عربستان: «مرکل» الگوی زنان سعودی است!
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۸    ۱۳۹۶/۲/۱۱ کد خبر: 132494 منبع: پرینت

«محمد التویجری» معاون وزیر اقتصاد عربستان اعلام کرد که مرکل شخصیتی متواضع است و با جدیت کار می کند و وی الگوی زنان سعودی است.
به گزارش القبس، «محمد التویجری» معاون وزیر اقتصاد عربستان سعودی از اقدامات «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان تمجید کرد.

وی در همین راستا و در مصاحبه با اشپیگل آلمان اظهار داشت: مرکل شخصیتی متواضع است و با جدیت کار می کند. وی به سادگی با افرادی از کشورهای مختلف دست می دهد و همانگونه که هستند، آن ها را می پذیرد. وی تفکر دموکراسی را ترویج می کند و این تفکر به عربستان سعودی نیز رسیده است! مرکل الگوی زنان سعودی است.

معاون وزیر اقتصاد عربستان در ادامه گفت: زمانی که نیمی از زنان سعودی را از بازار کار کنار گذاشته و دور کردیم، گذشته است و ما به سادگی نمی توانیم بگوییم به آن ها نیازی نداریم. فراهم کردن بازار کار برای زنان فرصت ها و امکانات بسیاری را ایجاد می کند. آنها خوب درس می خوانند و برای تغییر کشور تلاش می کنند.

پیش از این شاهزاده محمد بن سلمان در گفتگو با مجله «اکونومیست» در آغاز سال ۲۰۱۵ میلادی در پاسخ به پرسشی که مربوط به میزان پایین مشارکت زنان سعودی در فعالیت واشتغال به کار در این کشور می شد، وقتی به آمار تنها ۱۳ درصد فعالیت زنان در امر اشتغال رسید، مدعی شد: عادات و رسوم اجتماعی مانع از افزایش سهم زنان در اشتغال جامعه شده است، چرا که به گفته شاهزاده محمد بن سلمان «فرهنگ زنان در کشور سعودی زنان را با کار وفق نداده است، از این رو برای غلبه بر این مشکل ما نیازمند زمان بیشتری هستیم، زمان بیشتری نیاز است تا زنان سعودی خود را با اندیشه کار همگون سازند».

همچنین سازمان عفو بین الملل در خصوص وضع زنان در عربستان اعلام کرد: متاسفانه کشور پادشاهی عربستان سعودی به خواسته وسفارش های کمیته قضایی مبنی برمبارزه با تبعض برضد زنان که در گزارش سال ۲۰۰۸، تقدیم مقامات سعودی شده بود، توجه نکرده است، از این رو کمیسر ویژه امور زنان وخشونت برضد زنان در این سازمان از نبود نهادی که به مسائل زنان و برابری بین زن ومرد توجه داشته باشد، گلایه کرده است، کمیسر ویژه سازمان عفو بین المللی اعلام کرد، با وجود صدور تصمیمی ازسوی شورای وزیران سعودی به شماره ۶۳ درسال ۲۰۰۳، که دربرگیرنده تاسیس کمیته عالی ملی برای رسیدگی به امور زنان بود، تا سال ۲۰۰۸ که این سازمان به عربستان سعودی سفر کرده بود، هنوز چنین کمیته ای در این کشور تشکیل نشده بود.

گفتنی است، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان برای گفتگو با مقامات عربستان سعودی وارد این کشور شد. وی در جده مورد استقبال ملک سلمان پادشاه سعودی و دیگر مقامات این کشور قرار گرفت.

گفته می شود مرکل قرار است در این سفر بر کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس فشار بیاورد تا کمک ها و مسئولیت بیشتری را در قبال آوارگان و پناهجویان کشورهای جنگ زده منطقه تقبل کنند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مرکل
عربستان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است