اسراییل همچنان در حال فروش سلاح به ارتش میانمار
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۴    ۱۳۹۶/۷/۵ کد خبر: 139232 منبع: پرینت

روزنامه اسراییل هاآرتص روز سه شنبه نوشت که با وجود درخواست دادگاه عالی برای توقف صادرات سلاح به میانمار، تل آویو فروش سلاح به ارتش میانمار را متوقف نمی کند.

هآرتص در شماره خود نوشت که دادگاه عالی اسراییل روز دوشنبه طی جلسه ای دادخواست ارایه شده از سوی برخی نهادهای قانونی جهت توقف صادرات سلاح به میانمار را بررسی کرد.

«شوش شموییلی» نماینده دادستان کل این رژیم ضمن بیان اینکه کابینه، فروش سلاح به میانمار را متوقف نخواهد کرد، گفت: دادگاه عالی نباید در امور خارجی این رژیم دخالت کند.

در حالی صادرات سلاح اسراییل به میانمار ادامه دارد که سازمان ملل متحد گزارش هایی را از نسل کشی مسلمانان روهینگا به دست ارتش میانمار منتشر کرده است.

طبق این گزارش، اتحادیه اروپا و سازمان ملل، صادرات سلاح به میانمار را تحریم کرده اند و اسراییل تنها طرفی است که به ارتش میانمار سلاح می فروشد.

هاآرتص ادامه داد که در جلسه دادگاه عالی پس از شنیدن اظهارات 2 طرف، جلسه خصوصی ای با حضور نماینده کابینه اسراییل، پشت درهای بسته درباره روابط تل آویو و دولت میانمار برگزار شد. البته حکم این دادگاه هنوز منتشر نشده است.

طبق این گزارش، جنرال آیونگ هلاینگ فرمانده ارتش میانمار پیشتر در سفری به فلسطین اشغالی با گادی ایزنکوت رییس ستاد مشترک ارتش این رژیم دیدار و گفتگو کرده بود.

همچنین میکاییل بن باروخ رییس همکاری های بین المللی وزارت جنگ اسراییل نیز تابستان 2016 با سفر به میانمار با فرماندهان نظامی این کشور دیدار کرده بود.

براساس آمارهای اعلام شده، بیش از 3 هزار نفر از مسلمانان روهینگیا از سوم سنبله امسال تاکنون توسط افراطی های بودایی و نظامیان میانمار کشته شده اند.

سازمان ملل کشتار روهینگیایی ها را محکوم و ارتش میانمار را عامل نسل کشی و تبعیض نژادی در این کشور معرفی کرده است.
دولت میانمار حقوق شهروندی مسلمانان روهینگیا را به رسمیت نمی شناسد و تاکنون مقابل خشونت های گسترده ای که علیه این اقلیت نژادی انجام شده، اقدام خاصی انجام نداده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اسراییل
میانمار
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است