.زيان نادانان بيش از ضررى است كه تبهكاران به دين مى‏رسانند.

48.هر صاحب خردى از امت مرا چهار چيز ضرورى است:گوش دادن به علم،به خاطر سپردن و منتشر ساختن دانش و بدان عمل كردن.

49.مؤمن از يك سوراخ دوبار گزيده نمى‏شود.

50.من براى امت خود،از بى‏تدبيرى بيم دارم نه از فقر.

51.خداوند زيباست و زيبايى را دوست مى‏دارد.

52.خداوند مؤمن صاحب حرفه را دوست دارد.

53.تملق،خوى مؤمن نيست.

54.نيرومندى به زور بازو نيست،نيرومند كسى است كه بر خشم خود غالب آيد.

55.بهترين مردم،سودمندترين آنان به حال ديگران‏اند.

56.بهترين خانه شما آن است كه يتيمى در آن به عزت زندگى كند.

57.چه خوب است ثروت حلال در دست مرد نيك.

58.رشته عمل،از مرگ بريده مى‏شود مگر به سه وسيله:خيراتى كه مستمر باشد،علمى كه همواره منفعت برساند،فرزند صالحى كه براى والدين دعاى خير كند.

59.پرستش كنندگان خدا سه گروهند:يكى آنان كه از ترس عبادت مى‏كنند و اين عبادت بردگان است،ديگر آنان كه به طمع پاداش عبادت مى‏كنند و اين عبادت مزدوران است،گروه سوم آنان كه به خاطر عشق و محبت عبادت مى‏كنند و اين عبادت آزادگان است.

60.سه چيز نشانه ايمان است:دستگيرى با وجود تنگدستى،از حق خود به نفع ديگرى گذشتن،به دانشجو علم آموختن.

61.دوستى خود را به دوست ظاهر كن تا رشته محبت محكمتر شود.

62.آفت دين سه چيز است:فقيه بدكار،پيشواى ظالم،مقدس نادان.

63.مردم را از دوستانشان بشناسيد،چه،انسان همخوى خود را به دوستى مى‏گيرد.

64.گناه پنهان به صاحب گناه زيان مى‏رساند،گناه آشكار به جامعه.

65.در بهبودى كار دنيا بكوشيد اما در كار آخرت چنان كنيد كه گويى فردا رفتنى باشيد.

66.روزى را در قعر زمين بجوييد.

67.چه بسا كه از خودستايى،از قدر خود مى‏كاهند و از فروتنى،بر مقام خود مى‏افزايند.

68.خدايا!فراخترين روزى مرا در پيرى و پايان زندگى كرامت فرما.

69.از جمله حقوق فرزند بر پدر اين است كه نام نيكو بر او بگذارد و نوشتن به او بياموزد و چون بالغ شد،او را همسر انتخاب كند.

70.صاحب قدرت،آن را به نفع خود به كار مى‏برد.

71.سنگين‏ترين چيزى كه در ترازوى اعمال گذارده مى‏شود،خوشخويى است.

72.سه امر،شايسته توجه خردمند است:بهبودى زندگانى،توشه آخرت،عيش حلال.

73.خوشا كسى كه زيادى مال را به ديگران ببخشد و زيادى سخن را براى خود نگاه دارد.

74.مرگ،ما را از هر ناصحى بى‏نياز مى‏كند.

75.اينهمه حرص حكومت و رياست و اينهمه رنج و پشيمانى در عاقبت!

76.عالم فاسد،بدترين مردم است.

77.هر جا كه بدكاران حكمروا باشند و نابخردان را گرامى بدارند،بايد منتظر بلايى بود .

78.نفرين باد بر كسى كه بار خود را به دوش ديگران بگذارد.

79.زيبايى شخص در گفتار اوست.

80.عبادت هفت گونه است كه از همه والاتر طلب روزى حلال است.!

81.نشانه خشنودى خدا از مردمى،ارزانى قيمتها و عدالت حكومت آنهاست.

82.هر قومى شايسته حكومتى است كه دارد.

83.از ناسزا گفتن،به جز كينه مردم سودى نمى‏برى.

84.پس از بت پرستيدن،آنچه به من نهى كرده‏اند در افتادن با مردم است.

85.كارى كه نسنجيده انجام شود،بسا كه احتمال زيان دارد.

86.آن كه از نعمت سازش با مردم محروم است،از نيكيها يكسره محروم خواهد بود.

87.از ديگران چيزى نخواهيد گرچه يك چوب مسواك باشد.

88.خداوند دوست ندارد كه بنده‏اى را بين يارانش با امتياز مخصوص ببيند.

89.مؤمن خنده‏رو و شوخ است،و منافق عبوس و خشمناك.

90.اگر فال بد زدى،به كار خود ادامه بده و اگر گمان بد بردى،فراموش كن و اگر حسود شدى،خود دار باش.

91.دست يكديگر را به دوستى بفشاريد كه كينه را از دل مى‏برد.

92.هر كه صبح كند و به فكر اصلاح كار مسلمانان نباشد،مسلمان نيست.

93.خوشرويى كينه را از دل مى‏برد.

94.مبادا كه ترس از مردم،شما را از گفتن حقيقت باز دارد!

95.خردمندترين مردم كسى است كه با ديگران بهتر بسازد.

96.در يك سطح زندگى كنيد تا دلهاى شما در يك سطح قرار بگيرد.با يكديگر در تماس باشيد تا به هم مهربان شويد.

97.هنگام مرگ،مردمان مى‏پرسند:از ثروت چه باقى گذاشته؟فرشتگان مى‏پرسند:از عمل نيك چه پيش فرستاده؟

98.منفورترين حلالها نزد خداوند طلاق است.

99.بهترين كار خير،اصلاح بين مردم است.

100.خدايا مرا به دانش توانگر ساز و به بردبارى زينت بخش و به پرهيزگارى گرامى بدار و به تندرستى زيبايى ده

التماس دعا ازتمام دوستان عزیز

نعمت الله محمدی

>>>   میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) بر تمامی مسلمین جهان مبارک باد
Mohammad Rafi
(India Bangalore)

>>>   میلاد حضرت پر افتخار :(محمد صلی الله علیه وسلم :) را به همه علم اسلام مبرکباد گفته ارزوی ارامش و صلحه را در کشوری عزیز مان میکنم ... نجیب الله نورستانی محصل در(: استانبول:)

>>>   با تشکر از دوست عزیز محمدی جان که در حقیقت مطالب خوبی را خدمت دوستان پیشکش نمود . خداوند (ج ) به شما اجر نصیب بگرداند .

>>>   دلم به یاد تو امشب لبالب از شور اســــــــــت
تو کیستی که حرمت چون کعبه مشهور است
الهی فدایت شوم یا سرور دو عالم ، از درویش درگاهت شفاعت کن در آن روزی که درمانده از هر درگاهی است.
الهی به برکت روی بهترین عالم ،آنچه مرا در جمله بهترین های امت می سازد ، آن را در دلم صیقل دهم .
آمین یا رب العالمین

>>>   عرب منفورترين هست

>>>   میلاباسعادت پیغمبراسلام (ص) به تمام ملتهای مسلمان جهان تبریک میگویم

محمد ضیاء

>>>   الهم صلی علی محمد وال محمد

>>>   میلاد حضرت پر افتخار :(محمد صلی الله علیه وسلم) به تمام
مسلمانان جهان مبارک باد
طنین هروی از تهران

>>>   قشنگ و جاالب است

>>>   تشکر نعمت الله محمدی

>>>   ز بی‌ایمانی اینها کلیسا گشت چون مسجد
کنیسه چون کلیسا شد، چه پیچیده معمائی

خدایا دینفروشان را، اسیر آنفلانزا کن
چه بیشابی، چه خاخامی، چه آخوندی، چه ملائی

خدایا دین و ایمان را بگیر از دست دلالان
که اینها میدهند آسان دیانت را به سودائی

نه پیغمبر، نه راوی، نه فرستاده، خداوندا
تماس مستقیمش کن، مده بر واسطه جائی

خدایا نرخ راه دور و لانگ-دیستنس، ارزان شد
بده کُد را و راحت کن مسلمانی و ترسائی
mula omar

>>>   سلام به تمام مسلمانان افغانستان و جهان درين جا همه چيز ذكر شده است. فراموش نكنيد زمانيكه شنيديد نام مبارك ( محمد ) را بگوئيد. ( صلي الله عليه وسلم)

>>>   خیلی قشنگ بود حال و هوای خاصی داشت

>>>   ميلاد سراسر سعادت و پر افتخار فخر عالم امكان حضرت ختمي مرتبت محمدابن عبدالله ( صلي الله عليه و اله و سلم ) و ششمين خورشيد پرفرغ آسمان امامت و ولايت حضرت امام جعفر صادق عليه السلام رئيس مذهب شيعه بر تمامي مسلمانان جهان تبريك شاداباش و تهنيت باد
عبدالحميد مفتون _ كابل

>>>   بسیار عالی‌. خداوند بزرگ نسیب کند، که از نزدیک انشألله زیارت کنیم. و به برکت این روز با برکت، به وطن عزیز ما صلح، آرامش ایجاد شود.

انشألله

>>>   تشکرازهمه اندر دستکاران سایت افغان پییر
م

>>>   دوازدهم ربیع الاول سالروزخجسته میلادباسعادت سیدالمرسلین برهمگان مبارک باد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

>>>   الهم صل علی محمدوعلی اله وصحبه اجمعین.
میلادمسعودمنجی عالم بشریت حضرت محمدرسول الله(ص)برهمۀ فطرتهای پاک بویژه برمسئولین ودست اندرکاران سایت وزین افغان پیرتبریک وتهنیت باد.
انشاالله که به برکت خجسته میلادآنحضرت(ص)صلح وامنیت برکشورماجاری وساطع گردد.
بسیارعالی بود.

>>>   درود بر روان پاک بهترین عالم

>>>   گیتی شده پرنورزمیلاد محمد ایجاد دوکون است زایجاد محمد
توحید بود مکتب ان مرشدکامل جزحق نبود هیچ کس استادمحمد
هرگز به بیابان جهالت نشود گم ان را که نصیب استزارشاد محمد
بلخی نسزد ورد دگر پیرو اورا قران عظیم امده اورادمحمد
سید ضیا

>>>   من هم همچنین میلاد پیغمبر اکرم(ص) و میلاد امام جعفر صادق(ع) را به تمام مسلمین جهان تبریک میگویم

>>>   سبحان الله

>>>   سلام به همه پیروانان را ه حقیقت واین روز خجسته به همه گان مبارک باد
محمد احمدی غــور فیروز کوه

>>>   سلام به تمام خوانیندگان سایت :
میلاد با سعادت پیامبر اسلام را بتمام مسلمین جهان و بخصوص ملت رنج دیده افغانستان تبریک و تسلیت عرض میکنم
تنها از ناروی

>>>   خجسته میلادباسعادت فخرکاینات سروروسالاردوعالم ختم مرتبط محمدمصطفی (ص) به پیشگاه مسلمین جهان به خصوص مردم مسلمان وداغدیده افغانستان تبریک عرض میدارم.

>>>   میلاد باسعادت سرورکائنات حضرت مجمد ص را به کافه ملت مسلمان جهان و افغانستان اسلامی تبریک گفته و امیدوارم که که سرزمین ما هزگر مورد اشغال دایمی امریکا و بقیه استعمار گران تاریخ قرار نگیرد .
شهلا کریمی ازکابل

>>>   بسیار عالی میلات مبارک بی تمامآ مسلمانان جهان تبریک
بدخشانی

>>>   میلاد ناجی بشریت به همه مسلمانان جهان اسلام مبارکباد به امید یک صلح پایدار در افغانستان عزیز .
فهیم از کارته نو

>>>   تجلیل میلاد نبی بود ویا پلو خوردنها..........!!!!!!!!!

>>>   رئیس جمهوربرای کشاف مدال میدهد یا کدام تعویض به سینه اش می بندد تا بیشترپولدار شود
ر

>>>   آنها پیشنهاد کردند تا نزول قرآن هم در ارگ تجلیل گردد ، میگویند آشپز ارگ خیلی خوب پلو تهیه میکند ، کرزی خوب بود هفته یکبار علمارا شکم سیر پلو میداد اما غ دوسه ماهی یکبار

>>>   یا الهی هر آن کسی که به راستی مطلب شان عبادت وتجلیل از روز میلاد نبی بود در عبادت شان برکت وهر آن کسی که بخاطر شکم وشناخت با بعضی خاینین بود هدایت عاجل نصیب شان کند
محمدالله از پکتیا.

>>>   درود بروح پر فتوح سید المرسلین خاتم النبیین حضرت محمد (ص)! و اصحابش! خداوند به برکت همین روز مقدس بساط نا امنی، نفاق و در بدری، مافیایی و زور گویی، فقر و تنگدستی و جهل و نادانی را از کشور ما بر چیند! همه را براه راست و صراط المستقیم هدایت نماید! آمین
احمدی

>>>   میلاد نبی اکرم(ص) به تمام مسلمانان جهان و ملت سربلند افغانستان مبارکباد خداوند(ج) به برکت این روز بزرگ اسلام عزیز را و پاسداران اسلام و محافظین این مملکت را در پناه خود حفظ فرماید
یکی از محافظین کشور

>>>   درود بروح حضرت محمد ص
کاکر

>>>   میلاد مسعود رحمت اللعالمین حضرت پیامبر اعطم صلی الله علیه آله و سلم و امام صادق علیه السلام گرامی باد. روحی فداک یا رسول الله.
حسین هزاره

>>>   بسم الله الرحمن الرحیم، با صلوات و سلام بی پایان بر خاتم انبیا و سالار رسولان خداوند ایام ولادت سعادتمند و پر برکت بزرگ ترین پیشوای انسانیت و صاحب ارزنده ترین آیین کام بخش جهان حضرت محمد بن عبد الله صلی الله علیه و آله را برای تمامی امت اسلام اعم از اهل سنت و پیروان اهل بیت علیهم السلام صمیمانه تبریک و تهنبت و شاد باش و کامروا عرضه میدارم. و بسیار امیدوارم که همه ما مسلمان طبق فرموده قرآن محمد همه تمامی فرمان های آسمانی این رهبر معصوم را به درستی شناخته و به خوبی عمل نماییم تا از شر شیاطین جنی و انسی داخلی و خارجی نجات پیدا کنیم، خداوند از همه جلوتر ما ملت افغانستان را از شر شیاطین غار نشینان توره بوره و خود فروختگان طالب و قاعده نجات دهد آمین یارب العالمین بحق محمد و آله الطاهرین.
بلغ العلی بکماله، کشف الدجی بجماله. حسنت جمیع خصاله، صلّوا علیه و آله. غلامحسین شهرستانی.

>>>   شــفــا عــت یا رسول الله
انبـيـا بـودند بـهـري خاص وعام
چون کواکب نـور پاشان درظلام
لـيـک آن پـيـغــمبـري آخـر زمـان
آفـتـاب فـضـل بـاشـد بي گـمـان
يافت اين سفره سعادت تاظهــور
کـردشـرق غـرب ازوي کسب نـور
شعراز مرحوم بيتاب
ايــام خجسته به تمام امــت مـحمـد (ص) مـبـارک بـاشـد
الـتـمـاس دعــا عـبدالـکـريـم

شــفــا عــت یا رسول الله
از فرمايشات حضرت رسول اکرم (ص) که فرموده اگرمي خو اهيد:
ازدانا ترين مردم باشيد ** از خدا بترسيد
از خاصان درگاه الهي باشيد ** با قرآن ما نوس باشيد
از روشندلان باشيد ** مرگ را فراموش نکنيد
در جوار رحمت حق باشيد ** با مردم نيکي کنيد
از دشمن آفتي بشما نرسد ** به خدا(ج) توکل کنيد
در چشم مردم خوار نباشيد ** پر هيزگار باشيد
عمرطولاني داشته باشيد ** صله رحم کنيد
وسعت روزي داشته باشيد ** هميشه با وضو باشيد
به آتش دوزخ نسوزيد ** چشم و زبان خود را حفظ کنيد
با وقار ترين مردم باشيد ** ازکسي چيزي نخواهيد
پرده عصمت تان دريده وپاره نشود*پرده عصمت مردم را پاره نکنيد
گور تان تنگ نباشد ودرعذاب نباشيد**مداومت درقرائت سوره مبارکه تبارک بنمائيد
ثروت تان زياد باشد ** سوره واقعه را قرائت نمائيد
ايــام خجسته به تمام امــت مـحمـد (ص) مـبـارک بـاشـد
الـتـمـاس دعــا عـبدالـکـريـم

پروردگارا مارا به پیروی از سنت اش هدایت فرما ای خدوند تواب ومنان

>>>   سالهاست که گفتیم وحدت وحدت وحت
بجایش طالب امد وحشت وحشت وحشت
سالهاست که می گویم صلح صلح صلح
بجایش انطهاری امد و انفجاری امد
منتظیرم که مهدی بیاید
عقده ها از دلی ما کشاید
نبی جاغوری

>>>   صلوات بروح بلند وپاک بنیان گزار دین مقدس اسلام پیامبر گرامی الللهم صلی علی محمد و ال محمد

>>>   به مقامی که رسیدی نرسد هیچ کسی !
درود بر پیامبر گرامی اسلام!

>>>   ولادت حضرت محمد مصطفی خاطم انبیا رابه عموم مسلمین جهان اللخصوص به هم وطنان بسیار عالیقدرم درافغانستان تبریک وتهنیت عرض مینمایم و در ادامه برای سلامتی اقایمان مولایمان صاحب اختیاریار مان حضرت حجت ابن الحسن مهدی موعود اقا امام ذمان عجل الله تعلی فرجه شریف دعا کنیم که انشااللله روزی بیاید در افغانستان عزیز ما صلح ارامیش بر قرار کند و ملت مظلوم افغانستان را از این وضعیت نجات دهد انشا اللله حسینی مقیم ایران

>>>   ای طبیعت عزیز!
کسی را که عقل داده یی ،چه نداده یی؟ و کسی را که عقل نداده یی ،چه داده یی؟

>>>   روز تولد پیغمبر اسلام (ص) را به کافه ملت مسلمان تبریک گفته و به برکت این روز خجسته صلح و آرامش را در سراسر جهان تآمین نماید

>>>   درود بر روان پاک حضرت محمد مصطفی ص

>>>   میلاد با شگو ه حضرت رحمت العالمین محمد ص برای تمامآ ملت های مسلمان جهان و پیروان حق وحقیقت تبریک میگویم .
عبد الله

>>>   حضرت محمد ( ص) با تولدش و با پیوستن به راه حق جایګاه انسان را و راه روش زنده ګی را به بشریت آموختاند تا فردای به مشکلات دچار نشوند اما ! ما... در اقوام و مناطق مختلیف به غیر از خشونت و نفاق راه دیګری را جستجو نکرده اند این یګانه ضعف ما... بوده که بعد ار رحلت منجی بشریت توان ما ،غیرت ، عذت ما ،قدرت ما ازهم فروریخت علت آن برعکس ګفته های پیغمبرګرامی عمل نمودیم

>>>   السلام علیک یا رسول الله یا سید المرسلین و یا خاتم النبیین.

>>>   درود بر پیامبر و اهل وی، زنده و پاینده باد راه با سعادت آن حضرت گرامی

>>>   درود بروان پاک بهترین عالم، سرور انبیا و کائنات سردار ثقلین صاحب تاج و معراج حضرت محمد مصطفی (ص) . این روز مبارک و نور را به تمامی ملت مسلمان در سراسر جهان تبریک عرض میدارم .
اما میخواهم بگویم که وهابی های انگلیس پرور با دلایل بی خردانه و دستوری از باداران خود تجلیل از این روز را نادرست میدانند .
اما آنها بی خبر از آن اند که در این روز چه اتفاقات در چهان افتاد و فخر عالم رحمت عالمیان پا به دنیا گذاشت.

>>>   درود بر پیامبر بزرگ اسلام
م. مجددی

>>>   درود بر پیامبر گرامی ااسلام حضرت محمد مصطفی پیام اور نور و رحمت

>>>   در جواب وهابیت:باید پیغمبران را یاد کرد چون خود خدا(ج) در قرآن می فرماید:{البته منظور خدا از خواندن قران روخوانی و سطحی نگری نیست چون خدا در قران می فرماید: هُدًى وَذِكْرَىٰ لِأُولِي الْأَلْبَابِ ﴿غافر: ٥٤﴾ }
وَاذْكُرْ فِي الْكِتَابِ مَرْيَمَ إِذِ انتَبَذَتْ مِنْ أَهْلِهَا مَكَانًا شَرْقِيًّا ﴿مريم: ١٦﴾
وَاذْكُرْ فِي الْكِتَابِ إِبْرَاهِيمَ إِنَّهُ كَانَ صِدِّيقًا نَّبِيًّا ﴿مريم: ٤١﴾
وَاذْكُرْ فِي الْكِتَابِ مُوسَىٰ إِنَّهُ كَانَ مُخْلَصًا وَكَانَ رَسُولًا نَّبِيًّا ﴿مريم: ٥١﴾
وَاذْكُرْ فِي الْكِتَابِ إِسْمَاعِيلَ إِنَّهُ كَانَ صَادِقَ الْوَعْدِ وَكَانَ رَسُولًا نَّبِيًّا ﴿مريم: ٥٤﴾
وَاذْكُرْ فِي الْكِتَابِ إِدْرِيسَ إِنَّهُ كَانَ صِدِّيقًا نَّبِيًّا ﴿مريم: ٥٦﴾
وَاذْكُرْ عَبْدَنَا أَيُّوبَ إِذْ نَادَىٰ رَبَّهُ أَنِّي مَسَّنِيَ الشَّيْطَانُ بِنُصْبٍ وَعَذَابٍ ﴿ص: ٤١﴾
وَاذْكُرْ عِبَادَنَا إِبْرَاهِيمَ وَإِسْحَاقَ وَيَعْقُوبَ أُولِي الْأَيْدِي وَالْأَبْصَارِ ﴿ص: ٤٥﴾
وَاذْكُرْ إِسْمَاعِيلَ وَالْيَسَعَ وَذَا الْكِفْلِ وَكُلٌّ مِّنَ الْأَخْيَارِ ﴿ص: ٤٨﴾
با تشکر مهدی حسینی

>>>   وهابیت و غرب به دنبال فراموشی پیغمبر و سیره اش و کم کم نابودی و فراموشی دین اسلام اند!
غرب از طریق افکار مبتذل و عقب ماندگی به خاطر دین، سعی در لامذهب کردن افراد دارد چرا که دین مانع اصلی افکار آنهاست.
وهابیت هم (که توسط انگلیس ساخته شده ) با افکاری خشک و افراطی سعی در بد جلوه دادن اسلام به جهانیان و تروریست نشان دادن مسلمانان و دامن زدن مسائل مذهبی برای عدم اتحاد کشورهای مسلمان و واگذار کردن آن ها به خود، نقشه کشورهای غربی را عملی می کنند!
در صورتی که اگر پیغمبر الآن به جهان مادی برگردن از کدام حالت مسلمانان خوششان می آید؟
1 - جنگ میان مذاهب و طوایف و قتل و کشتار
2 -اتحاد مسلمانان و شفقت و مهربانی نسبت به یکدیگر و مبارزه با استکبار و استسمار
مهدی حسینی

>>>   الهم صلی علی محمد و علی آل محمد.

>>>   درود پروردگار بروح پاک و مطهر بونیان گزار دین مقدس اسلام حضرت محمد مصطفی ص
حسینی از تهران

>>>   میلاد نور و منجی بشریت به پیروان راستینش مبارگ
احمدی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است