15 سال حبس برای شاهزاده اماراتی در بلجیم
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۴    ۱۳۹۶/۴/۴ کد خبر: 135006 منبع: پرینت

دادگاهی در بلجیم 8 شاهزاده اماراتی را به 15 سال حبس تعلیقی و پرداخت 184 هزار دالر محکوم کرد.

دادگاهی در بلجیم ۸ تن از شاهزادگان اماراتی را به جرم قاچاق انسان و بدرفتاری با خدمتکاران خود به حبس و جریمه نقدی محکوم کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، پرونده متهمان در سال ۲۰۰۸ در دادگاهی در بلجیم پس از آن گشوده شد که ۸ تن از اعضای خانواده سلطنتی النحانیه به مدت چند ماه یک طبقه کامل در هتل کُنراد بروکسل اجاره کرده و رفتارهایی غیرانسانی و خشونت‌آمیز با ۲۳ خدمتکار خود داشتند؛ در نهایت یکی از خدمتکاران موفق به فرار می‌شود و موضوع را به پولیس بلژیک گزارش می‌دهد.

پولیس بلژیک ضمن اشاره به اینکه بیشتر این خدمتکاران خانم و از کشورهای مختلف آفریقایی بودند درباره نحوه بدرفتاری شاهزادگان اماراتی با خدمتکاران خود می‌افزاید: خدمتکاران مجبور بودند برای انجام امورات و فرمایش‎های شاهزادگان هفت روز هفته و ۲۴ ساعت کار کنند.

در ادامه این گزارش آمده که خدمتکاران مجبور بودند که پس‌مانده غذاهای شاهزادگان را بخورند و تنها چند ساعت بر روی کف زمین و بدون هیچ پتو و زیراندازی می‌خوابیدند؛ برخی از این خدمتکاران هیچ‌گونه روادیدی برای اجازه کار نداشتند، بنابراین دست‌مزد ناچیزی دریافت می‌کردند و بقیه هم نیز هیچ پرداختی دریافت نمی‌کردند.

دادگاه پس از ۹ سال سرانجام این شاهزادگان را به ۱۵ سال حبس تعلیقی و پرداخت ۱۸۴ هزار دالر محکوم کرد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شاهزاده اماراتی
بلجیم
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است