مرکل: اسپانیا درگیر مناقشات سختی است
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۲    ۱۳۹۶/۷/۲۰ کد خبر: 139874 منبع: پرینت

صدر اعظم آلمان با توجه به مسئله استقلال کاتالونیا، اسپانیا را درگیر مناقشات سختی دانسته و ابراز امیدواری کرد که این اختلافات با مذاکره حل شود.

"آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در گفتگو با پایگاه خبری RND آلمان درباره نتیجه انتخابات پارلمانی اخیر در کشورش اظهار داشت که اتحادیه احزاب متحد مسیحی حدود 8 درصد از آرا خود را نسبت به دور قبلی انتخابات در سال 2013 از دست داد. این یک حقیقت است؛ اما ما با فاصله زیاد قدرتمندترین حزب شدیم و یک مسوولیت آشکار داریم که یک دولت بسازیم و حالا در این راستا کار می کنیم.

مرکل در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه ما حتی همه مسایل افرادی که ما را انتخاب نکرده اند هم باید حل کنیم همچنین تصریح کرد که موضوعاتی مانند امنیت داخلی، اجاره های مقرون به صرفه و یا بازنشستگی باید در نقطه تمرکز سیاست ما باشد. به این ترتیب احزاب متحد مسیحی می توانند رای دهندگان خود که در این دور به حزب افراطی و یا لیبرال دمکرات رای داده اند را جذب کند.

مرکل در بخش دیگری از این گفتگو درباره پیروزی چشمگیر حزب افراطی جایگزینی برای آلمان و ورود آن به پارلمان نیز گفت: من این اتفاق را به عنوان مسولیتی برای خود می دانم که مسایل را از نظر سیاسی به گونه ای حل کنم که در آینده دیگر تعداد زیادی از شهروندان دنباله روی حزبی نشوند که هیچ راه حل حل قانع کننده ای برای مسایل ندارد. بنابراین ما به طور کامل نتایج این انتخابات را تجزیه و تحلیل می کنیم.

وی همچنین از پیشرفت ها در مبارزه با بحران پناهندگان سخن گفته و تاکید کرد که این پیشرفت ها به اندازه ای است که ما می توانیم بگوییم وقایع سال 2015 دوباره تکرار نخواهد شد.

وی همچنین از توافق با حزب سوسیال مسیحی درباره پذیرش پناهندگانی به تعداد 200 هزار در سال خبر داد.

مرکل در پاسخ به این پرسش که آیا شما می توانید با اطمینان بگویید که یک ایتلاف جاماییکا (ایتلاف سبزها با لیبرال دمکرت ها و اتحادیه احزاب مسیحی) وجود خواهد داشت گفت: مذاکرات مقدماتی در اینباره هفته آینده آغاز خواهد شد.

ما با درخواست های انتخاب کنندگان مواجه هستیم که باید خود را با آن درگیر کنیم. این البته مسوولیت مشترک و وظیفه ما است که یک دولت تشکیل داده و یک سیاست معقول را برای شهروندان و کشور خود شکل دهیم و من این امر را امکان پذیر می دانم.

وی همچنین گفت که ما باید شرایط زندگی برابر را برای انسان ها در شهرها و ایالات مخالف ایجاد کنیم.

مرکل درباره انتخابات زودهنگام شورای ملی در اتریش که هفته آینده برگزار می شود نیز گفت: سباستین کورس، وزیر خارجه اتریش با مبارزات انتخاباتی خود حزب مردم این کشور را در شرایط خوبی قرار داده است. او مرد عمل است و ما هر 2 طرفدار اروپا هستیم.

وی درباره پیشنهادات اصلاحی امانویل ماکرون، رییس جمهور فرانسه از جمله لزوم روی کار آمدن یک وزیراقتصاد اروپایی نیز گفت: من موافق این طرح و بسیاری پیشنهادات دیگری هستم که ماکرون ارایه داده است. هم زمان ما باید به برخی سوالات پاسخ دهیم از جمله اینکه چنین وزیر دارایی یورو چه تکالیفی را بر عهده دارد؟

وی در عین حال گفت که اشتراک بدهی های ملی با من وجود نخواهد داشت.

مرکل همچنین درباره اوضاع اسپانیا نیز گفت: اسپانیا درگیر مناقشات سختی است. من امیدوارم که مذاکراتی در پیش گرفته شود و راه حلی یلفت شود که با قانون اساسی اسپانیا منطبق باشد. از هر گونه تنشی باید جلوگیری شود.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مرکل
اسپانیا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است