«سحری مسلمانان» باعث نجات انگلیسی‌ها از آتش
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۱۵    ۱۳۹۶/۳/۲۵ کد خبر: 134555 منبع: پرینت

خانواده‌های مسلمانی که برای خوردن سحری در ساعات اولیه روز از خواب بیدار شده‌ بودند، با دیده شعله‌های آتش، همسایگان خود را خبر کرده جان بسیاری را نجات دادند.

نشریه دیلی‌تلگراف انگلیس در گزارشی ویژه از حادثه آتش‌سوزی برج «گرن‌‌فل» لندن نوشت که مسلمانان ساکن این برج که به‌خاطر ماه رمضان در نیمه‌شب بیدار بوده‌اند، زمانی که متوجه شعله‌ور شدن بخش‌هایی از ساختمان شدند، بقیه را از این ماجرا باخبر کرده و باعث نجات تعداد زیادی شده‌اند.

در گزارش تلگراف آمده است که ساکنان قهرمان‌منش برج گرن‌فل، جان همسایگان خود را با کوبیدن به درهای منازل آنها و هدایت شان به‌سوی مسیرهای امن خروج، نجات دادند.

همچنین مراکز خدمات محلی و ساختمان‌های مذهبی در منطقه پذیرای کسانی شده‌اند که خانه و کاشانه خود را در این حادثه از دست داده و به‌غیر لباس‌های راحتی داخل منزل، چیزی برای آنها باقی نمانده است.

تلگراف نوشت که برخی از ساکنان این برج جان خود را برای نجات دیگران به خطر انداختند و مسلمانانی که به‌خاطر ماه رمضان در نیمه‌شب بیدار بودند، جان بسیاری از افراد را نجات دادند.

رشیده، یکی از ساکنان این محله در تشریح ماجرا به شبکه اسکای نیوز می‌گوید: «اکثر مسلمانان برای انجام مناسک ماه رمضان معمولاً تا ساعت 2 تا 2 و نیم بامداد به خواب نمی‌روند، تا زمانی که وعده غذایی آخرین خود را در آخر وقت شب میل کرده و نماز خود را بخوانند. در نتیجه بیشتر خانواده‌ها در اطراف اینجا بیدار بوده‌اند».

نادیا نیز به وبگاه خبری «بازفید» گفت که «ساکنان مسلمان از اولین کسانی بودند که متوجه آتش شدند، زیرا برای خوردن سحری بیدار شده بودند. آنها پس از اینکه برای خوردن سحری بیداری شده‌ بودند، شاهد آتش‌سوزی شدند».

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انگلیس
مسلمانان
نظرات بینندگان:

>>>   گفته اند که اسلام دین رحمت است.و این هم یکی رحمت الهی بوده که شامل مسلمانان وکفار آن دیار شد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است