محمد یعقوب حیدری بحیث والی کابل مقرر شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۲    ۱۳۹۶/۶/۹ کد خبر: 138014 منبع: پرینت

محمد یعقوب حیدری بحیث والی کابل تعیین شد.

دفتر مطبوعاتی اداره ارگان های محل در خبرنامه ای آورده است که براساس پیشنهاد اداره ارگان های محلی و منظوری ریاست جمهوری محمد یعقوب حیدری بحیث والی کابل مقرر شده است.

کد (26)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
والی کابل
ارگان های محل
نظرات بینندگان:

>>>   Abdul Hai Khurasani
زندانى سياسى؛ با روحيه ضعيف ظاهر شد، دروغ گفت، اشتباه سياسى خودرا پذيرفت، از مداخله ايران سخن گفت و برخى از واكنش هاى تند را ناديده گرفت و ظاهراً اهميت نداد.

سايه روشن هاى مصاحبه آقاى حكمتيار با شبكه هاى فارسى و پشتو BBC.
الف / حكمتيار دروغ گفت
من شخصاً زندانى سياسى يى را در ويلاى مجلل شمال (تهران) نياوران مى شناختم ؛ كه جريده (ميثاق ايثار) را منتشر مى نمود، از بركت هواى بهشتى نياوران ديوان حافظ مى خواند، شعر سپيد مى گفت، با اطلاعات نظام ولايت فقيه همكارى اطلاعاتى مى نمود، حدود يك هزار ميليشياى نظامى در خدمت سپاه و جنگ آذربايجان فرستاد، ستاد وزارت امور خارجه ايران براى يكصد نفر از اعضاى ارشد حزب به اعتبار معرفى او ويزا صادر مى نمود، دربارش گرم بود و زندگى شاهانه داشت .

ب / حكمتيار منافقت خود را رسماً پذيرفت
حكمتيار پذيرفت؛ كه اتهام ناجوانمردانه و شيطانى او در رابطه با سپهسالار جهاد و زعيم مقاومت ملى افغانستان مسعود عزيز، داستان شش هزار ژنرال و اتهام فساد به رهبران جمعيت يك سخنرانى سرى و غير عمومى بوده است و در اثر حضور يك عنصر نفوذى به شبكه هاى اجتماعى راه يافته و لهذا فتنه به پا كرده است !
حكمتيار با بيان اين جملات از يك سو به نفاق سياسى خود اعتراف مى كند و از طرف ديگر ضعف خود را در برابر قدرت اتومى شبكه هاى اجتماعى بيان مى دارد.

ج/ ناديده گرفت
حكمتيار در برابر پرسش خبرنگار نسبت به بيانات تند عطا محمد نور استاندار بلخ با لبخند تلخ كه عمق تنفرش را به نمايش مى گذاشت ، سياستمدارانه سكوت نمود و به اصطلاح سياسى او را ناديده گرفت .
هـ
حكمتيار در مصاحبه با شبكه پشتو BBC با روحيه ضعيف و تكرار جوابهاى مبهم و مجهول ظاهر شد.
معلوم مى شود كه جرئت و جسارت قبلى خود را از دست داده است و براى اينكه كم نياورد به زبان استعاره ، اشاره و كنايه پناه برد.
اما او با تكرار تروريست هاى طالب را به خوب و بد تقسيم نمود و با تأكيد انها را برادر خواند.
ائتلاف انكارا را ضد منافع ملى كشور دانست، از حكومت مركزى قوى حمايت نمود و تلويحاً ائتلاف انكارا را محصول رقابت مسكو و واشنگتن دانست و از ارتباط قوى خود با تروريست هاى طالب سخن به ميان آورد.
او هر نوع حمايت خود را از داعش بشدت رد نمود و اعلاميه منسوب به خود را شايعه و دروغ دانست و اضافه كرد كه داعش همان طالبان هستند كه تنها پرچم خود را تغيير داده اند.
حكمتيار پذيرفت كه در انتخابات آينده رياست جمهورى خود را در موقعيتى نمى بيند كه كانديد مستقل معرفى نمايد لهذا از يك كانديد مناسب حمايت مى نمايد اما تأكيد نمود كه حزب قوى و قدرتمند در انتخابات حضور مى يابد.
نكته اخر
طوفان انتقاد شبكه هاى اجتماعى تأثير اساسى داشته است، روحيه حكمتيار را تضعيف نموده، اعتماد به نفس خود را از دست داده است و تكيده به نظر مى رسد.
اين رويكرد بايد ادامه يابد و تمام حركات و سخنرانى هاى او بدقت مورد نقد قرار بگيرد تا نتواند به دروغ ها و فتنه هاى خود ادامه بدهد.

>>>   ‎بهروز جلال آبادی‎ aan جنبش عدالت خواهی تاجیکان
از گلبدین راکت یار بپرسید:
در ولایت کنر ۶۵ در صد گجر ها اند لیکن حق ایشان توسط پشتون نوش جان میشه!
در ننگرهار ۴۰ % تاجیک ، ۱۵% گجر، ۲۰% پشه ای ، ۵% عرب، لیکن حق تمام این اقوام توسط دزدهای پختون دزدی میشه!
حق قوم مظلوم بلوچ در جنوب توسط فاشیستهای اوغان دزدی میشه !
حق تاجیک های لوگر ، وردگ، و گردیز را یک چند کوچی بی نسب میخورد!!
چرا در این مسائل خاموش هستی؟؟؟ لیکن هر وقت فریاد میزنی که در شمال با پشتون اینطور شد و آنطور شد ؟؟!

>>>   اگر مدیرسایت لطف کند هرمقرری که صورت میگیرد، کمی ازخصوصیات شان شناسایی کرده ازتحصیل وتجربه وگذشته وحال ایشان خوانندگان رامطلع سازید. تشکر.
جویا

>>>   لازم قطعی است بیوگرافی جناب والی صاحب جدید به نشر داده شود .
م.ش.ف کابل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است