محقق: اجماع منطقه ای برای نابودی کامل داعش
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۴۱    ۱۳۹۶/۹/۶ کد خبر: 142191 منبع: پرینت

برای شکست داعش در افغانستان نیز باید یک اجماع منطقه ای و جهانی شکل بگیرد.

محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی عصر روز یکشنبه 5 قوس 96 در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران گفته است که با اینکه گروه داعش در عراق و سوریه شکست خورده، اما از دو سال پیش اين جريان تروريستى در افغانستان تحت عنوان ولايت خراسان جنگ‌هاى خونينى را به پيش برد و با شكست اين گروه در عراق و شام شکست خورده های آنان به افغانستان سرازیر می شود و سالهای اینده ما با مشکلات جدی در این زمینه مواجه می شویم.

جمهور نوشت، بگفته محقق، نیاز به تشریک مساعی همه کشورها در امر مبارزه با این گروه احساس مي شود و بايد يك همسويى منطقه اى و جهانى عليه اين جريان بوجود آيد.

ظریف، وزیر خارجه ایران نیز اقدامات و تحرکات گروهای تروریستی داعش و ساير جريان افرطى را در افغانستان نگران کننده خوانده و نيز اقدامات دولت افغانستان در مقابله با گروه های تروریستی را قابل قدر دانسته و اظهار کرد که داعش پروژه خطرناکى هست كه مقابله با آن ضروت منطقه اى است و از اینرو دولت ایران آماده است تا در قسمت تامین امنیت با دولت افغانستان در هر سطحی کمک و همکاری نماید.

وی ابراز امیدواری کرده است که پروسه صلح با طالبان بخوبى پیش برود تا افغانستان به صلح و ثبات و ترقى برسد و اين به نفع همه كشورهاى منطقه است.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
محقق
داعش
نظرات بینندگان:

>>>   بهروز جلال آبادی
اگر عرب زیر نام طالب ، القائده و داعش حق دارد تا مردم افغانستان را بکشند پس هزاره هم حق دارد تا این وحشی ها را در وطن خود ایشان قتال کنند !
زندباد همان هزاره ای که در سوریه علیه آدم کشان داعش میجنگد !
روح آن شهدا شاد کسانیکه در جنگ علیه تروریست ها جان های خوده فدا کردن

>>>   همگان در آن فیلم معروف دیدند که آمریکی های حیله گر و حقه باز چگونه چند هزار داعشی را که در رقه در حال نابودی بودند فراری دادند ! باتوجه به اینکه داعش در سوریه و عیراق در حال نابودیست و تمام سرزمینهایش را از دست داده است پس مقصد بعدی افغانستان و مصر و لیبیا و نیجریا و ... خواهد بود ، پس در افغانستان هم باید هزاره های مظلوم برای دفاع از قتل و عام نشدن بدست طالبان خونخوار و داعش آدمخوار لشگری قدرتمند مانند فاطمیون داشته باشند ، همگان در سوریا قدرت رزمی و دلاوری هزاره ها را دیدند که هر جایی لوای فاطمیون هزاره به اهتزاز درآمد تمام تروریستها گریختند یا قتل و عام شدند ، حتی سربازان ارتش سوریه چون ترس دشمنان از فاطمیون را میدانستند هرجایی کار برایشان سخت میافتاد میخاستند تنها با لوای فاطمیون پیشروی کنند تا دشمن مورال خود را از دست بدهد تنها با بیرق فاطمیون که این خود برای ما هزاره ها افتخار بزرگ است ، از برکت همین فاطمیون است که طالبان خونخوار و داعش ادمخوار در افغانستان و بادارانشان تا حدی ترسیده اند که میدانند هزاره دیگر هزاره مظلوم سابق نیست و اینهمه جنجالها برای همین است که طالبان و داعش و بادارانشان مانند آمریکی و بریتانیا و عربستان و امارات و ... مثل سابق میخاستند خون هزاره های مظلوم را بریزند و ظلم کنند و از هزاره ها هم هیچ صدایی برنخیزد ، اکنون از قدرت رزم و صلابت هزاره ها و از اینکه هزاره مظلوم دیروز امروز فنون رزم یادگرفته و مجهز شده و دیگر نمیتوانند به هزاره ستم کنند سخت ترسیده اند ، با منافع ایران کار ندارم و درست است که ایران صرف با هر وسیله بدنبال منافع خود است اما لشگر قهرمان فاطمیون به سود هزاره و تاجیک و ازبک است و به ضرر دشمنان خونخوار این سه ملت بزرگ کشور افغانستان ( خراسان قدیم )
درست است که هزاره خون میدهد
حسین هزاره از بامیان


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است