خطرناک ترین مارهای جهان
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۱۸    ۱۳۸۹/۱/۱۸ کد خبر: 9241 منبع: پرینت

مارها از موجوداتي هستند كه همواره موجب وحشت انسان ها بوده اند. اين وحشت باعث افسانه سرايي و اغراق گويي در مورد خطر مارها شده است. شايد به استثناي چند گونه معدود مارها تنها در صورت احساس خطر انسان را نيش مي زنند. در واقع انسان طعمه اي نيست كه مارها علاقه اي به آن داشته باشند البته موارد نادري از خورده شدن كودكان توسط مارهاي غول پيكري مانند آناگوندا در آمريكاي جنوبي، بوا يا پيتون ها گزارش شده است.

 

 نگاهي كوتاه به چند مار خطرناک جهان

 

http://files.afghanpaper.com/pics/201004/201004071334161996.jpg

تصوير ديدني يك مار كولوور كه زبانش را بيرون آورده است. زبان دو شاخه مارها عامل اصلي بقاي اين موجودات است. مارها از زبانشان براي تشخيص بوهاي مختلف استفاده كرده و بين يك طعمه يا دشمن مرگبار تفاوت قائل شده و در عين حال در هنگام جفت‌گيري مار ماده گونه خود را تشخيص دهند.

 

http://files.afghanpaper.com/pics/201004/201004071334163084.jpg

صحنه ديدني يك مار كبراي گونه اسپيتينگ موزامبيك در حال پرتاب زهرش. اين مار با پرتاب زهر به چشمان دشمن يا طعمه‌اش آنها را كور كرده و عامل مرگ آنها مي شود. اين مار پس از مامبا خطرناكترين مار جهان محسوب مي‌شود.

 

http://files.afghanpaper.com/pics/201004/201004071334161590.jpg

تصوير يك مار موسوم به ايدر مرگبار با نام علمي آكانتوفيس پيرهوس كه زيستگاه آن در استراليا بوده و از سمي‌ترين مارهاي اين قاره محسوب مي‌شود.

 

http://files.afghanpaper.com/pics/201004/201004071334161683.jpg

صحنه بيرون آمدن يك بچه پيتون سبز از داخل تخم در جنگلهاي باراني گينه نو.

 

http://files.afghanpaper.com/pics/201004/201004071334164255.jpg

تصوير يك مار مامباي سياه. اين مار سمي بسيار خطرناك به دليل رنگ سياه زبانش اين نام را گرفته است. زيستگاه آن در جنوب و شرق آفريقا بوده و سريعترين مار جهان نيز محسوب مي‌شود. مامباي سياه قادر است با سرعت 20 كيلومتر در ساعت حركت كند.

 

http://files.afghanpaper.com/pics/201004/201004071334163944.jpg

تصوير يك آناگوندا در مردابي در جنگلهاي باراني امريكاي جنوبي. آناگونداي سبز بزرگترين مار جهان و نيز گونه خود است كه مي‌تواند تا 250 كيلوگرم وزن داشته و قطر آن به 30 سانتي‌متر بالغ شود. اين مار قادر است حتي يك جگوار (پلنگ امريكاي جنوبي) را ببلعد.

 

http://files.afghanpaper.com/pics/201004/201004071334162473.jpg

صحنه تماشايي لحظه حمله يك شاه كبرا به طعمه‌اي كه در نظر گرفته است.

 

http://files.afghanpaper.com/pics/201004/201004071334164914.jpg

يك مارگير هندي با نواختن فلوت مارهاي كبرا را به رقص درآورده است. در واقع مارها به حركات سر و فلوت او واكنش نشان داده و مي‌رقصند زيرا مارها فاقد حس شنوايي هستند.

 

http://files.afghanpaper.com/pics/201004/201004071334163814.jpg

تصوير پس گردن يك مار كبرا كه به دليل نقش پشت گردن پهن شده‌اش به مار كبراي عينكي معروف شده است. اين گونه مار همراه با افعي گونه راسل بيش از ساير گونه مارها عامل مرگ انسان‌ها هستند. اين دو گونه مار در ميان مناطق پرجمعيت آسياي جنوبي زندگي مي‌كنند. مار كبراي عينكي موشها، پرندگان اعم از اهلي و وحشي و قورباغه‌ها را شكار مي‌كند و براي ورود به منازل در جريان شكار شهرت دارد.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   سلام با تمام خو انینده گان و کارکنان افغان پپیر
خیلی‌ جالب و دیدنی‌ است تا هنوز در جهان حدود ۲۰۰۰ نوع مار شناخته شده که از جمله ۱۵۰ نوع آن زهری و متباقی آن بی‌ زهر مباشد یک نوع مار است که چوچه زا به نام رطل، مار کوبرا اگر قهر کند تا ۵ متر زهر خود را به اطراف خود می‌‌پاشاند
تنها ناروی

>>>   منطقه ماماری داردسیا بادودست
چوچه

>>>   سلام دوستان جالب و دیدنی‌ است در بین مارها یک نوع‌شان چوچه زا و دگر تمام مارها تخم گذار است
تنها ناروی

>>>   از معلومات مستمر شبکه اطلاع رسانی قدردانی میکنم
فوزان

>>>   بسيار جالب است ايدا از ناروي دوست تنها جان وبرادرم مارتين

>>>   بسيار خوب مكراينكه اين مارها كرده بدتر حاكم مان كشور مامردم
احمد صنف بنج الف
مكرويان 3

>>>   سلام عزیزان
این مارها واقعآ خطرناک اند ، اما خطرناک ترین نیستند . خطر ناک ترین مار به ظاهرکاملآ مانند انسان است دو دست و دو پاه دهن و بینی و چشم و گوش دارد کلاۀ پوست ( قرقل ) و چپن ترکستانی میپوشد کرزی تخلص میکند و نام اصلی اش مار بین آستین است
ملنگ

>>>   برادر خوب من جناب اقای (م ت ص)سلام علیکم
مطلبی را که شما ارائه نمودید بسیار جالب است باوجودیکه در این صفحه هیچ گونه نوشته طنزی بکار نرفته است ولی وقتی نوشته تان را دیدم کلی خندیدم دمتان گرم
نادی

>>>   نادی جان ، جان برادر علیکم السلام و رحمه اللۀ و برکاه
تمام صفحات این سایت نازنین ، نازنین است . خودم مطالب حاشیه را بیشتر دوست دارم چون چند روزی ماندگار است و مانند مطالب اصلی زود گذر نیستند تشویق شما عزیزان باعث میشود تا هر جای مناسب بیابم حتمآ چیزکی بنویسم .
وسلام
ملنگ

>>>   باز دوباره عرض سلام وادب دارم خدمت شما جناب محترم(م ت ص)شما همیشه مطالب بسیار عالی را درج صفحات این سایت میکنیدومن همیشه پیگيري شان ميكنم و از خواندشان لذت میبرم
نادی_ یعنی امیره نادی

>>>   بیبینید نملنگ جان که لاقه مندان شما نام خدا چقدر زیاد هستند و از بس که به شما علاقه مند هستند تنها من نیستم
به هرنامی که مینویسید شمارا میشناسند . یعنی به هر قسمیکه میخواهی جامه بدل کن
من ترا از طرز خرامت میشناسم
با وجودیکه شما ملنگ نوشتید اما چگونه نادی جان شمارا شناخت
فکر کنم امیره جان از مکه مکرمه هستند ؟
مرغلی تنها

>>>   سلام، مهربان هستید ، ممنون
آنکس که بدی گفت بدی سیرت اوست
وانکس که نکو گفت او خود نیکوست
حال متکلم از کلامش پیداست
از کوزه همان تراود که در اوست
وسلام ملنگ

>>>   جناب مرغلی جان خدمت شما هم عرض ادب واحترام دارم قبل از اینکه به مطلب اصلی به پردازم میخواستم بگویم اینکه نمیدانم شما نازنین خواهر من تشریف داری یا مهر بان برادر من ? چون من زیاد با اسم شما اشنایی ندارم در صورت دانستن اسم مبارکتان را صحیح تر میتوانم اداکنم یا بنویسم
خوب در هر صورت افغان هستید ونور چشم ما.
واما درخصوص جناب آقای(م ص ص)اینکه من هم یکی ازطرف دارانشان هستم در این شکی نیست امادر باره شناخت ایشان من زیاد با هوش نیستم که بتوانم افراد را از روی نوشته هایش تشخیص بدهم فبلا خود جناب اوشان خود را در صحفه دیگری معرفی مختصری کرده بودند.
موفق وپایدار باشید
نادی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است