بلاهایی که بوکوحرام بر سر دختران می‌آورد
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۳۱    ۱۳۹۶/۲/۱۷ کد خبر: 132753 منبع: پرینت

"راث ماکلین" روز شنبه در مقاله ای در روزنامۀ گاردین، ماجرای یکی از دختران انتحاری بوکوحرام منتشر کرد.

به نوشته گاردین، "نادیه احمد" که 17 ساله دارد، توسط عناصر بوکو حرام ربوده شد و یک بار که به همراه دیگر دختران ربوده شده، مشغول گوش دادن به سخنرانی یکی از سرکرده های این گروه تروریستی بود، ناگهان این شخص متوجه او شد و دستور داد که او را به خانه اش ببرند.

نادیه به روزنامۀ گاردین گفت: یک روز که از خواب بیدار شدم متوجه شدم که شبانه مرا بیهوش کرده اند و دور بدنم کمربند انفجاری بسته اند.

تروریست های بوکوحرام، سپس نادیه را به سمت شهر بورنو بردند. این شهر بیشترین خسارت ها را از عملیات تروریستی بوکوحرام متحمل شده است. ماموریت نادیه، منفجر کردن خود در میان بیشترین تعدادِ ممکن از مردم بود. نادیه، پس از آن که عناصر مسلح تروریست از او فاصله گرفتند، خود را به اولین پست ایست بازرسی پلیس تسلیم کرد.

به نوشتۀ ماکلین، نادیه تنها یکی از تعداد زیادی دختر ربوده شده است که عناصر بوکوحرام از آن ها در حملات و عملیات انتحاری استفاده می کنند.

یکی دیگر از دخترانِ نجات یافته از چنگ بوکوحرام، فاطمه 16 سال دارد و عناصر تروریست بوکوحرام، مدت 8 ماه به او تجاوز کردند.

او می گوید به حدی از تروریست های بوکوحرام وحشت زده می شد، که تا مدت ها قدرت حرف زدن را از دست داده بود و هنگامی که او را برای عملیات انتحاری انتخاب کردند نمی توانست مخالفتی بکند و تنها کاری که توانست بکند این بود که خود را در نخستین پایگاه ایست بازرسی پلیس، تسلیم کرد.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
بوکوحرام
دختران
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است