تشدید درگیری ها در کشمیر هزاران تن را آواره کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۶    ۱۳۹۶/۴/۲۰ کد خبر: 135722 منبع: پرینت

به دلیل افزایش تنش های مرزی بر اثر تبادل آتش بین نیروهای هند و پاکستان در منطقه مورد منازعه کشمیر، هزاران نفر از مردم از خانه های خود فرار کرده اند.
مقامات منطقه کشمیر پاکستان روز دوشنبه اعلام کردند به دلیل افزایش تنش های مرزی بر اثر تبادل آتش بین نیروهای هند و پاکستان در منطقه مورد منازعه کشمیر، هزاران نفر از مردم از خانه های خود گریخته اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مظفرآباد، مقامات پاکستانی ضمن تایید فرار مردم از خانه های خود، اعلام کردند پس از گلوله باران سنگین نیروهای هندی در دو هفته گذشته، حدود سه هزار نفر از روستائیان ساکن در امتداد خط کنترل در بخش عباس پور از منازل خود گریخته اند.

ساجد حسین از مقامات ارشد دولتی در این منطقه گفت، بسیاری از مردم ساکن در روستاهای نزدیک به خط کنترل واقع در منطقه کشمیر تحت کنترل پاکستان از منطقه گریخته اند.
وی گفت در حال حاضر مراحل ثبت مشخصات افرادی که از منطقه خارج شده اند در حال انجام است و در حالی که بسیاری از مردم همراه با خانواده هایشان گریخته اند، حدود پنجاه خانواده هم در ساختمان های دولتی محلی پناه گرفته اند.
به گفته ساجد حسین در شدیدترین موج درگیری ها در امتداد خط کنترل مرزی در دو هفته گذشته دست کم هفت نفر کشته و بیست نفر نیز زخمی شده اند.

منطقه کشمیر از سال 1947 مورد منازعه دو کشور هند و پاکستان است و از نظر حضور قوای نظامی جزء متراکم ترین نقاط زمین به شمار می رود و تاریخجه درگیری ها در آن نیز بسیار طولانی است.
هر دو کشور مدعی هستند باید کنترل تمام منطقه کشمیر را در دست داشته باشند و تا کنون چندین بار برای تصرف آن وارد جنگ با یکدیگر شده اند.
منطقه کوهستانی کشمیر محل استقرار ده ها گروه شبه نظامی مسلح است که برای کسب استقلال یا الحاق آن به پاکستان مبارزه می کنند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کشمیر
هند
پاکستان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است