بلجیم در آماده باش کامل قرار دارد
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۳۷    ۱۳۹۶/۴/۱ کد خبر: 134898 منبع: پرینت

نخست وزیر بلجیم بر آمادگی کامل نیروهای امنیتی این کشور برای مقابله با تهدیدات تروریستی تاکید کرده است.

به گزارش رویترز، چارلز میشل نخست وزیر بلجیم در سخنانی تاکید کرد: نیروهای امنیتی پس از حمله تروریستی نافرجام اخیر در ایستگاه متروی بروکسل، همچنان هوشیار و آماده خواهند بود ولی نیازی به افزایش سطح آماده باش وجود ندارد.

وی در ادامه تصریح کرد: در شرایط کنونی نیروهای امنیتی کاملا آماده هستند و نیازی نیست تا سطح هشدارهای امنیتی را به حداکثر ممکن افزایش دهیم.

نخست وزیر بلجیم پس از نشست شورای امنیت ملی گفت: هیچ نشانه ای از قریب الوقوع بودن یک حمله تروریستی دیگر وجود ندارد و وضعیت هشدار امنیتی در سطح 3 باقی خواهد ماند که دومین سطح بالای هشدار است. ما به زندگی عادی ادامه خواهیم داد و به خودمان اجازه مرعوب شدن نخواهیم داد.

در حادثه سه شنبه شب فردی با انفجار چمدان خود در ایستگاه مرکزی قطار بروکسل قصد انجام حمله تروریستی داشت که ماموران امنیتی بلافاصله وارد عمل شدند و با کشتن عامل حمله، عملیات را خنثی کردند. به گفته یکی از شاهدان فرد مهاجم اندکی پیش از وقوع انفجار فریاد الله اکبر سر داده بود.

پس از انجام این حمله ایستگاه قطار بلافاصله تخلیه شد و به محاصره نیروهای امنیتی درآمد. این مسئله موجی از بیم و هراس را در بین مسافران ایستگاه و نیز افرادی که از این منطقه عبور می کردند، برانگیخت.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
بلجیم
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است