ایشچی را پاشنه آشیل برای جنرال دوستم
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۲۷    ۱۳۹۶/۴/۲۱ کد خبر: 135796 منبع: پرینت

ارگ ایشچی را پاشنه آشیل برای جنرال دوستم، معاون نخست ریاست جمهوری، ساخته است؛ ممکن ایشچی پاشنه آشیل برای حکومت نیز شود.

این پرونده موقعِ طراحی شد که جنرال دوستم می‌خواست صلاحیت اجرایی داشته باشد و به خصوص مانع طراحی جنگ و جنگ‌افروزی در ولایت‌های شمال کشور شود.

ارگ کوشش کرد که در هرصورت دوستم را سر جایش بنشاند اما دوستم هشدارهای ارگ را ناچیز گرفت تا این که پرونده سیاسی ایشچی ساخته شد. ارگ از پرونده ایشچی بهره‌برداری سیاسی می‌کند.

اگر منظور بهره‌برداری سیاسی نباشد، ارگ چرا استانکزی، رییس امنیت ملی، را به ترکیه فرستاد و از جنرال دوستم خواست که از ایتلاف نجات ملی افغانستان جدا شود بیاید به وظیفه اش ادامه بدهد. پرونده ایچشی نیز بسته می‌شود.

اما جنرال دوستم که به پیشنهاد ارگ تن نداد، ارگ بازهم پرونده ایشچی را رسانه‌ای کرد. متاسفانه ارگ با مردم و شخصیت‌های سیاسی کشور، بازی‌های خطرناک، فرساینده و پیچیده‌ای را طراحی می‌کند و انجام می‌دهد که در نهایت به مناسبات ملی کشور آسیب خواهد رساند.

از روزی که این حکومت روی‌کار آمده است؛ تنها استعدادی که از خود نشان داده، همین بازی‌های فرساینده بوده است؛ دیگر کدام کاری خاص و عملی برای مردم و کشور انجام نداده است.

یعقوب سینا


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ارگ
ایشچی
نظرات بینندگان:

>>>   ایشچی همجنس گرا دوستم رابه جنجال کلان گرفتار کرد واین به یک تکتیک تبدیل نشود

>>>   لطفا ایشچی را ازصحفه تلویویزن دوره کنند

>>>   همین قسمیکه ریختن خون مسلمانها بخصوص افغانها برای امریکاارزش ندارد عزت وآبروی ایشچی برای اشرف غنی اهمیت و ارزش ندارد قسمیکه در وقت انتخابات غنی از دوستم استفاده کرد وبه سرش کلاه گزاشت عین قضیه و سوی استفاده از آ قای ایشچی می شود که در آن وقت ایشچی نه چیزی بدست می آورد ونامش هم بعد خواهد ماند بهتر است ایشچی بخاطر حفظ ابروی خویش به رسانه ها واقعیت را بگوید که بخاطر بد نام کردند دوستم او را مجبور ساختن این همه دروغ را بگوید حالا خوب است شکایت جود را پس بگیرد وبا قوم خود کنار بیاید وبه ساز دوشمن رقص نکند.

>>>   حکومت خوب به درد ملت مداوا میشود
حکومت خوب به شهروندان زندگی خوب تامین میکند
حکومت خوب در بین اقوام تفرقه اندازی نمیکند
حکومتخوب مخالفین غیر مسلح خودرا حفاظت میکند تا که خطاهای خودرا با مخالفت آنها درک و اصلاح کند.
حکومت خوب به احزاب سیاسی امکان سیاست و طرح یک حکومت داری را بدهد تا که بعد از خود یک بدیل باشند
حکومت خوباز جوانان روشنفکر استفاده مینماید و آنهارا حمایت و تشویق میکند
مع الاسف حکومت افغانستان نه در زمان کرزی صاحب نه در زمان اشرف غنی در موارد مذکور کاری نکرده است. فقط بخواست سفارت امریکا و خوش نگهداشتن یک قوم مشخص در افغانستان سعی کرده است وآدمهای رسیده و سیاستمدارات تاجک ، هزاره واوزبیک را ترور کرده است. جوانان ما بکشور های خارجی مهاجر شده و در بدر گشته اند. امروز جنرال دوستم فردا استاد محقق روز دیگر استاد عطا و وووو هر کس که در مقابل اسکان پاکستانی ها و کوچی ها بمناطق شمال اعتراض نماید حکومت ترور میکند . در بر نامۀ نا امن سازی شمال هم یک پروژه پاکستانی - افغانستانی و امریکائی است . مردم شریف افغانستان در مقابل این دسایس هشیار باشیم و در مقابل ادامۀ اشغال امریکا در افغانستان صدا بالا نماییم.
فرشته صبا

>>>   نه کل باند نه کدو، خاک به سر هردو. هردوی اینها آبروی مردم افغانستان را در سطح جهانی صدمه می زنند.
بعضی زنان که به آنها تجاوز جنسی شده است، به خاطر شرم و آبروی فامیل خود به خودکشی دست زده اند. اما این بی غیرت ها در رسانه ها تنبان خود را می کشند.

>>>   حکومت باید تمام سوراخ های بدن ایشچی را مسدود سازد چون مایه شــر است

>>>   موضوع معاون صاحب اول نه بخاطر دعوی ناروای ایشچی ویا برای طلب صلاحیت های اجراءی مقام خود است بلکه قضیه بزرگتر از این وان است حناب دوستم را به اشتباه این که او با روسها وعده ای از کشور های همسایه ومنطقه تعاطف وهمسوی دارد طرد نموده اند ودرین برنامه که از سوی خارجی ها طرح گردیده نمیخواهند دیگر معاون ریس جمهور وارد کشور گردیده به زخم های قوم ومردم خود مرهم نهد وحقوق غصب شده ای یک بخش اعظم از ملت عزیز را که اکاهانه درین راستا تغافل مینمایند دعوی نماید وبا مردم ستم دیده وداغدیده اش یکجا صدای ازادی ومظلومیت خودرا به گوش جهانیان برسانند
درین میان تنازل های بی مورد وناباب جنرال صاحب وتسلیم شدن به خواست نادرست ایشان در گذشته مخالفین را امیدواری میدهد که این مرتبه نیز میتوانند با تخویف وتطمیع مانند گذشته اورا راضی نموده درصف خود می اورند اگر چنین هم شود واورا به کنار امدن راضی سازند دیگر بار جفا های روایافته وخیانتهای اعمال گردیده ازیاد کسی نرفته مانند گذشته نمیتوانند از نزد موصوف بهره برداری ابزاری نمایند تا این دم که ملت وقوم در پهلوی جنرال دوستم قربانی دادند واز هیچ نوع ایثار وفذاکاری دریغ نورزیدند برمعاون صاحب اول است که این بار انها خودرا نثار ارمان ملی اوزبک ها وسایر اقلیت های ساکن در کشور وقاطبه ای ملت محکوم ودربند سازند
شیخ علی بلخابی سرپلی

>>>   این اشرف غنی با حمایه گرانش شرم ندارد اگر دوستم با ایشان باشد کاری نکرده است و اگر مخالفت کند گویا به ایشچی تجاوز کرده عجب تلکی ، گمان میکند که مردم دنیا مثل خودش احمق اند ، شرم هم خوب چیز است

>>>   اگر دوستم بمیل ارگ کار کند خود غنی برایش ایشچی میشود چنانچه پیش از انتخابات شاهد بودیم، ولی حالا که جنرال از اهداف شوم ارگ خبر شده و جلوگیری میخواهد غنی خودش را پس کشیده و داستان ایشچی را برای جنرال طراحی کرد.

>>>   انسان ها به چه اندازه با آبرو هستند و برای حفظ آبرو خود فداکاری میکنند و اما گاهی به چه اندازه خفت و بی آبروی را به گردن میگیرد شکار توطیه و نیرنگ سیاسی شیاطین می شود. آیا ایسچی نمیداند که هیچ عقل سلیم این ادعا ی تجاوز جنسی را با وی باور نمیکند. چطور یک شخص به همین سن و سال این ادعا را میکند آگر می گفت مرا لت و کوب کرده و یا دشنام داده و یا خودسرانه حبث کرده مردم باور میکرد امااینکه تجاوز جنسی با وی صورت گرقته شرم آور است. برای ثبوت ادعای خود باید شواهد محکم و قانع کننده میداشت


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است