استعفای سفیر آمریکا در پکن در اعتراض به ترامپ
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۰    ۱۳۹۶/۳/۱۷ کد خبر: 134212 منبع: پرینت

سرپرست سفارت آمریکا در پکن در واکنش به تصمیم اخیر ترامپ برای خروج از توافق آب و هوایی پاریس، از سمت خود استعفا کرد.

بر اساس گزارش های منتشر شده، «دیوید رنک» سرپرست سفارت آمریکا در پکن در واکنش به اقدام اخیر «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا در خروج از توافق آب و هوایی پاریس، از سمت خود استعفا کرده است.

شبکه تلویزیونی «سی ان ان» به نقل از چندین منابع آگاه خبری گزارش داد که تصمیم رنگ برای استعفا، رابطه مستقیمی با تصمیم ترامپ برای حذف آمریکا از توافق آب و هوایی پاریس دارد. این خبر در حالی منتشر می شود که جایگزینی رنک در پکن پیشتر به تصویب سنای آمریکا نیز رسیده است.

رنک از ژانویه سال 2016 میلادی به عنوان معاون نمایندگی دیپلماتیک آمریکا در سفارت پکن مشغول فعالیت بود و قرار بود تا زمانی که گزینه معرفی شده ترامپ یعنی «تری برنستد» فرماندار سابق ایالت آیووا رسما به عنوان سفیر آمریکا در پکن تعیین شود، رنک در سمت سرپرست سفارت باقی بماند.

رنک از سال 1990 میلادی در سمت های خارجی مانند اداره امور افغانستان و اداره امور کره فعالیت کرده است و سابقه خدمت در «تایپه» پایتخت تایوان، «شانگهای»، «آتن» و «جزیره ماریتیوس» را نیز دارد.

بر اساس گزارش منتشر شده در نشریه «هیل» کنگره آمریکا، رنک دومین سفیر آمریکا به حساب می آید که در طول روزهای اخیر علنا با ترامپ به اختلاف خورده است.

به دنبال انتقادات توییتری ترامپ از «صدیق خان» شهردار لندن بعد از وقوع حملات تروریستی اخیر بود که «لویس لاکنز» سرپرست سفارت آمریکا در انگلیس نیز علنا از «صدیق خان» شهردار لندن به دلیل واکنش به این حملات تقدیر کرد.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که ترامپ در توضیح علت خروج آمریکا از توافق پاریس گفت که این توافق برای آمریکا منصفانه نبود و محدودیت های اقتصادی شدیدی را برای مردم آمریکا به وجود می آورد و نهایتا تاثیری در بهبود وضعیت محیط زیستی نداشت.

ترامپ توافق آب و هوایی پاریس را معاده توزیع عظیم ثروت آمریکا به کشورهای دیگر توصیف کرد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سفیر آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است