هزینه جنگ به پنج تریلیون دالر می رسد
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۱۵    ۱۳۸۹/۲/۳۰ کد خبر: 10530 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، كارشناسان اقتصادی می گویند هزینه های دو جنگ افغانستان و عراق در دراز مدت احتمالا تا پنج تریلیون دالر خواهد رسید.

آژانس خبری اینترپرس سرویس از مبدا واشنگتن گزارش داد میكل اینتربلیگاتر از موسسه میلكین در كنفرانس موسسه آمریكای جدید و اقتصاددانان برای صلح و امنیت گفت ما همان اشتباهات اتحاد جماهیر شوروی در سالهای 1979تا 1989در افغانستان را كه بدون نتیجه از این كشور خارج شد، تكرار می كنیم.

اینتربلیگاتر با اعلام اینكه هزینه های واقعی جنگ كنونی افغانستان می تواند بسیار بیشتر و تا یک و نیم تا 2 تریلیون دالر برسد گفت ما در یك جنگ شكست خورده در افغانستان هزینه می كنیم و پا جای پای اتحاد جماهیر شوروی گذاشته ایم. هزینه های ما در افغانستان بیش از هزینه های ما برای مردم خودمان است.

براساس گزارش ریانووستی، سنای امریكا برای تخصیص 33/5 میلیار دالر اضافی برای جنگ در افغانستان تحت فشار قرار دارد.

نانسی پلوسی، رییس سنا گفته است تخصیص این مبلغ می تواند اعتراضهای شدیدی را در پی داشته باشد.

شركت كنندگان در كنفرانس موسسه امریكای جدید و اقتصاد دانان برای صلح و امنیت نسبت به هزینه های جنگ امریكا در افغانستان ابراز نگرانی كردند.

اكثریت افكار عمومی امریكا از ادامه جنگ در افغانستان حمایت نمی كند همچنانكه اغلب هم پیمانان امریكا در ناتو نسبت به نتایج ادامه جنگ ابراز تردید می كنند.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   بیشک که ظلم محکوم به شکست این وعده الهی است
انشالله با همه پول او امکانات و توطئه های که علیه مردم ما میشود همه استعمارگران سرافگنده به کشور های خود برخواهند گشت اما جوروسلامت نه :
بلکه عاقبت شوروی درانتظار همه متجاوزین و دسیسه کاران تاریخ است
انشالله
شهلا کریمی ازکابل

>>>   باسلام والا ماهرچه میبینیم افقانستابیشتر به یک گالوری تانک ومهمات تبدیل شده است اگردولت این به عستلا کمک هاراسرف شرکت های دولتی میکردتا ماجوان هارامشقول میکردبه کار مادیگه مجبورنه بودیم باطالبان به پیوندیم یانوکری ایرانیارابکونیم برای معاش ناچیز به وجودی که صدهاهزارپاکستانی درکیشور مامشقولن باحوقوق بالا به همشریه ماکسی صدروپه هم نمیده آینده ماجوانهای رنج دیده چه می شه نساراحمد ازایران کرج

>>>   بسم تعالي
الحق و النصاف اگر بخواهيم قضاوت كنيم ورود آمريكا در افغانستان صفحه ي جديدي را در تاريخ افغانستان رقم زد ، چرا ؟ ما در كتاب آسماني قرآن مجيد مي خوانيم كه خداوند در اين دنيا سزاي بعضي ستمگران را به وسيله ي ستمگران جبار تر از خودشان مي دهد و خود آنها را به زودي يا در اين دنيا يا در سراي آخرت به سزاي اعمالشان مي رساند ، حال اگر تمام اين بحث ها را كنار بگذاريم و بخواهيم بي طرفانه قضاوت كنيم ، همه چيز آشكار است كه وضعيت افغانستان در ابعاد مختلف علمي ، ورزشي ، تعليمي ، سياسي و حتي مذهبي نيز بعد از خروج طالبان آغاز شد ، كه البته همه اينها به رحمت ، رحمتگر لايتنهي است .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است