غنی: آرزوی ما سهمگیری در گفتگو با پاکستان بود
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۷    ۱۳۹۶/۷/۱ کد خبر: 139046 منبع: پرینت

هشدار بلندترین مقام حکومت وحدت ملی سرکوب گروه های شورشی تا آخرین فرصت و نفس است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpapper)، رییس جمهور غنی در سومین روز سفرش در نیویورک در نهاد پژوهشی شورای روابط خارجی پاکستان را به بی ثبات کردن افغانستان متهم کرده و گفته است که پاکستان به فکر سرنگونی حکومت بوده است از همین رو به اعمالی دست زده است که سبب بی ثباتی در افغانستان شود.

داکتر غنی با هشدار به اینکه طالبان دیگر وقت ندارند اظهار کرده است که دلیل وقت نداشتن طالبان شکل کارهایی است که انجام داده‌اند و ویرانی‌های بزرگی به بار آورده‌اند؛ باید بدانیم که صبر مردم افغانستان در برابر خشونت حدی دارد.

وی بیان کرد که "آرزوی ما سهمگیری در یک گفتگو با پاکستان بود، دستم را بسوی این کشور دراز کردم و آنها بر دستانم تف کردند زیرا فکر می کردند می توانند ما را سرنگون کنند."

رییس جمهور افزود که اگر اسلام آباد به تندروان در آن کشور پناه ندهد و به آنان کمک های لوجستیکی فراهم نکند، قاعده بازی تغییر خواهد کرد. اکنون توپ در میدان کسی قرار دارد که از خشونت کار می گیرد و آن را تمویل می کنند.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غنی
نیویورک
پاکستان
نظرات بینندگان:

>>>   لطیف پدرام

فرض کنیم سند اداره امور افشا نشده بود عقل ما نمیرسید که بفهمیم در چه وضعیتی قرار داریم؟ آیا اتفاقات مهم تر از این سند در برابر چشمان ما شکل نگرفتند؟ سرود ملی به پشتو تغییر کرد، با درج نام قهرمان ملی در قانون اساسی مخالفت کردند، قانون ثبت احوال نفوس را بعد از تصویب و توشیح ملغی کردند، قانون تحصیلات عالی را به دلیل واژه ی دانشگاه معلق گذاشتند. فرودگاه کابل را به نام یک مزدور(کرزی) نام گذاردند، نمایندگان شان در مجلس تهدید کردند که غیر پشتون ها را از افغانستان اخراج میکنیم چرا که مهاجر هستند، سران برجسته ی ما را به قتل رساندند، قدرت را به زور غصب کردند، کرسی های امتیازی برای خود در مجلس نمایندگان گرفتند و…
چرا این تعدی ها وستمگری های آشکار را ندیدید، چرا سکوت کردید و فراتر از آن جوانان و نیرو های مبارز ما را به نام دروغین وحدت ملی اغفال کردید یا به باد نفرین گرفتید؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است