طلا برای افغانستان در رقابت‌های رزمی آسیا
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۲    ۱۳۹۶/۶/۲۶ کد خبر: 138776 منبع: پرینت

در نخستین روز پنجمین دور رقابت‌های داخل تالار و ورزش‌های رزمی آسیا، افغانستان صاحب یک مدال طلا و یک مدال نقره شد.

نخستین مدال طلای کاروان ورزشی کشور را حسین بخش سفری در بخش نیوفول کانتکت جوجت‌سو به نام افغانستان رقم زد و مدال نقره را نیز احمد جاوید امیری در کشتی فرهنگی، به دست آورد.

به گزارش طلوع، این رقابت‎ها به روزشنبه (25 سنبله) در عشق‌آباد، پایتخت ترکمنستان برگزار شد و این گردان اویز زرین را حسین‌ بخش سفری دربخش نیو فول کانتکت در رشته جوجت‌سو، به دست آورد.

سفری در وزن 62 کیلوگرم با شکست دادند 2 مبارز از ترکمنستان و قرقیزستان راهی فرجامین دیدار این وزن برای به دست آوردن مدال طلا شد و دراین مرحله نیز با اقتدار مبارز ترکمنستانی را از پیش‌رو برداشت و نخستین مدال طلا را به نام افغانستان دراین در پنجمین دوره بازی‎های داخل تالار و ورزش‎های رزمی، آسیا ثبت کرد.

حسین بخش سفری در سبک (نی‌وازا) جوجت‎سو هم در همین کلاس وزنی برای مسابقه بعدی‎اش آماده نبرد است تا به دومین مدال‌اش، دست پیدا کند.

در رشته جوجت‌سو 240 ورزشکار در شش بخش حضور دارند که ورزشکاران کشور در دوسبک نی وازا و جوجت‌سو کانتکت در مقابل حریفان شان به میدان می‌روند.

همچنان در وزن 62 کیلوگرام یا کشتی فرهنگی، احمد جاوید امیری با شکست دادن 2 حریف‌اش توانست مدال نقره این بازی‌ها را به دست بی‌آورد.

وی در مسابقه نخست‌اش ایازوف از ترکمنستان را شکست داد، سپس در دیدار نیمه نهایی، عبدالرسول حبیب‌الله یوف ازبیکی را، مغلوب کرد و اما در دیدار نهایی از نوروز ایبیردییف از ترکمنستان، شکست خورد و به مدال نقره، بسنده کرد.

در پایان روز نخست این رقابت‌ها، افغانستان با به دست آوردن یک مدال طلا و یک نقره درمیان 65 کشور شرکت کننده، مکان ششم جدول مدال‎ها را در اختیار دارد.

این بازی‌ها با حضور 6 هزار ورزشکار از 65 کشور آسیایی در 21 رشته ورزشی آغاز شده‎اند که به نمانیده‎گی از افغانستان، 177 ورزشکار در 16 رشته ورزشی، شرکت می‌کنند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
افغانستان
اسیا
نظرات بینندگان:

>>>   خداوند بالای ورزشکاران ا فغا نستان رحم کند که برنده مدال طلا شوند. وبرای محترم حسین بخش سفری تبریک با شد . خداوند همرایتان با شد . وسلام رحیم از کابل جان

>>>   حسین بخش صفری، صاحب مدال طلای کشورمان زمانی که بالای جایگاه قهرمانی ایستاد وهنگام پخش سرود ملی کشورما گریه کرد، نمیدانم چراگریست؟ ولی میدانم گریه شوق نبود، اشکهای او پیامی داشت، که کسی جزخود او نمیتواند درست معنا وتفسیرکند.
اشکهای او هزاران اشکهای انسانهای با احساس ووطندوست را درداخل وخارج جاری ساخت، حتما گریه اوناشی ازمظلومیت کشورمان هست، اودر پس این اشکها آرزوهای داشت، امیدوارم، خداوندی که درقلبهای شکسته میباشد بحق این اشکهای مقدس آرزویش را برآورده سازد.آمین یارب العالمین.
جاغوری

>>>   مبارک
آغازش نیکو است.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است