قطر سفرایش را از کشورهای شورای همكاری فراخواند
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۸    ۱۳۹۶/۳/۳ کد خبر: 133541 منبع: پرینت

قطر سفرای خود را از کشورهای عربستان، کویت، امارات، بحرین و مصر فراخوانده است.
شبکۀ العربیه سعودی، در خبری فوری، به نقل از خبرگزاری رسمی قطر اعلام کرد که دوحه سفرای خود را از کشورهای عربستان، کویت، امارات، بحرین و مصر فراخوانده است.

ساعتی پس از این، العربیه با نقل یک خبر فوری دیگر به نقل از وزیر خارجۀ قطر نوشت که او نه سفیرای کشورش را فراخوانده نه دستور اخراج سفرای کشورهای دیگر را صادر کرده است.

این در حالی است که خبرگزاری قطر مدعی است پایگاهش هک شده است. از سوی دیگر، این خبر از سوی دیگر منابع خبری، مانند الجزیره، منتشر نشده است.

این خبر ساعاتی پس از آن منتشر شده است که خبرگزاری رسمی قطر، بخشهایی از سخنان امیر این کشور را منتشر کرد که در آن تأکید شده بود چون ایران یک قدرت اسلامی است، هیچ عقلانیتی در ادامه خصومت با ایران وجود ندارد اما ساعاتی بعد منابع قطری ضمن نفی انتساب این اظهارات به امیر قطر، مدعی شدند که پایگاه خبرگزاری این کشور هک شده است.

اما با وجود اینکه منابع قطری با تأکید بر هک شدن پایگاه خبرگزاری این کشور، انتساب اظهارات یاد شده به امیر تمیم بن حمد آل ثانی را تکذیب کرده بودند، شبکه ها و پایگاه های خبری وابسته به عربستان مانند العربیه و الحدث ضمن نفی ادعای قطر دربارۀ هک شدن پایگاه خبرگزاری این کشور، تأکید کردند که فایل صوتی اظهارات امیر قطر در این باره موجود است و به همین دلیل، همچنان در حال پوشش گسترۀ اظهارات جنجالی او هستند.

همچنین، در اظهارات منسوب به امیر قطر، آمده است که پایگاه هوایی «العدید» قطر که هم مورد استفاده نیروهای هوایی قطر است و هم آمریکا، از دوحه در قبال طمع ورزی های برخی کشورهای همسایه خود حفاظت می‌کند. وی به هیچ اسمی از این کشورهای همسایه اشاره نکرد.

باید اشاره شود که رسانه های عربستانی به شدت این بخش از سخنان امیر قطر را که می گوید: «پایگاه هوایی العدید از دوحه در قبال طمع ورزی های برخی کشورهای همسایه خود حفاظت می‌کند»، مورد توجه قرار داده اند. احتملا این اظهار نظر، با توجه به سابقۀ تنش های میان عربستان و قطر، سعودی ها را به این باور رسانده است که مقصود امیر قطر از «برخی کشورهای منطقه» عریستان سعودی است. در سایۀ چنین برداشتی، رسانه های سعودی حملات سنگینی را علیه قطر و امیر آن آغاز کرده اند.

ساعتی پس از انتشار این سخنان، سازمان تنظیم ارتباطات امارات عربی متحده پایگاه شبکۀ خبری الجزیرۀ قطر را فیلتر کرده است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
قطر
نظرات بینندگان:

>>>   پناه میبریم بذات ذوالجلال خداوند عالم که اختلاف چه بلایی برسر بشریت آمده ازاول آفرینش تاحال


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است