گرد و خاکی که جانشین موگابه به پا کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۵    ۱۳۹۶/۹/۹ کد خبر: 142383 منبع: پرینت

امرسون منانگاگوا، رییس‌جمهور زیمبابوه در بیانیه‌ای گفت: بعد از پایان این دوره عفو در فوریه سال آتی میلادی، دولت افرادی که نتوانسته باشند اموال دولتی را بازگردانند بازداشت و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داد.

منانگاگوا روز جمعه به عنوان رییس‌جمهور جدید زیمبابوه سوگند یاد کرد و متعهد شد تا با فساد که در جریان حکومت 37 ساله رابرت موگابه، رییس‌جمهور سابق این کشور فراگیر شده بود، مقابله کند.

منانگاگوا گفت: افرادی که به صورت غیرقانونی بودجه‌ها و اموال دولتی را از کشور خارج کرده‌اند می‌توانند از این مهلت قانونی 3 ماهه برای بازگرداندن آنها استفاده کنند و از مجازات و رسوایی‌ای که قانون برای آنها به وجود خواهد آورد، اجتناب کنند.

رییس‌جمهور جدید زیمبابوه به شدت تحت فشار قرار دارد به ویژه در حوزه اقتصادی که کشور با کمبود شدید ارز خارجی روبرو است و به همین خاطر بانک‌ها نمی‌توانند پول نقد به مشتریان ارایه دهند.

منانگاگوا متعهد شده تا اقتصاد کشور را بازسازی و وضعیت معیشت مردم را بهبود بخشد.

وی در بیانیه‌ای گفت: دولت من هیچگونه سستی و تنبلی را تحمل نخواهد کرد و آن را به عنوان بهانه‌ای برای عدم ارایه خدمات به شهروندان، سرمایه‌گذاران و سهامداران می‌داند.

منانگاگوا قرار است در چند روز آتی کابینه خود را اعلام کند و همه منتظرند ببینند آیا او اسامی جدیدی را برای دولت خود معرفی خواهد کرد یا از مقام های دوره موگابه استفاده می‌کند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
زیمبابوه
موگابه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است