زیمبابوه روز تولد موگابه را تعطیل رسمی اعلام کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۸    ۱۳۹۶/۹/۸ کد خبر: 142315 منبع: پرینت

حدود یک هفته پس از استعفای رابرت موگابه، یک روزنامه دولتی زیمبابوه گزارش داد روز تولد این رییس‌جمهوری سابق تعطیل رسمی شد.

روزنامه هرالد به نقل از یک خبرنامه دولتی گزارش داد: بدین وسیله اعلام می‌کنیم زین پس 21 فوریه هر سال به عنوان «روز ملی جوانان رابرت موگابه» تعطیل رسمی شناخته می‌شود.

این اقدام به دنبال رایزنی‌های لیگ جوانان حزب حاکم زانو-پی‌اف انجام شد. چند هفته پیش از آن هم نام بزرگترین فرودگاه این کشور به نام این سیاستمدار کهنه‌کار که حدود 40 سال در زیمبابوه حکمرانی کرد، تغییر یافت.

موگابه در دوره تصدی خود با ادعاهای مکرر تسلط بر قدرت از طریق سرکوب وحشیانه مخالفان، تقلب در انتخابات و فساد مواجه بود و سرانجام فشارهای بیش از حد ارتش در کودتایی نرم منجر شد او از قدرت کنار برود. امرسون منانگاگوا که تا چند هفته پیش معاون رابرت موگابه 93 ساله بود و اخراج شد، موقتا جای او را گرفته است.

اعلام روز تولد موگابه به عنوان تعطیل رسمی تازه‌ترین مورد از ستایش‌ها از اوست. مدرسه اطلاعات زیمبابوه هم به یاد او نامگذاری شده و پیش از آن هم یک دانشگاه به اسم او شده بود. همچنین چندین ساختمان و جاده هم از نام او بهره بردند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
زیمبابوه
موگابه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است