ماجرای ازدواج زن فرانسوی با 4 داعشی
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۸    ۱۳۹۶/۸/۱۳ کد خبر: 141032 منبع: پرینت

مارگو زن 27 ساله اهل نانت فرانسه که دارای 3 فرزند (6 ساله، 3 ساله و 5 ماهه) است و در رقه، مقر خلیفه خودخوانده داعش دستگیر شده بدنبال بازگشت به فرانسه است.

مارگو می‌گوید: «من برای ازدواج هایم متاسفم. دوست داشتم زندگی آرامی داشته باشم با یک نفر ازدواج کنم و بچه هایم از یک شوهر باشند. دوست داشتم در کشوری مسلمان در آرامش زندگی کنم.»

مارگو در جریان فرار داعشی ها از رقه توسط نیروهای کرد سوریه دستگیر شد و اکنون در شمال سوریه نگهداری می شود.

او در مصاحبه ای با خبرنگار شبکه 2 فرانسه می گوید:‌ «من زمان زیادی در رقه محبوس بودم. چرا که یک زن تنها از نظر نیروهای داعش باید محبوس در محلی که به چنین زنانی اختصاص داشت، می بود.»

مارگو در 4 سال حضورش در میان نیروهای داعش با 4 تروریست در سوریه ازدواج کرده است که 3 نفر از آنها در جنگ کشته شده اند.

او می گوید که یکبار تلاش کرده از دست نیروهای داعش فرار کند اما شرایط بسیار خطرناک بوده است. او می افزاید: «در واقع داعش بروی کسی که بخواهد فرار کند شلیک می کرد. اگر در بین زنانی که بودم، کسی می گفت می خواهد فرار کند او را لو می دادند و دستگیر می شد.»

مارگو آماده است که در صورت بازگشت به فرانسه به زندان برود. خواسته او از رییس جمهوری فرانسه اینست که اجازه دهد فرزندانش به فرانسه بازگردند.

با این حال مارگو می گوید: «می دانید که من حتی نام رییس جمهوری کنونی فرانسه را نمی دانم. وقتی در رقه محبوس بودم اولاند رییس جمهوری بود و از آن به بعد به اخبار دسترسی نداشته ام.»

برخی از عناصر فرانسوی که در جریان ظهور داعش در سوریه و عراق به این گروه پیوسته بودند اکنون بعد از تضعیف این گروه در پی بازگشت به فرانسه هستند.

بیش از 20 خانواده فرانسوی با نوشتن نامه ای به امانویل مکرون، رییس جمهوری فرانسه از وی خواسته اند اجازه دهد اعضای خانواده هایشان که جذب داعش شده اند اما اکنون پشیمانند و می خواهند به فرانسه بازگشته تا در دادگاه‌های فرانسه محاکمه شوند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فرانسه
ازدواج
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است