اعتصاب در فرانسه موجب اختلال در پروازها و مدارس
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۲    ۱۳۹۶/۷/۲۰ کد خبر: 139879 منبع: پرینت

کارکنان بخش عمومی فرانسه در اعتراض به طرح های رییس جمهور این کشور برای حذف تعداد زیادی از فرصت های شغلی و تشدید شرایط کار، اعتصاب کردند.

به گزارش رویترز، کارکنان بخش عمومی فرانسه روز سه شنبه در اعتراض به طرح های امانوئل ماکرون رییس جمهور برای سخت تر کردن شرایط کار و حذف 120 هزار فرصت شغلی در بخش دولتی اعتصاب کردند که این اقدام شرکت های هواپیمایی را مجبور به لغو صدها پرواز کرد و موجب اختلال در فعالیت مدارس شد.

کارکنان دولت، معلمان و پرستاران در شهرهای سراسر فرانسه تظاهرات کردند، از تولوز در جنوب گرفته تا استراسبورگ در شرق. بزرگترین تظاهرات نیز در شهر پاریس برگزار شده است. برای نخستین بار در ده سال اخیر، همه اتحادیه های کارگری و تجاری که بیش از 5 میلیون عضو دارند، در این اعتصاب و تظاهرات شرکت کرده اند.

میزان مشارکت در این اعتصاب نشانگر تمایل عمومی برای اعتراض علیه اصلاحات اقتصادی و احتماعی رییس جمهور فرانسه است. ماکرون بارها تاکید کرده است که اجرای این اصلاحات برای سر و سامان دادن به اوضاع اقتصادی فرانسه و بهبود شرایط سرمایه گذاری و رشد اقتصادی لازم و ضروری است.

در حالی که اتحادیه های کارگری اعلام کرده اند که در این تظاهرات بیش از 400 هزار نفر در سراسر کشور شرکت کرده اند، وزارت کشور فرانسه این رقم را 209 هزار نفر اعلام کرده است.

وزارت اقتصاد فرانسه نیز اعلام کرد که تنها 14 درصد کارکنان دولتی و 9.5 درصد کارکنان دولت های محلی در این اعتصاب شرکت کردند.

یک مقام ارشد اتحادیه کارگری سی اف دی تی در اینباره تاکید کرد: می خواهیم پس از ماه ها و ماه ها حمله علیه بخش عمومی و کارکنان آن، صدای ما شنیده شود. به خصوص می خواهیم دولت را مجبور کنیم تا به قول های خود در زمینه قدرت خرید کارکنان بخش دولتی عمل کند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فرانسه
مدارس
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است