خنثی‌ سازی حمله تروریستی و یک نکته
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۳    ۱۳۹۶/۷/۲۵ کد خبر: 140130 منبع: پرینت

دو روز گذشته پولیس کابل نه تنها جلو یک حادثه تروریستی را گرفت بلکه از یک تئوری توطئه همیشگی نیز جلوگیری کرد.

شاید متوجه شده باشید که در گذشته هرگاه انفجاری قوی، مثل حادثه چهارراه زنبق شهر کابل رخ داده بلافاصله شایبه‌ ای از حمله موشکی نیز شکل گرفته است. البته اگر تروریست‌ها نیز موفق می‌ شدند که کامیون یا مزدای بمب‌گذاری شده را منفجر کنند قطعا فاجعه‌ ای به ابعاد حادثه زنبق رخ می‌ داد.

مواد منفجره داخل این مزدا که سرپرست فرماندهی پلیس کابل مقدار آن را سه تن همراه با دو بمب یک تنی عنوان کرده چنان قدرت تخریبی می‌ داشت که می توانست زمین را دست‌ کم به عمق پنج متر گود کند.

پرزه یا ترکش‌ های همین بمب‌ ها وقتی به اطراف پراکنده می‌ شد، شائبه یا بهتره بگوییم توطئه استفاده از موشک را نیز به وجود می‌ آورد. از آنجا که مسوولیت چنین حوادثی را طالبان و شبکه حقانی به عهده نمی‌ گیرند این امر بیش از پیش تئوری توطئه را تقویت می‌ کند. به عبارت دیگر، طالبان در برابر انفجاراتی که تلفات غیرنظامیان را به دنبال داشته باشد سکوت اختیار کرده و در نهایت آن را رد می‌ کنند در حالیکه نزدیک به یقین می‌ توان گفت همه حملات انتحاری که با کامیون‌ ها و موترهای باربری انجام می‌ شود کار شبکه حقانی است که از داخل خاک پاکستان سازماندهی می‌ شود.

اکنون که دولت افغانستان مدعی است این مزدا توسط شبکه حقانی بارگیری و راننده آن نیز دستگیر شده است باید منتظر صداقت دولت نشست تا جزییات آن را با مردم در میان بگذارد. البته «ویس برمک» سرپرست وزارت داخله افغانستان قول داده که پس از تحقیقات اسم کشوری را که در این حادثه نقش داشته است رسانه‌ای کند.

مرادی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حمله تروریستی
کابل
نظرات بینندگان:

>>>   محترم وزیر صاحب داخله !
یک دزد مماهـر واستفاده جو مانند سایه درتمام اوقات رسمی واکثرا غیر رسمی در کنار شماست وازهر طریقی سواستفاده خیانت و خلااف کاری میکند در وزارت خانه قبلی خاطرات بدی را بجا گذاشته لطفا برای اینکه بیشتر دزدی وخیانت نکند دوبار اورابه ریاست محافظت رجال برجسته اعزام کنید وبه عوض آن یک انسان پاک صادق را با خود همراه سازید
ر

>>>   همه چیزممکن است ...!
اصلا شکی ندارم که این آدم روزی صاحب چوکی رییس ویا عضو کمیسیون انتخابات ویاهم اعضای برجسته به اصطلاح جلسه عنعنوی « لویه جرگه» خواهد شد . زیرا دراین کشور همه چیز ممکن است. مثلااگر یک دیوانه رییس جمهور ، ویک آرایشگر نخست وزیر ( رییس اجراییه ) میشود ؛ و یک ملا به دوختر خورد سال درمهراب مسجد تجاوز جنسی میکند ویا پدر به دوختر خود تجاوز میکند و حتی گوسپندان درجمله رای دهندگان انتخاباتی حساب میشود ...ووو این بدین معناست که دراین کشور بی سر وپا همه چیز امکان دارد؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است