رایزنی غنی و گوترش درخصوص تامین ثبات در کشور
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۴    ۱۳۹۶/۷/۱ کد خبر: 139050 منبع: پرینت

حمایت سازمان ملل از دولت و مردم افغانستان دوامدار است.

محمد اشرف غنی در آخرین روز اقامت در نیویورک با آنتونیو گوترش، سرمنشی سازمان ملل درخصوص تامین صلح و ثبات و مبارزه با تروریزم در افغانستان و مسایل منطقوی بحث و تبادل نظر کرند.

رییس جمهور خاطر نشان کرد که ارزیابی ها در مورد اصلاحات نهادهای سازمان ملل در افغانستان به پایان رسیده است و حکومت از این روند استقبال نموده و آن را مورد ستایش قرار می دهد.

گوترش در این دیدار ضمن اعلام حمایت دوام دار از دولت و مردم افغانستان گفته است که از طریق اصلاحات و هماهنگی، موثریت کاری را میان نهادهای سازمان ملل در افغانستان افزایش خواهیم داد.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غنی
نیویورک
آنتونیوگوترش
نظرات بینندگان:

>>>   گر دیروز تاریخ را با قلم مینوشتند و تغییرش میدادند،
اما امروز تاریخ را با چشم سر میتوان دید و هزاران سال حفظ کرد.
پرتاب کفش نمادیست از بیداری و شعور سیاسی یک ملت٫ ا
ین پرتاب فریاد ملیونی است که دقیقا بهدف خورد .

>>>   لطیف پدرام
فرض کنیم سند اداره امور افشا نشده بود عقل ما نمیرسید که بفهمیم در چه وضعیتی قرار داریم؟ آیا اتفاقات مهم تر از این سند در برابر چشمان ما شکل نگرفتند؟ سرود ملی به پشتو تغییر کرد، با درج نام قهرمان ملی در قانون اساسی مخالفت کردند، قانون ثبت احوال نفوس را بعد از تصویب و توشیح ملغی کردند، قانون تحصیلات عالی را به دلیل واژه ی دانشگاه معلق گذاشتند. فرودگاه کابل را به نام یک مزدور(کرزی) نام گذاردند، نمایندگان شان در مجلس تهدید کردند که غیر پشتون ها را از افغانستان اخراج میکنیم چرا که مهاجر هستند، سران برجسته ی ما را به قتل رساندند، قدرت را به زور غصب کردند، کرسی های امتیازی برای خود در مجلس نمایندگان گرفتند و…
چرا این تعدی ها وستمگری های آشکار را ندیدید، چرا سکوت کردید و فراتر از آن جوانان و نیرو های مبارز ما را به نام دروغین وحدت ملی اغفال کردید یا به باد نفرین گرفتید؟

>>>   اصلاحات نهاد های سازمان ملل را به تو چی؟
نهاد های سازمان ملل مربوط خود منشی سازمان ملل میشود و چگونگی کار و فعالیت آنها و ارزیابی کار آنها نیز به عهده خود سازمان ملل است،نه دولت افغانستان.
دولت افغانستان فقط در قسمت ارایه خدمات موسسات سازمان ملل،میتواند مشوره بدهد،باقی عرضه خدمات مربوط خود ادارات سازمان ملل میشود.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است