اخراج بانوی محجبه از بانک در آمریکا
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۶    ۱۳۹۶/۲/۲۶ کد خبر: 133144 منبع: پرینت

بانوی مسلمانی که برای پرداخت عوارض موتر خود به بانکی در "واشنگتن" مراجعه کرده بود، به علت استفاده از حجاب، از بانک اخراج شد.

یک بانوی مسلمان روز جمعه گذشته، پیش از عزیمت به محل برگزاری نماز جمعه در "واشنگتن"، برای پرداخت عوارض موتر خود به شعبه بانکی مراجعه کرد، ولی به علت استفاده از حجاب، از بانک اخراج شد.

«جملیه محمد» بانوی جوان مسلمان با انتشار ویدیوی این برخورد نژادپرستانه، سیلی از انتقادات علیه بانک «سوند کردیک یونین» به راه انداخت.

وی در گفتگو با یکی از بخش های خبری ABC آمریکا اظهار داشت: پیش از اقامه نماز جمعه، به منظور پرداخت عوارض موتر خود به شعبه بانک «سوند کردیک یونین» مراجعه کردم ولی متصدی بانک رو به من کرده و از من خواست تا شال خود را از روی سر بردارم.

جمیله سپس از رفتار نژادپرستانه کارکنان بانک با خود فیلم گرفت که انتشار این فیلم در صفحه فیسبوک او، مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت و بیش از 780 هزار بازدید به ثبت رساند.

این بانوی محجبه در ادامه گفتگوی خود با ABC یادآور شد: در داخل بانک، تابلویی بود که از مراجعه کنندگان خواسته بود کلاه، عینک و شال خود را بردارند، ولی با این حال، چند مراجعه کننده دیگر درحالیکه کلاه بر سر داشتند در حال انجام امور بانکی خود بودند و کسی نیز متعرّض آنها نشد. ولی من به محض آنکه به متصدی بانک مراجعه کردم، وی با تندی با من برخورد کرد و اقدام به تهدید و انتقاد از من نمود.

در نهایت جمیله بدون آنکه موفق به انجام امور بانکی خود شود، در حالی که اشک می ریخت توسط کارمندان بانک به بیرون از بانک هدایت شد.

گفتنی است، مسوولان این بانک با انتشار بیانیه ای، ضمن تاکید بر تلاش شان بر داشتن رفتار مساوی با تمام مراجعه کنندگان، بدون آنکه از این بانوی مسلمان عذرخواهی کنند، ادامه اظهارنظر خود را موکول به زمانی پس از بررسی دقیق ماجرا کردند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حجاب
آمریکا
نظرات بینندگان:

>>>   وقتی یک نفر در هر منطقه جاگزین شد سپس باید قوانین و مقررات ان جا قبول کند
همرای ما بشین که ما شوی
همرای دیگ بنشین که سیا شوی
جای های کفار برای زیست مسلمانان نیست .
ایا این خانم در امریکا دریوری میکرد و میکند .
باز هم خداوند به خاطر که نامش مسلمان است نکهدارش باشد .
خداوند توفیق بدهد که در یکی از ممالک اسلامی هم مسکن شود .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است