هزینه های جنگ‌های آمریکا در خاورمیانه
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۷    ۱۳۹۶/۸/۱۸ کد خبر: 141279 منبع: پرینت

نتایج بررسی‌های موسسه واتسون و دانشگاه براون نشان می‌دهد آمار‌های وزارت دفاع آمریکا درباره هزینه‌های جنگ در خاورمیانه صحیح نیست.

اوایل سال جاری میلادی، وزارت دفاع آمریکا هزینه عملیات‌های نظامی پس از حادثه ۱۱ سپتامبر را یک هزار میلیارد و ۵۰۰ میلیارد دالر تخمین زد. این در حالی است که موسسه واتسون در امور بین‌الملل و روابط عمومی دانشگاه براون ضمن انجام تحقیقاتی اعلام کردند، همه گزینه‌های جنگ‌های پس از حادثه ۱۱ سپتامبر از سوی وزارت دفاع محاسبه نشده است.

بر اساس آمار‌های منتشر شده از سوی موسسه واتسون و دانشگاه براون، از حادثه ۱۱ سپتامبر تا پایان سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی، هزینه حضور نظامی آمریکا در عراق، افغانستان، پاکستان، سوریه و همچنین مخارج افزوده برای ارتقای امنیت ملی آمریکا، وزارت دفاع و هزینه کهنه سربازان جنگ بیش از ۵ هزار میلیارد و ۶۰۰ میلیارد دالر (نرخ ارزش دالر در سال جاری میلادی) برآورد شده است.

همچنین بزرگترین رقمی که وزارت دفاع و وزارت خارجه آمریکا برای عملیات‌های نظامی پس از حادثه ۱۱ سپتامبر صرف کرد، مبلغ ۸۷۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دالر برای جنگ در افغانستان بوده است. این در حالی است که هزینه جنگ در عراق ۸۱۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دالر برآورد شده است.

هزینه ادامه حضور نظامی در افغانستان و عراق در سال مالی ۲۰۱۸، به ترتیب ۴۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دالر و یک میلیارد دالر تخمین زده می‌شود.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
خاور میانه
نظرات بینندگان:

>>>   این همه پول مصرف شد تا غنی رییس جمهور شود و داعش به سرحد اسیای میانه برسد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است