برگزاری کنفرانس علمی روزنامه نگاری آنلاین
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۱۱    ۱۳۸۹/۴/۲۶ کد خبر: 12275 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، برای نخستین بار در افغانستان کنفرانس علمی در مورد روزنامه نگاری آنلاین و بلاگ نویسی در دانشگاه هرات برگزار شد.

در همین حال محصلین دانشگاه این ولایت خواهان گشترش شبکه اینترنتی در تمام دانشکده ها جهت آگاهی از تازه ترین علوم در جهان شدند.

کنفرانس روزنامه نگاری انلان تحولی شگرف در ارتباطات در حالی از سوی دیپارتمنت ژورنالیزم دانشگاه هرات برگزار می شود که از یک سال بدین سو اولین سرویس وبلاگ دهی افغانستان تحت نام بلاگ داد هه ایف کارش را آغاز و تاکنون حدود دوهزار کاربر دارد.

مسئولین دیپارتمنت ژورنالیزم می گویند این کنفرانس به هدف شناسایی بهتر از روزنامه نگاری آنلاین و وبلاگ نویسی برای محصلین دانشگاه این ولایت برگزار شده است.

فیصل کریمی، استاد روزنامه نگاری انلاین در دانشگاه هرات به وخت می گوید از طریق روزنامه نگاری انلاین تمام آنچه یک خبرنگار می نویسد در سطح جهان قابل دسترسی می باشد.

وی می گوید در حال حاضر بیش از چهل تن از دانشجویان رشته روزنامه نگاری در دانشگاه هرات با داشتن وبلاگ مشغول آموزش روزنامه نگاری آنلاین می باشند.

بنا به اظهارات وی این برای نخستین بار است که در دانشگاههای افغانستان روزنامه نگاری آنلاین به صورت حرفه ای و آکادمیک تدریس می شود.

بنا به اظهارات وی، از سوی وب سایت خبری روزنامه هرات نیز برای پنج وبلاگ برتر در این کنفرانس جوایزی توزیع شد و قرار است پس از این محصلین از اولین سرویس وبلاگ دهی افغانی استفاده کنند.

با این حال گفته می شود در حال حاضر اکثر کاربران اینترنتی افغان از سرویسهای وبلاگ دهی ایران و دیگر کشورها استفاده می کنند.

در عین حال، چندی قبل نیز ورکشاپ سه روزه ای تحت نام آموزش وبلاگ نویسی برای روزنامه نگاران در غرب کشور از سوی ریاست امور جوانان هرات برگزار شد.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است