اعدام 10 دختر ایزدی به وسیله داعش در موصل
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۸    ۱۳۹۶/۴/۲۹ کد خبر: 136125 منبع: پرینت

دو دختر ایزدی که از چنگ داعش نجات یافته اند اعلام کردند در ساعات پایانی آزادی این شهر، تروریست های داعش 10 دختر ایزدی را به ضرب گلوله اعدام کردند.

دو دختر ایزدی که به تازگی از اسارت داعش رها شده اند فاش کردند که این گروهک تروریستی در ساعت های پایانی عملیات موصل و قبل از آزادسازی کامل این شهر دستکم 10 دختر ایزدی که در اسارت داعش بودند را به ضرب گلوله اعدام کرده است.

این 2 دختر ایزدی که هنگام فرار از چنگ داعش مورد هدف تک تیراندازهای داعش قرار گرفته و زخمی شده بودند، به سختی قادر بودند روایت خود از آخرین ساعات حضور داعش در موصل را بیان کنند. بر اساس این گزارش دستکم 10 دختر ایزدی که به عنوان برده در چنگ این گروهک تروریستی گرفتار شده و در تونل های زیر زمینی در بخش قدیمی موصل نگاه داری می شدند بعد از شکست در تلاش برای فرار به وسیله داعش اعدام شده اند.

سامیه و امینه 2 دختری که موفق شده بودند از چنگ داعش نجات پیدا کنند اما در پی تیراندازی داعشی ها به سوی آنها زخمی شده بودند به سوی مناطق تمرکز نیروهای ارتش عراق پناه برده و به وسیله نیروهای امدادی کمک رسانی به آنها به سرعت انجام شده است.

یکی از نمایندگان ایزدی پارلمان عراق اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات آزادسازی موصل نیروهای ارتش و پولیس عراق موفق شدند دستکم 3 هزار اسیر مرد و زن را از بند داعش رها کنند.

نیروهای امنیتی عراقی کمیته ای برای تحقیق در مورد اعدام این 10 دختر ایزدی تشکیل داده و تحقیقات برای شناسایی محل اعدام و شناسایی اجساد این قربانیان آغاز شده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
داعش
اعدام
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است