بیست و سه میلیون یمنی گرفتار فقر هستند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۱    ۱۳۹۶/۶/۲۳ کد خبر: 138653 منبع: پرینت

مرکز پژوهش و اطلاع رسانی اقتصادی یمن روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد که 85 درصد (23 میلیون یمنی) از کل جمعیت 27 میلیونی یمن با فقر دست و پنجه نرم می کنند.

براساس گزارش شاخص های اقتصادی یمن، در نیمه نخست سال 2017، همچنین بالغ بر 17 میلیون نفر از مردم این کشور فقیر از نبود امنیت غذایی، 20 میلیون و 700 هزار نفر نیز نیازمند کمک های فوری بشردوستانه و 9 میلیون و 800 تن دیگر نیز در خطر قحطی و مرگ ناشی از گرسنگی قرار داشتند.

براساس شاخص های اقتصادی مرکز پژوهش ها و اطلاع رسانی اقتصادی یمن، وضعیت انسانی و اقتصادی بحرانی این کشور با ادامه جنگ و نبود خدمات اساسی مانند آب، برق، دارو و غذا روز به روز وخیم تر می شود.

براساس گزارش این نهاد اقتصادی، متوسط قیمت مواد غذایی در نیمه نخست سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال 2016 میلادی، 35 درصد افزایش یافته است، همچنین انتشار ابتلای بیماران به امراضی چون وبا نیز به 494 هزار تن رسیده است.

براساس این گزارش، حدود 2 میلیون و 200 هزار کودک از سو تغذیه حاد و 462 هزار تن دیگر نیز از سو تغذیه وخیم رنج می برند، افزون بر آن که تعداد زنان یمنی دارای سو تغذیه به یک میلیون و 100 هزار نفر و شمار زنان بارداری که به دلیل سو تغذیه جانشان در خطر است، به 2 میلیون و 200 هزار نفر رسیده است.

در بخش دیگری از این گزارش تاکید شده است: نزدیک به 90 درصد از کل جمعیت یمن نیازمند کمک های انسانی هستند، همچنین 15 میلیون و 700 هزار تن از مردم یمن نیز فاقد آب آشامیدنی و سرویس های بهداشتی هستند.

براساس آمار سازمان بهداشت جهانی، از زمان حمله ایتلاف عربی به سرکردگی عربستان در ششم حمل ماه 94، بیش از 8 هزار تن از جمله هزاران کودک و زن یمنی کشته شدند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
یمن
فقر
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است