شکنجه دختر 6 ساله با چاقوی داغ
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۹    ۱۳۹۶/۹/۱ کد خبر: 141947 منبع: پرینت

دختری که مادرش به دست شکارچیان جادوگر در پاپوا گینه نو زنده سوزانده شده بود، به اتهام جادوگری با چاقوی داغ مورد حمله قرار گرفت.

پیتر اونیل، نخست وزیر پاپوا گینه نو از قبایل این کشور درخواست کرده است به ارتکاب شکنجه‌های ناشی از خرافات پایان دهند. این درخواست وی در حالی بیان شده که گزارش‌ها حاکی از حمله با چاقو به یک کودک 6 ساله به اتهام جادوگری وی است.

اونیل گفت این خشونت‌ها که عمدتا از جانب مردان علیه زنان و دخترانی که به جادوگری متهم می‌شوند، انجام می‌شود، باید پایان یابد. پیشتر بنیاد قبیله‌ای پاپوا گینه نو، موسسه خیریه‌ای که به مردم بومی این کشور کمک می‌کند، از نجات دختری 6 ساله از یک روستا خبر داده بود.

این دختر به انجام «سانگوما»، نوعی جادوگری افسانه‌ای، متهم شده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی این موسسه خیریه، این کودک بر اثر حمله با چاقوهای داغ، دچار سوختگی و زخم‌های شدیدی شده است.

نخست وزیر پاپوا گینه نو در اینباره گفت: «بگذارید واضح بگویم. اعتقاد به سانگوما به طور کامل مزخرف است. سانگوما در دوران مدرن جایی ندارد. این باوری اشتباه است و به سو استفاده خشونت‌ آمیز و شکنجه زنان و کودکان به دست افرادی پست و منحرف منجر می‌شود.»

وی افرادی که به این خرافات باور دارند را «بزدل» خواند. وی گفت: «این اقدامات خشونت‌آمیز خلاف ارزش‌های ملی ما و به کلی غیر قابل قبول هستند.» وی همچنین از افرادی که به این کودک کمک کرده اند تشکر کرد و آنها را «مردمی شجاع» خواند.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده از جانب بنیاد قبیله‌ای پاپوآ گینه نو، این دختر بچه که نامش نیز فاش نشده، اکنون رو به بهبود است.

پیشتر، شکارچیان جادوگر این دختر و مادرش را هدف حمله قرار داده بوده‌اند. مادر این دختر در سال 2013 در شهر مونت هاگن زنده سوزانده شد.

روز جمعه، فرماندار استان انگا از مقام های محلی درخواست کرد با اتهامات جادوگری برخورد کنند. وی اعلام کرد اینگونه اتهامات به حمله به دستکم 20 زن در ماه اخیر منجر شده است.

وی گفت: «من این خشونت‌ها و اتهامات دروغ را محکوم می‌کنم. این‌گونه اتهام‌ زنی‌ها باید متوقف شود. شکنجه و قتل باید اکنون متوقف شود. دیگر کافی است!»

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دختر
چاقو
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است