بخش بزرگ جنگ افغانستان دست خارجی ها است
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۵۸    ۱۳۹۶/۸/۱۹ کد خبر: 141303 منبع: پرینت

سلاحی که امروز به دست طالبان است به دست اردوی ما نیست. طیاره هایی هم در مرکز مخالفان نشست می کند و به آنها اکمالات می رساند. آخرین نمونه اش هم در غزنی مشاهده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، عتیق الله امرخیل، آگاه مسایل سیاسی، در برنامه «نگرش» در خصوص کار آمریکایی ها در قبال افغانستان بیان داشت: قوماندان های آمریکا می گویند که جنگ در افغانستان به بن بست کشانیده شده است، نه به طرف راست می رود و نه به طرف چپ. نه دولت برنده این میدان شده است و نه مخالفان دولت. اما ما این را فریضه خود می دانیم و می گوییم که باید از خاک وطن خود دفاع کنیم. ما این را قبول داریم اما کسی که به اینجا آمده است و با ما پیمان بسته است، پس آنها کیست؟ پس آنها چکاره هستند؟ اگر ما می گوییم که شورای کویته هست که جنگ را تمویل می کند و شورای پشاور است آیا آمریکایی ها آن را نمی فهمند؟ آیا ناتو این را نمی فهمد که از کارشان جلوگیری به عمل بیاورد؟ جلوگیری که نمی کند هیچ، کمک هم می کند و سالانه به آنها پول هم می دهد.

وی افزود: سلاحی که امروز به دست طالبان است به دست اردوی ما نیست. طیاره هایی هم در مرکز مخالفان نشست می کند و به آنها اکمالات می رساند. آخرین نمونه اش هم در غزنی مشاهده شد.

امر خیل گفت: جنگ بر ما تحمیل شده است و همچنان هم تحمیل می شود. در واقع تا زمانی که اهداف این کشورهای تمویل کننده جنگ برآورده شود، ما باید قربانی بدهیم. بزرگان ما هم برای اینکه کرسی و چوکی خود را نگاه دارند، صدای خود را بلند نمی کنند. اینها می گویند که اگر پول آمریکا نباشد ما نمی توانیم زندگی کنیم. در حالیکه این کشور می تواند زنده باشد. در حالیکه اگر کسی بخواهد وطن خود را جور کند، با نان خشک هم می تواند سر کند، اما بزرگان ما این را نمی خواهند. بنابراین در جنگ افغانستان یک بخش عمده و اساسی خارجی ها هستند و یک بخشی جزیی و بسیار کوچک، مربوط به داخل افغانستان است و برای پایان جنگ هم همینگونه می باشد.

کد (30)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جنگ افغانستان
خارجی ها
نظرات بینندگان:

>>>   بیچاره عتیق الله خان هنوز در قرن ۱۸ به سر میبرد نمیداند که وطن دارد یانه واگرهم داشته باشد دران وطن که حکومت میکند؟بسیاری از ما مانند امرخیل می اندیشیم وخودرا به این پندار فریبداده ایم که گویا اینجا وطن است وهم وطن میهن عزیز ما استقلال دارد وگردانندگان امور لا اقل یک در صد ازادی واستقلال فکری دارند درحالیکه این خواب است ومحال است وجنون وقتی اقای ترامپ اعلان مینمایند کهمنافع کشورش در اولویت قرار دارد وباید هم چنین باشد متاسفانه ممثلین خارجی ها در کشور مانیز اولویت را به منافع کشورهای اشغالگر داده انداین عالی جناب هابرای مردم ایجاد یک ملیون شغل را داده بودند واقعا که به ان وعده ها عمل نمودند روزانه هزار ها قبر کن ومرده شوی وکفن دوز وتابوت ساز و...همه مصروف کار وبار اندحتی در خارج ایجاد کار نمودند که چند فابریکه مصروف تولید پارچه سفید است وبیل وکلنگ میسازند و...
خدیجه از دبی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است