اطلاعات عمومی افغانستان
ما بر این واقعیت اذعان داریم که این مطالب دارای کمبود و نقص است، ولی آنچه مهم است برداشتن اولین قدم در ایجاد گردآوری یک بانک اطلاعاتی جامع درباره افغانستان بر روی شبکه اینترنت می باشد 
تاریخ انتشار:   ۰۰:۵۱    ۱۳۸۹/۱/۷ کد خبر: 8884 منبع: پرینت

شبکه اطلاع رسانی افغانستان ( afghanpaper )، این افتخار را دارد تا در راستای اصول فکری و اساسنامه سایت که حفظ اصالت های فرهنگی ، تاریخی، ملی و زبانی افغانستان جزء اصلی آن می باشد، تلاشی هر چند ناچیز را در زمینه شناخت بیشتر کشورمان تقدیم شما بینندگان عزیز بنماید.

چند تن از فعالان محقق سایت، با توجه به نبود یک بانک اطلاعاتی جامع درباره افغانستان بر روی شبکه اینترنت، بر آن شدند تا این کمبود را با جمع آوری مطالب متفرقه بر روی اینترنت و تکمیل آنها از روی کتب مرجع و منبع، پس از بررسی های نهایی در اختیار هموطنان عزیزمان قرار دهند .

تاریخ و جغرافیای افغانستان ( که می توان ادعا داشت کاملترین تاریخ و جغرافیای افغانستان بر روی اینترنت می باشد ) ، شرح ولایات 34 گانه ، زندگینامه سران سیاسی و معرفی مشاهیر بزرگ افغانستان (که متاسفانه اکثر آنها را تا کنون غیر افغانی برایمان معرفی نموده اند )، قوانین ، ساختار دولت ، احزاب سیاسی و دیگر اطلاعات عمومی کشور بخشی از این بانک اطلاعاتی می باشد.

ما بر این واقعیت اذعان داریم که این مطالب دارای کمبود و نقص است،  ولی آنچه مهم است برداشتن اولین قدم در ایجاد گردآوری اطلاعاتی جامع درباره وطنمان بر روی شبکه اینترنت می باشد.

شما عزیزان ببیننده سایت می توانید برای کامل تر شدن این اطلاعات ، چنانچه منابع کاملتر و مطالب جامع دیگری درباره ولایت خود و یا دیگر موضوعات در اختیار دارید، برای ما ارسال نمایید. تا انشالله بتوانیم به زودی با همکاری یکدیگر؛ یک بانک اطلاعاتی بسیار جامع درباره کشور عزیزمان افغانستان بر روی شبکه اینترنت در اختیار همگان قرار دهیم.

لازم به ذکر است که پیشنهاد چند تن از مسئولین سایت بر این بود، تا این مطالب قفل گذاری شود تا دیگر سایتها این مطالب را به نام خود نشر ننمایند ( زیرا انصاف مطلب این است که برای جمع آوری این مطالب زحمات فراوانی کشیده شده است ).

اما پس از اجماع نظرات افراد بخش های  مختلف سایت از جمله گروه های سیاسی، اجتماعی، هنری و ادبی، ورزشی و گروه تصویر و اعضای هیئت مدیره ، این تصمیم حاصل شد که هدف ما از این تحقیقات خدمت به وطن می باشد و هر سایت و رسانه دیگری نیز این مطالب را نشر نماید، نهایتا باعث آگاهی بیشتر مردم از اطلاعات عمومی کشورمان می گردد.

ولی ما خواهشمندیم ، عزیزان دیگر سایتها و رسانه ها نیز پس از نشر این مطالب، از خوانندگان و ببنندگان خود بخواهند تا نظرات، انتقادات، پیشنهادات و مطالب مفید خود را برای شبکه اطلاع رسانی افغانستان ارسال نمایند تا در کامل تر شدن هرچه بیشتر این بانک اطلاعاتی ما را یاری رسانند و از متفرق شدن این مطالب جلوگیری گردد.

امید آن داریم تا به زودی پس از تکمیل شدن این مطالب، برای هر بخش یک سایت جداگانه طراحی گردد تا افتخاری باشد برای کشورمان افغانستان . تا دیگران بدانند که دلسوزانی هنوز برای افغانستان بر روی شبکه اینترنت فعالیت می نمایند.

با تشکر

هیئت مدیره شبکه اطلاع رسانی افغانستان

 

عزیزان می توانند برای مشاهده این اطلاعات عمومی به این آدرس اینترنتی مراجعه نمایند.

http://www.afghanpaper.com/info

 


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   با عرض سلام وخسته نباشيد خدمت تمام كاركنان و كارمندان بسيار محترم سايت از اين كه اين بخش را فعال نموده ايد بسيار سپاس و قدرداني مي كنم از شما من خودم سال ها است كه دنبال همچين سايت با چنين مطلبي مي گشتم تاكه امروز پيدا كردم زحمات شما كارمندان سايت محترم قابل ستايش و قدرداني است .
تشكر شهرام از هرات باستان

>>>   در ابتدا سلام های خود را تقدیم حضور تک تک تان نموده و از ایجاد چنین سایت که معلومات عمومی را به همه هموطنان پخش و نشر میکند اظهار بی نهایت سپاس مینمایم
حیات الله محبی

>>>   با سلام
از اقدام جدید شما در مورد اطلاعات افغانستان خیلی خوشم آمد و به شما تبریک میگویم .
مهدی لسانی

>>>   برادران وعزیزان هئیت مدیره شبکه اطلاع رسانی افغانستان
سلام علیکم ورحمت الله وبرکاته
از خداوند ج منحیث یک خواننده شبکه تان میخواهم که به شما هئیت مدیره وهمکاران تان عنایت نصیب بگرداند تا درراستای خدمت گذاری وطن ومردم رنج کشیده تان خدمات شایانی کرده بتوانید چنانچه که درجمع شبکه های انترنتی از یک شهرت نیک ومعتبر خوبی برخوردار هستید بی نهایت تشکر از شما عزیزان زحمت کش سایت زیبا عزیزترین سایت درنزدی خواننده گان این سایت است .
با احترام
عبد الستار صمد

>>>   سلام وعرض ادب دارم خدمت تمامی دست اندرکاران محترم این سایت بسیارارزنده ، میخواهم منحیث یک افغان ازابتکاری که میخواهیدتاریخ وجغرافیای افغانستان رابه همه بیننده گان سایت خود بشناسانیدازشماقدردانی نمایم وموفقیت های مزیدشمارادراموراطلاع رسانی برای مردم افغانستان ازخداوندبزرگ تمنادارم .
بااحترام
حبیبی ازهرات

>>>   سلام خدمت کارمندان محترم شبکه اطلاع رسانی افغانستان.
از اینکه چنین معلومات معتبر را در اختیار خواننده گان تان کذاشته اید بسیار تشکر و امیدواریم تا همچنین نو آوری های خوبی در آینده داشته باشید. خواننده این سایت

>>>   با عرض سلام و ادب خدمت همی کارکنان این سایت،
واقعاً امروز احساس میکنم که در افغانستان انسانهای با احساس و حس بشردوستی وجود دارند. از خدماتی که در این راستا انجام داده اید خدواند بزرگ رحمت بی پایان بفرستد و از اینکه تا حد امکان کوشیده اید که معلومات دقیق و سالم ارایه کنید، خداوند از شما رازی باشد.
امید که در تعداد افرادی مثل شما افزوده شود تا روزی افغانستانی آباد و سرسبز داشته باشیم.
سالک محصل در هند......

>>>   پیروزی و موفقیت بیشتر تانرا خواهانم.

>>>   با درود به همه،
بوضاحت میتوان گفت که این برنامه از ارزشمندترین کارهایی است که تا بحال رسانه های جمعی در افغانستان به آن پرداخته باشد، از اینکه این بانک اطلاعاتی برروی شبکه انترنت و در خدمت همه هموطنان عزیز ما قرار گرفته است، جایی نهایت خوشی و سپاسگزاری از دست اندرکاران سایت وزین شبکه اطلاع رسانی افغانستان است.
به ارزوی موفقیت های هرچی بیشتر تان در راستای بهبودی وطن ویران شده ما!!
حبیب حسینی
>>>   سلام روزخوش وسال نوبربركت صح ارامي بهمه هموطنانم من يكي ازعلاقهمندان سايت شماهستم
كيمياتنهاازعربستان سعودي جده

>>>   سلام براي همه مديران وكارمندان زحمت كش ووطن دوست افغان پيپر.من مدت كمي ميشود كه با سايت زيبا وپر محتواي شما اشنا شده ام.واز همان روز اول اشنائي تا به حال مدت بيشتر وقتم در انتر نت با مطالعه مطالب جالب و اخبار روز ومقالات سايت شما سپري ميشود.ازموضوع جديدي كه تحت نام اطلاعات عمومي افغانستان در سايت تان افزوده ايد جهان سپاس.اين كاري بسيار نيك است به خصوص براي مهاجريني كه سالهاست از وطن دور استند وتعداي از انها ازطفوليت دور از وطن بوده وچيز زيادي در مورد وطنشان نميدانند.اينكار كمك زيادي براي انها خواهد كرد. .به اميد پيروزي وبهروزي هر چه بشتر تان.
ن-ج

>>>   سلام برا ی کار مندان کوشای این سایت تشکراز زحمات تان خوشحالم از اینکه همچون سایت برای معلومات ما افزوده شد.
با احترام فرشته بهار

>>>   سلام وصدسلام ازدورهاي دورازعربستان سعودي جده برايتان تقديم ميدارم يكي ازعلاقهمندان سايت زيباشما
كيمياتنهادرغروب

>>>   افرين_برشما_هموطنان_عزيزم__كه_اين_شبكه_اطلارسني_را_در_اختيار_مردمي_داديدسال_نو_را_برايتان_تبريك_وتحنيت_ميگويم_ودرآخر_خسته_نباش
يد

>>>   سلام و صد سلام از دیدن این سایت شما و معلومات شما بسیار خوشحال شدم تشکر از شما
عبدالحی از شهر باستانی هرات

>>>   سلام خدمت شما تشکر میکنم از زحمات خوبتان.
احمد شکیب هستم


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است