با پاسپورت افغانی به 23 کشور بدون ویزا سفر کنید
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۰    ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ کد خبر: 127366 منبع: پرینت

وب‌سایت پاسپورت اندکس گزارشی را منتشر کرده که پاسپورت افغانستان در بین 94 کشور جهان جایگاه آخر را دارد و شهروندان این کشور به 23 کشور دنیا می‌توانند بدون ویزا سفر کنند.

در این گزارش فهرست کشورهایی که افغانستانی‌ها می‌توانند بدون پاسپورت سفر کنند گنجانده شده است و بر بنیاد گزارش این وب‌سایت، افغانستان پس از رسیدن به کشورهای مبدا، از مرز می‌توانند ویزا دریافت کنند.

بر اساس اصول مهاجرت، شهروندان کشوری که بخواهد به مبدا سفر کنند، باید در کشور خود از طریق سفارتی که کشور مبدا در آنجا دارد ویزا اخذ و سپس سفر کنند.

افغانستانی‌ها می‌تواند به کشورهای بنگلادش، کامبوج، جزیره کپ ورد آفریقا، جزیره کامور آفریقا، جیبوتی آفریقا، جمهوری دومینیک در دریای کارابین، گینه بیساو آفریقا، مراکش آفریقا، ماداگاسکار آفریقا، مالدیو در دریای هند، موریتانی آفریقا، نیکاراگوئه آمریکای میانه، دولت مستقل ساموا در اقیانوس آرام، کشور سیشل در دریای هند، کشور تیمور شرقی، جزایر تووالو، اوگندا آفریقا، سنت وینسنت در دریای کارابین، هائیتی در دریای کارابین، ایالات فدرال میکرونیزی در اقیانوس آرام، موزامبیک آفریقا و جزایر پائولو سفر کنند.

شبکه یک تلویزیون افغانستان نوشت: در گزارش این وب سایت آمده که بیشتر کشورهایی که افغانستانی‌ها می‌توانند بدون ویزا سفر کنند آفریقایی هستند.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   چندان کشورهای نیست که بدرد بخور باشد.
ع

>>>   نصف این کشور ها در وسط دریا و اقیانوس قرار دارد و نصف دیگر در افریقا هیچ کس حاضر نیست آنجا برود و صرفا دل خوش کنک میباشد که ما هم ویزه ای داریم

>>>   در عوض میتوان بدون پاسپورت و ویزا به ایران روان شد البته احتمال رد مرز هم وجود دارد
حبیبی

>>>   پو ل گزاف از خدا میخوا هم تا در کشور سیشلز در داخل اقیا نوس هند زند ه گی کنم و دیگر هیچ برنگردم افغا نستا ن
خو شحا ل لغما نی

>>>   جناب وزیر صاحب خسته نباشی یک کیلو اسفند دود کن که چشم نشوی با این همه زحمت وتلاش
علوی

>>>   عجب خبرجالبی!

>>>   اعلان و درخواستی برادران زیر پول سوخته به دولت وحدت
بیاین وحدت را از ما بیاموزین بخدا قسم اگر در حالت مرگ هم باشیم بدون یک دگر دود نمیکنیم در هر حالت متوجه یک دگر خود هستیم بیاید انسانیت و بشر دوستی را از ما یاد بگیرید اگر به خواست ماجواب مثبت ندادید ما به اتفاق آرا تمام دکان داران و تهیه کنندگاه مواد را به سازمان ملل معرفی میکنیم و منبعد از شما مواد نخواهیم گرفت کسانیکه مواد را بالای ما به نرخ گزاف بفروشد به حمله برادران نا راضی تباه میشود آها از دولت میخواهیم در صورت امکان نه جنگ و آشوب چرا که ما اهالی زیر پول سوخته از نزاع و جنگ بیزاریم پول که از مرحوم کاکای کرزی بجایش مانده برای ما یک جوره لباس خریده تا حجاب رعایت گردد زیرا شاید فیصدی زیاد پول مرحوم حاصل ما مردم باشد آها فراموش کردم میبخشید که بعد از اینکه از زراعت سرشار برادران ناراضی هلمند مستفید شدیم گاه گاهی زبان ما به لکنت مواجه میشود. اعلان به تمام اتحادیه های چرس ،تریاک ،شیشه ، پودر تا امر ثانی به فروشنده های روزانه اجازه عبور و مرور را ندهید تا اینکه جواب دولت به برسد منتطر باشید ومخدوم شما لعل محمد بی حجاب آدرس زیر پول سوخته پایتخت کابل افغانستان.

>>>   عوضش با قاچاقبر بدون نیاز به ویزه و پاسپورت به هر کجا که بخواهیم میرویم به خصوص ایران و هیچ دولتی نیست که بتواند جلوی ما را بگیرد.چون ما افغان هستیم و هیچ نیازی به قانون نداریم!!!

>>>   اين ها گپ هاي مفت مي گويند ناق دل مردم خوش مي
كنند

>>>   با عرض سلام وخسته نباشید به تمام دوستان افغانهانمیتوانند به این کشور تابع سیاحت برود
به خاطریکه پروازمستقیم ندارد.😆😆😆😆😆😆

>>>   اگر همدلی و صداقت بین مردم ما بود , ثروتمند میبودیم وبر خود میبالیدیم و از زمین و اسمان بر ما میبارید اما با این حال و روز کشور که شاید شما بهتر خبر داشته باشید ...جز اه حسرت باقی نمیماند
هموطن مهاجر


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است