مسکو: جنگ افغانستان از راه گفتگو پایان می یابد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۲    ۱۳۹۶/۷/۴ کد خبر: 139196 منبع: پرینت

جنگ افغانستان تنها از راه مذاکره و گفتگو پایان می یابد.

سرگنی لاوروف، وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه 3 میزان 96 در یک نشست خبری در مسکو گفته است که نشست گروه تماس درباره وضعیت افغانستان در تاریخ 11 ماه اکتبر سال جاری میلادی در مسکو برگزار خواهد شد.

وزیر خارجه روسیه، با بیان اینکه گزینه های نظامی برای جنگ افغانستان بی نتیجه است تاکید کرده است که کشورش خواهان پایان جنگ در افغانستان است و از پروسه صلح به رهبری حکومت حمایت می کند.

گفتنی است که وزارت خارجه کشور تا هنوز درباره برگزاری این نشست چیزی نگفته است.

نشست قبلی گروه تماس درباره افغانستان با حضور نمایندگان 50 کشور و سازمان‌های بین‌المللی زمستان سال گذشته در ریاض برگزار شده بود.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
گروه تماس
جنگ افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   وقتی که شما در افغانستان بودید.کنفرانس ژنیو که در آن هیات شما و افغانستان و پاکستان و ملل متحد حاضر بودند.موافقتنامه امضأ شد و شما نیرو های افغانستان را تا دندان مسلح ساختید و قوای مسلح افغانستان دارای چندین صد طیاره های جنگی میگ بیست و یک و میگ بیست و سه بود و پنج هزار تانک و چندین صد راکت های اسکات و اوراگان و غیره بود،که بعد از برآمدن شما.بک مرتبه گلبدین به جلال آباد حمله کرد،آن را چنان جزا دادند که تا پشاور گریخته رفت.
حالا اگر باز موافقت نامه ژنبو امضأ شود و قوای امریکا برآیند،قوای مسلح افغانستان بغیر از چند عراده موتر رنجر هیچ چیزی ندارند و طالبان اشرف غنی و عبدالله را تا ماسکو خواهند دواند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است